7m


7m

hyundai

'Bana herhangi bilgi gelmedi'

Haluk Ulusoy'un Futbol Federasyonu Başkanı olduğu dönemde, geçen sezon Turkcell Süper Lig'deki Trabzonspor-Beşiktaş maçında yaşanan yaş ihlaliyle ilgili adı gündeme gelen federasyon eski yönetim kurulu üyesi Kemal Ünsal, görevi döneminde böyle bir bilgini

Spor 05.09.2008, 14:06
'Bana herhangi bilgi gelmedi'
Haluk Ulusoy'un Futbol Federasyonu Başkanı olduğu dönemde, geçen sezon Turkcell Süper Lig'deki Trabzonspor-Beşiktaş maçında yaşanan yaş ihlaliyle ilgili adı gündeme gelen federasyon eski yönetim kurulu üyesi Kemal Ünsal, görevi döneminde böyle bir bilginin kendisine iletilmediğini açıkladı.

Yazılı bir açıklama yapan Kemal Ünsal, Trabzonspor-Beşiktaş maçında yaşanan yaş ihlali konusuyla ilgili Futbol Federasyonu tarafından yapılan inceleme ve değerlendirme sonucunda, dönemin Futbol Federasyonu Başkanı ile üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunduğunu medyadan öğrendiğini belirtirken, şöyle devam etti:
''3813 sayılı Futbol Federasyonu Kanunu ve ana statü, başkan ile yönetim kurulu üyelerinin sorumluluğunu açıkça belirtmiştir. Dönemin başkan vekili ve profesyonel işlerden sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak, görev yaptığım dönem içerisinde bu hususa ilişkin, ne genel sekreter, ne de genel sekreter yardımcısı tarafından şahsıma yazılı veya sözlü herhangi bir bilgi iletilmemiştir. Suç duyurusunda bulunma kararı alan mevcut yönetimin, federasyon belgelerini inceleyerek, görevimizi hangi kayıtlara ve resmi yazıya rağmen yapmadığımızı belirleyip kamuoyuna ilan etmesi gerekir.''

Ünsal, Futbol Federasyonu'nun olayları örtbas etmek yerine, 2007-2008 sezonu Turkcell Süper Lig sıralamasını hangi kriterlere dayanarak tescil ettiğini açıklamasını isterken, yapılan suç duyurusuyla da bu lig tescilinin hatalı bir tescil olduğunu ilan ettiklerini ileri sürdü.

Kemal Ünsal, ''Bu hatalı kararın sorumlusunun kim olduğunu, kendi yönetiminde görev alan arkadaşlarına sorarak bulmalarını tavsiye ederim. Bu haksız suçlamadan dolayı, hakkım olan her türlü yasal yolu da sonuna kadar kullanacağımı kamuoyuna ilan ederim'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@