7m

Çapkınoğlu

Beşiktaş'ı kurtardık sözü kime ait?

"Beşiktaş'ı kurtardık sayende" ve "Teşekkür etmeleri lazım" cümlelerinin farklı kişiler tarafından söylendiğini tespit etti. Önceki gün Futbol Federasyonu'nun basın toplantısı öncesinde İHA tarafından servis edilen görüntüler gündeme bomba gibi düşmüştü..

Spor 18.08.2011, 11:39
Beşiktaş'ı kurtardık sözü kime ait?

"Beşiktaş'ı kurtardık sayende" ve "Teşekkür etmeleri lazım" cümlelerinin farklı kişiler tarafından söylendiğini tespit etti.

 

Önceki gün Futbol Federasyonu'nun basın toplantısı öncesinde İHA tarafından servis edilen görüntüler gündeme bomba gibi düşmüştü...

 

Medyada tüm konuşmaların Hüsnü Güreli'ye ait olduğu yer alırken, görüntülerin dikkatlice incelenmesi sonucunda TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın da konuşmada yer aldığı anlaşılmıştı.

 

4 SAAT GÖRÜNTÜYÜ TEK TEK İNCELEDİ

 

Uluslararası alanda hizmet veren adli kriminal kuruluş olan Ulusal Kriminal Büro, verdiğimiz görüntüleri tek tek inceleyerek konuşmaların kime ait olduğunu tespit etti.

 

4 saatlik çalışmada sesler tek tek analiz edildi. Hazırlanan rapora göre, "Beşiktaş'ı kurtardık sayende" diyen kişinin Hüsnü Güreli olmadığı, Güreli'nin bu söze karşılık, "Teşekkür etmeleri lazım, değil mi?", "Başka kimsede yok ki, bu kadar şey, ııı, sonuç" dediği belirlendi.

 

GÜMÜŞDAĞ OLAMAZ, AYDINLAR'A AİT

 

[PAGE]

 

 

 

GÜMÜŞDAĞ OLAMAZ, AYDINLAR'A AİT

 

"Beşiktaş'ı kurtardık sayende" diyen kişinin görüntüler esnasında kapı arkasında kalmasından dolayı Mehmet Ali Aydınlar veya yardımcısı Göksel Gümüşdağ'dan birisinin olduğu ancak Gümüşdağ'ın çok tiz bir sesi olduğundan dolayı konuşan şahsın "çok kuvvetle muhtemel" vurgusuyla Aydınlar olduğunun tespit edildiği de raporda yer aldı. Ayrıca konuşmada "sayemde" değil, "sayende" kelimesinin kullanıldığı belirlendi.

 

GÜRELİ O SÖZLERİ NEDEN SAHİPLENDİ?

 

Bu skandal kasedin ardından Güreli, "Beşiktaş'ı kurtardık sayende" sözünü üstlenmiş, bunu yabancı kontenjanıyla ilgili olarak söylediğini açıklamıştı. Oysa bu sözü Güreli'nin söylemediği belgelerle kanıtlandı. O halde akıllara şu soru geliyor...

 

Hüsnü Güreli söylemediği hatta Mehmet Ali Aydınlar'a ait olduğu belirlenen bir sözü neden sahiplendi? Yoksa, şike kararından sonra TFF'nin tartışılır hale geldiği bir ortamda daha büyük bir skandalın ortaya çıkmasını engellemeye mi çalıştı?

 

ULUSLARARASI TECRÜBEYE SAHİP

 

Uluslararası Kriminal Büro, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi dahil, ülkemizdeki tüm mahkemeler ve Cumhuriyet Başsavlılıkları'na görüntü, ses, bilişim suçları konularında bilirkişilik ve teknik hizmet veren UYAP'a kayıtlı adli kriminal bir kuruluş.

 


Yorumlar (17)
ŞAM-PİYON 11 yıl önce
Yahu bu olanları kimse görmüyor mu? UEFA neden suskun. Devletimiz bu düştüğümküz rezil durumdam rahatsız değil mi? Bunlara bu cesareti verenler kim? Asıl Ergenekon bunlara bu cesareti verenlerdir. Cumhurbaşkanına mektup yazıp hakuku katledenlere kimler dur diyecekler. Ya da biz neden her işi ağzımıza burnumuza bulaştırırız?
burak_han 11 yıl önce
kanunları yasaları hiçe sayan basiretsiz acemi bir federasyon var,onları etkilemez bu incelemeler.kafalarına göre takılıyorlar işte.
mscelebi 11 yıl önce
Trabzon resmen yok hükmünde sayılıyor. Bu kadar pisliğin içinde olanlar kurtarılıyor, Trabzon üvey evlat muamelesi görüyor. istanbul takımına vurmaktandsa anadolu takımına vurmak daha kolay onlar için.
FIRTINA 11 yıl önce
uzaktan bile,hersey acik-secik ortada.bazilari birseylerin diyetini ödüyor.türk futbolu zarar görüyor umurlarindami.hersey cikar mafyasina dönüstü.bir delikanli cikipta diyemiyorki,siz ne yapiyorsunuz,kime hizmet ediyorsunuz.kaos üstüne kaos.taraftari bile sikeye alistirdilar.herkez birseylerden avanta kapma pesinde.bazilarida böyle gelmis,böyle gider diyor.ALLAH sonumuzu hayirli etsin.
TS.KOLİK 11 yıl önce
bu kararları verenler,bana göre kesinlikle acemi deyiller.bunlar işin ....... olmuşlar.acıkca milletle dalga geciyorlar.ne yazıkki şuanda yapılacak tek şey savcı mehmet berk i beklemek.
zevla 11 yıl önce
Esas bu işin içinde Başbakan var. Ama o her zaman arka planda kalıyor. Ötekiler maşa. Maşa varkende el yakılmazkı. Onun için hiçbir şey olmaz Başbakan sayesinde.
Kadıköylü 11 yıl önce
Hüsnü GÜRELİ,bjk yi kurtardım derken yabancı oyuncu kısıtlamasından bahsediyor ama malum FENER düşmanı medya burdan da şike delili çıkarmı diye yırtınıyor.. AZİZ BAŞKANIMIZIN EN KISA SUREDE SERBEST KALMASI 30 MİLYON F.BAHÇE TARAFTARININ EN BÜYÜK DUASI..
mavi yaka 11 yıl önce
Şu adamlar bir temizlensin futboldan meşin top keseceğim..fenerasyonada adak plastik top... atar oynarım hop hop ne güzeldir lastik top..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@