banner556

Bayan Voleybolcular Kazandı

Türkiye A Milli Bayan Voleybol Takımı, 16. Dünya Grand Prix Avrupa Elemeleri'nde oynadığı 2. maçta Sırbistan'ı zorlu bir mücadelenin ardından 3-2 mağlup ederek, yoluna kayıpsız devam etti.Elemelerdeki ilk maçında Azerbaycan'ı 3-1 mağlup eden Ay-yıldızlıla

Spor 04.09.2007, 23:50
Bayan Voleybolcular Kazandı

Türkiye A Milli Bayan Voleybol Takımı, 16. Dünya Grand Prix Avrupa Elemeleri'nde oynadığı 2. maçta Sırbistan'ı zorlu bir mücadelenin ardından 3-2 mağlup ederek, yoluna kayıpsız devam etti.

Elemelerdeki ilk maçında Azerbaycan'ı 3-1 mağlup eden Ay-yıldızlılar, Dünya 3.'sü rakibi Sırbistan'ı 3-2 mağlup ederek, 2. maçından da galibiyetle ayrıldı. Maçın bitimiyle büyük sevinç yaşayan Ay-yıldızlı milliler, sevinçlerini kendilerini desteklemeye gelen taraftarlarla paylaştı.
Bayan Milli Takımlar Sorumlusu Cengiz Göllü, Dünya 3.'sü Sırbistan karşısında alınan galibiyetin çok önemli olduğunu söyledi. Göllü, maçın zora girdiği dönemlerde antrenör Alessandro Cihappini'nin genç oyunculara şans verdiğini ve bunun oyunun dönüm noktası olduğunu ifade etti. Göllü, genç oyuncuların Türk voleybolunun geleceği olacağını belirtti.

Milli voleybolcular, Neriman, Gülden ve Esra, güçlü rakiplerini zorlu bir mücadele sonrasında mağlup ettikleri için mutlu olduklarını söylediler. Bayan milliler, kendilerini sonuna kadar destekleyen Ankara seyircisine teşekkür ederken, grupta ilk 3'e girerek elemeleri geçeceklerine inandıklarını kaydettiler. Türkiye A Milli Bayan Voleybol Takımı, grubundaki 3. maçında Rusya ile yarın saat 18.00'de Atatürk Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@