Başbakan Diyarbakır için ne dedi

Diyarbakırsporlu yöneticilere seslenerek hata yapmamalarını isteyen Başbakan Erdoğan, Meclis'teki grup konuşmasında şu sözleri sarfetti: "Spor müsabakaları dostluğu, kardeşliği, centilmenliği geliştirmesi gereken organizasyonlardır. Maalesef son dönemde d

Başbakan Diyarbakır için ne dedi
Diyarbakırsporlu yöneticilere seslenerek hata yapmamalarını isteyen Başbakan Erdoğan, Meclis'teki grup konuşmasında şu sözleri sarfetti:

"Spor müsabakaları dostluğu, kardeşliği, centilmenliği geliştirmesi gereken organizasyonlardır. Maalesef son dönemde dostluk ve kardeşlik vesilesi olan sporu kirli provakasyonlarla tahrik meselesine getirmek isteyenlere şahit oluyoruz. Birileri ırkçı ve ayrımcı sloganlarla birlik ve beraberlik atmosferini bozmaya, kardeşler arasına fitne sokmaya gayret ediyor. Doğrusu bu tehlikeye alet olanlar Türkiye'nin Türk milletinin lehine bir iş yapmıyorlar. Kimse dostluk vesilesi olan spor organizasyonlarını tahrik ve provakasyonlarla kendi siyasetlerine alet etmesinler. Kimse milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden bir ayrımcılık içine girmesin. Bir avuç kendisini bilmezin hareketini bir şehre bir topluma mal etmek asla doğru değildir. Gaziantep'in tribünleri o bir avuç kendini bilmezin ifadelerini paylaşmamıştır. Böyle bir şey yok. Ama orda münferid hadiseler var. Bunu bahane ederek ortamı daha da gerginleştirecek tutum ve tavırlar geliştirmeyi doğru bulmuyorum"

"Buradan Diyarbakırspor'un yöneticisi kardeşlerime de sesleniyorum. Lütfen hissi değil serin kanlı bir şekilde durumu değerlendirmeli şehir halkının maçlara devam edilmesi düşüncesi dikkata alınmalıdır. Duygusal davranarak Diyarbakırspor çekildi. Bunu demeye hakkın yok. Böyle bir şey olmaz. Aynı Gaziantep'te namağlup Fenerbahçe uzatmalarda mağlup oldu. Olur, olur böyle şeyler... Sporun güzelliği burada. Galibiyet eşittir beraberlik eşittir mağlubiyet. Bunu bileceksin olaya da böyle yaklaşacaksın.Şimdi bu hafta Kayseri de berabere kaldı. Ne yani feryat mı edeceğiz? Fair-Play diyorlar. Nedir fair-play işte mesele bu. Tüm bunlara rağmen bizim birliğimiz beraberliğimiz ne olacak, perçinlenecek, daha sağlam olacak. Onun için Diyarbakırspor'un yönetici kardeşlerim sakın ha böyle bir yanlışın içine girmeyin. Ve Diyarbakır'daki geleceğe yönelik birliğin beraberliğin barışın en önemli unsurlarından biri olan sportif faaliyetlerden Diyarbakırspor'u ve Diyarbakır'ımızı men edemezsiniz. Buna hakkınız yok. Ve tahriklere izin vermeyeceğiz. Aramıza sızmaya çalışan istismarcılara izin vermeyeceğiz. Bu işi suhuletle sağduyuyla sabırla nihayete erdireceğiz. Bu bir taviz süreci değildir. Türkiye Cumhuriyeti tüm kurumlarıyla dimdik ayaktadır. Türkiye Cumhuriyeti her türlü sorunları çözebilecek donanıma, özgüvene de sahiptir. Hiç bir sorunun altında ezilmek hiç bir sorunu sineye çekmek Türkiye'ye yakışmaz. Biz sorunlarımızı çözerek ileriye doğru yol almak durumundayız."

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler