7m


7m

hyundai

Baro'dan TS açıklaması

Trabzonspor'da geçtiğimiz günlerde yapılan Olağanüstü Genel Kurul'da yönetim tarafından hazırlanan yeni tüzüğün 75 maddelik kısmının kabul edilmeyişinin ardından çalkantılar devam ediyor.Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun, 11 yıldır kulübün avukatlık görevini

Spor 17.09.2008, 15:44
Baro'dan TS açıklaması

Trabzonspor'da geçtiğimiz günlerde yapılan Olağanüstü Genel Kurul'da yönetim tarafından hazırlanan yeni tüzüğün 75 maddelik kısmının kabul edilmeyişinin ardından çalkantılar devam ediyor.

Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun, 11 yıldır kulübün avukatlık görevini yürüten Cengiz Çebi'nin görevine son vermesiyle devam eden süreçte, Trabzon Barosu ve Yönetim Kurulu karşı karşıya geldi.

Dün kulübün resmi internet sitesine bir açıklama yaparak, tüzükte yapılan değişikliklerin sadece Yönetim Kurulu tarafından değil, 14 kişilik tüzük komisyonunun ortak çalışmasının bir ürünü olarak hazırlandığını söyleyen Trabzonspor Hukuk İşleri Sorumlusu Ali Sürmen'in açıklamalarından sonra Trabzon Barosu Başkanlığı'da yazılı bir açıklama yayınladı.

Trabzonspor açısından önemli olan Beşiktaş derbisi nedeniyle, kulübün her hangi bir zarar görmemesi adına maç sonuna saklandığı vurgulanan açıklamada, yöneticilerin kendi hatalarını başkalarına mal etmeye çalıştığı iddia edildi.

"YANLIŞ HESAP BAĞDAT'TAN DÖNER"

Trabzon Barosu Başkanlığı'nın yaptığı açıklama şu şekilde: "Hukukçular tarafından hazırlanan bir metni, sadece kendi çıkarları için değiştiren ve bunu tüzük tadilat kongresinden geçiremeyen bir yönetimin öncelikle kendisine bir dönüp bakması gerekir. Kulüp şahısların değil, Trabzonspor sevdalılarının malıdır. Bunu bir avuç zihniyet değiştiremez.

Hukuki metni kendi şahsi düşüncelerine göre değiştirmek isteyenler unutmamalıdır ki, topluluğun hak ve hukuku şahıslardan önce gelir. Yaptıkları hataları, Trabzonspor'un yaklaşık 11 yıllık avukatlığını yapan Trabzon'un saygın bir hukukçusuna, avukatlıkla ilgili olmayıp ta, kongre delegelerinin isteğiyle yaptığı Kongre Divan Başkanlığı'nı tarafsız bir şekilde yürüttüğü kongrenin sonucuna dayalı olarak, yönetimin kendi isteklerini geçirememenin hesabını yüklemelerini kabul etmiyor, 'Yanlış hesap Bağdat'tan döner' sözünü hatırlatıyoruz."

Yönetimin kendi hatalarını başkalarına yüklemeye çalıştığının vurgulandığı sert açıklama şu şekilde devam etti:

"Yöneticilerin ve şahısların kendi becerisizliklerini ve hatalarına ilişkin kılıfı kendilerinde aramalarını, bunları meslektaşlarımıza yönlendirmeleri durumunda meslektaşlarımızın, hak ve hukukunu sonuna kadar koruyacağını kamuoyuna bildiririz"


Yorumlar (8)
MURATTALHAKALYONCU 14 yıl önce
trabzon sporun kendi iç çekişmelerinden çektiği kadar hiç bişeyden çekmedi.arkadaş şu yönetim geldi iyi veye kötü epey bir birikim yaptı kısa zamanda hala dahada yapıyor (küçük bir örnek önceki yönetimin bir maçlık hasılatını şimdi bu yönetim kombinelerden geri kalandan elde ediyor) iyi kötü epey bir transfer yaptılar 3 maçtada 7 puan yadırganmayacak kadar iyi puan yaptı son iki haftadır nelerle uğraşıyoruz bakarmısın yattara sakattı değildi yok efendi son ga jeep alınmışmışta egemen yardımcı hocalan kavga etmişte 75 maddelik kabul görmeyen kısım içinde şehir çalkalanıyormuşta mış ta mış yeter allahınızı severseniz bırakın şu kulübün yakasını şu anda internetten bakıyorumda 1nolu üyeden 174 nolu üyeye kadar kaç kişi aidatını tam yatırmışbiliyormusunuz tam 19 kişi yani 155 kişi maalesef yatımamış veya yatıramamış bu 155 kişinin yatıracağı parada 35855 ytl verdiğim sayı ilk 174 kişide biz daha kulübe olan vazifemizi yapamıyoruz ama konuşmaya geldimi mangalda kül bırakmıyoruz bir daha diyorum allah aşkına şu kulübü rahat bırakalım
bakırtaş 14 yıl önce
Genel Kurul en üst organdır..Genel Kurul'da kararlar delegenin oyuyla alınır...Divan Başkanı tarafsız olmalıdır...Genel Kurulun aldığı kararlara herkes saygı duymak zorundadır..Olay neden kişiselleştiriliyor ki!!Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kutulu da dayatma yapmaz,yapamaz..Benim istediğim olmadı ,istifa ediyorum demek ayıptır..Sayın Şener ve arkadaşlarından böyle bir ima veya açıklama duymadım..Aralık 2007'de olağan genel kurulda aynı maddeler görüşüle bilir..Delege bilinci artırılıp yüksek katılımla Trabzonspor'un yararına karar alına bilir..Neden polemik?Trabzonspor'un çıkarı her şeyin üstündedir..
parlrosso 14 yıl önce
ya ben sizi anlayamıyorum ey hukuki işler avukatları neden bi önceki yönetimi yani albayrak yönetimini mahkemeye vermediniz bu kadar hukuksal iş yapıyosunuz da bu yönetimide o maddeyi kaldıralım demiş yani yönetimleri işleri kötü yaptıklarından dolayı mahkemeye vermeyip bizim haklarımızı savunmayıp bi iş yaramadıktan sonra o maddenin ne anlamı var ki orda durmasının evetyeni hükümet aidatların 40 dan 120 hatta bırakın kardeşim 500 olsun evet 500 olsun bu kadar bu kadar onun gelen ben trabzon spor üyesiyim bedavaya üye olanlar var orda evet bedevaya milltei görmiyomusunuz adamlar holdınk olmuşlar 500 ytl aidat alıyorlar hadi bizde 250 oılsun yani olsunda bişeler yapılsın trabzonspor üyeligi bu kadar ucuz olmasın yönetici olmak isteyen başkan olmak isteyen iki günde başkan olmasın biraz belli sene emeklesin adam tototan cıktı bizi mahvetti ya inanamıyom siz dende öbür taraftan alacagımlar albayraktan da karanlıklar aydınlıga cıkarma k isizn göreviniz yok sen duruyonunz orda SELAMLAR sadece gercek büyük trabzonspor taraftarlarına
haber hakkı 14 yıl önce
Trabzon barosuna yapmış olduğu bu açıklamadan dolayı teşekkür ederim. Tek taraflı açıklama yerine iki tarafı dinleyip karar vermek düşer bize. Konuda anlaşılmıştır, yönetim becereksizliğini başkasına atmaya kalkışmış.... saygılar
cemtonya 14 yıl önce
aidatların yükselmesi gücünüzemi gitti.bence o tüzklerin kabul edilmemesi bir kayıptır.düşünün yolda geçen biri gelecek trabzpnspora başkan adayı oalcak.böyle saçmalık dünyanın hangi yerinde var.aidatlar çok yüksekmiş giriş aidatı çok yüksekmiş.ya bırakın allahınızı severseniz sizin trabzonspor sevginiz bu kadar küçük işte.trabzonspora üyelik aidatına karşı çıkarsınız ama gidip lüx restorantlarda yemek yersiniz.sizin trabzonsporlu olmanızı istemiyoruz siz başka takımlara gidin onlar sizi kabul eder.artık trabzonspor eski trabzonspor değil.
cemtonya 14 yıl önce
düşünemeyen taraftar istemiyoruz. gitsinler.böyle kara cahil bir taraftar görmedim ömrüm boyunca.
bakırtaş 14 yıl önce
Albayrak ve arkadaşları Genel Kurul'da ibra edilmedi...İbra edilmemenin bir sonucu vardır..Yeni Yönetim Kurulu ilk işi ibra edilmemiş yönetimi incelettirerek ya mahkeme için ya da ibra için olağanüstü genel kurul yapmalıdır.Yani Sadri başkan ve arkadaşları yetki için olağanüstü genel kurula gitmelidir..Aksi halde sorumludurlar..Artık 30-40 kişilik genel kurullar geride kaldı..Tabanda görevini anladı!! Yardım da ediyor,oyuna da sahip çıkıyor..Esas sorun sırtımızdaki keneler!!Trabzonspor'u araç görenler...
dumrul 14 yıl önce
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak yanlış. Genel kurul'a katılmayıp, ne olduğunu anlamadan konuşmak da. Önce ne olmauş anlayalım. 1. Yönetim girişi aidatını 500, yıllık aidatı 120 olsun demiş, bir kısım üye bunu fazla görmüş 300 - 80 olsun demiş. 2. Hiç kimse yoldan geçen başkan olsun dememiş, divan üyelerinin % 10 undan teklif alınsın demiş, yönetim her üye bir kişiye oy verebilsin, bir kısım üyeler ise bu açık oy olur diye teklifin bu kısmını istememiş. Oylamalar yapılmış yeterli oyu alamadığından bu istekler kabul edilmemiş vesselam. Buraya kadar normal, sonrası anormal. Vay nasıl kabul edilmezmiş, başkan istfayı düşünmüş, yönetim kusuru yükleyecek adam aramış, hıncını da almış, yetmemiş konuşmaya başlamışlar ve polemiğe davetiye çıkarmışlar.Bilelim, yeniden konuşalım. Yoksa elbette Trabzonspor'un gündemi bu değil ve olmamalı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@