banner441

Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin harcama limiti başvurusu reddedildi

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın Tahkim Kurulu'na yaptıkları başvuru reddedildi.

Spor 11.01.2020, 12:59 11.01.2020, 13:26
Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin harcama limiti başvurusu reddedildi

Tahkim Kurulu'nun TFF resmi sitesinden yaptığı açıklamayla Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın 'Takım Harcama Limitine uygulanan faiz oranına" ilişkin kararına itirazı oybirliğiyle reddedildi. Bu kararla iki kulüp de transfer konusunda büyük bir sıkıntıya düştü.

Fenerbahçe ve Beşiktaş, harcama limitlerini aştığı için transferde eli kolu bağlanmış durumdaydı. Bu durumda limite itiraz eden iki kulübe TFF'den yanıt geldi. 

Transfer yapamayacaklar

Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada iki dev kulübün yaptığı itirazlar reddedildi. Böylece iki takım da transfer konusunda zor duruma düştü. Takımlar oyuncu satışı yapmaz ve sponsor bulamazlarsa transfer yapamayacak. 

İşte açıklama;

1. E.2020/2 K.2020/10

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Kulüp Lisans Kurulu'nun 31.12.2019 tarihli "Takım Harcama Limitine uygulanan faiz oranına" ilişkin kararına itirazı incelendi. Dosyada yapılan inceleme ve değerlendirme kapsamında, Kurulumuz 'un 09.01.2020 tarihli ara kararı doğrultusunda; TFF Kulüp Lisans Kurulu'ndan takım harcama limitlerine ilişkin dosya, ilgili tüm belgeler celp edildi. Yapılan müzakere neticesinde; itirazın reddine, oybirliği ile,

2. E.2020/3 K.2020/11

Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin Kulüp Lisans Kurulu'nun 31.12.2019 tarihli "Takım Harcama Limitine" ilişkin kararına itirazı incelendi. Dosyada yapılan inceleme ve değerlendirme kapsamında, Kurulumuz 'un 09.01.2020 tarihli ara kararı doğrultusunda; TFF Kulüp Lisans Kurulu'ndan takım harcama limitlerine ilişkin dosya, ilgili tüm belgeler celp edildi. Yapılan müzakere neticesinde; itirazın reddine, oybirliği ile,

Karar verilmiştir." denildi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (8)
DuRsUnTeMeL 2 hafta önce
Onlar yine bir yolunu bulurlar hakemleri transfer ederler VAR’a karaktersiz satılmış hakem atarlar yani kural dışı dokunuşlarla istediklerini alırlar. Federasyon başkanına inanmıyorum merkez hakem kuruluna inanmıyorum hepsi trabzonSPOR düşmanı faşist beyinler.
Ercan Arslan 2 hafta önce
Çok hakkaniyetli olmuş Federasyon dik durdu bu sefer. Hayret!
Temel 2 hafta önce
Buna da bir kılıf uydurmuştur Istanbul çakalları.
zübük 2 hafta önce
yahu limiti yüzde 100 aşmış olan fenerbahçeye ne zaman ceza verilecek ? bursaspora, eksişehirspora, ankaragücüne kurallar işliyor ama söz konusu fenerbahçe olunca neden işlemiyor ?
Ali Fuat 2 hafta önce
Para harcamanıza gerek yok, hakemlerle biz bu işi hallederiz demişlerdir...
takım taraftarı 2 hafta önce
Adamı güldürmeyin burası türkiye devlet bile bunlara sponsor olur transfer yaparlar. Bunlara inanıyorsanız vay halinize. 10 gün önce florya ya haciz geldi arkasından galatasaray üç transfer etti arkasıda gelecek. Türkiyede futbolda adalet aramak genel evde bakire aramaya benzer.
adnan 2 hafta önce
aha ali koc bize sallamaya basladi yine?
ORHAN KİBAR 2 hafta önce
Hakem alsınlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@