Beinsports – TFF krizinin aslı ne?

Beinsports ile TFF arasındaki krizin nedeni belli oldu.

Spor 14.06.2019, 19:16
Beinsports – TFF krizinin aslı ne?

Beinsports’un Türkiye’den çekileceği iddiaları sonrası bir çok açıklama yapılsa da dedikoduların ana sebebinin ne olduğu açıklanmamıştı.

Haber61’in konuyla ilgili edindiği bilgilere göre; Yaşanan krizin sebebi Bein Sports’un dolar kurunun sabitlnmesini istemesi oldu.

Yıldırım Demirören başkanlığı döneminde yayıncı kuruluşun yetkilileri , kulüplere yapılan yayın geliri ödemelerinde dolar kurunun sabitlenmesi konusunda TFF’ye bir başvuru gerçekleştirdi.

TFF yönetiminin değişmesi sonrasında yeni başkan Nihat Özdemir masasında ilk olarak bu başvuruyla karşılaştı.  Konu hakkında iki taraf arasında görüşmeler başlarken konu basına sızınca Bein Sports’un Türkiye’den çekileceği iddiaları ortaya atılmaya başladı.

Dedikodular üzerine iki tarafın karşılıklı resmi açıklamalar yapmasının ardından yeni bir toplantı yapılmasına karar verildiği öğrenildi. TFF ve Bein Sports yönetiminin konuyla ilgili kısa süre sonra Riva’da bir araya gelerek toplantı yapacağı ve yayıncı kuruluşun isteğinin masaya yatırılacağı bildirildi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Fetih 2 yıl önce
Oh ne güzel. Geçiş garantili köprü otoyol. Bankadan özel kredili Telekom. Kur çıktı sabitlendi? Serbest piyasa ekonomisi değil mi arkadaş bu iş? O zaman vatandaş olarak bende diyorum ki benim içinde doları sabitleyin dolar 2 lira mazot 1,5 lira olsun. Benim suçum ne herşey benden çıkıyor??? Siz oy moy yok. İyice ülkenin suyunu çıkardınız
Özgür 2 yıl önce
Her türlü manüplasyonun döndüğü sürekli aynı takımların şampiyon yapıldığı bir lige kim para verir?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@