Bakan Özak'tan büyük destek

Son yıllarda futbolda elde ettiği başarılarla Avrupa ve dünya futbol kamuoyunun dikkatini çeken Türkiye, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık sürecinde hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Genel Sekreter Vekili Orhan G

Bakan Özak'tan büyük destek

Son yıllarda futbolda elde ettiği başarılarla Avrupa ve dünya futbol kamuoyunun dikkatini çeken Türkiye, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık sürecinde hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Genel Sekreter Vekili Orhan Gorbon direktörlüğünde oluşturduğu proje ekibi adaylık dosyasını tamamlamak üzere…

Toplamda 850 sayfalık iki kitaptan oluşacak bu dosyada UEFA'nın cevap beklediği tüm soruların yanıtları yer alacak.

 Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapması için hükümet olarak gerekli tüm desteği verdiklerini ve UEFA tarafından istenen garanti mektuplarının imzalanmakta olduğunu söyledi.

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Türkiye'nin 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na evsahipliği yapması için hükümet olarak gerekli tüm çalışmaları yürüttüklerini ve UEFA tarafından istenen garanti mektuplarının imzalanmakta olduğunu söyledi.

Türkiye'nin, devlet desteği gerektiren bir organizasyon olan 2016 Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliğini rahatlıkla başarabileceğini ifade eden Bakan Özak, "Yapılacak bu yatırımları ülkemizin büyük kalkınma hamlesinin bir parçası olarak görüyoruz. Büyük titizlikle hazırlanan adaylık dosyasının 15 Şubat'ta UEFA'ya teslim edilmesi için, bakanlıklarımızdan aday şehirlerimizin belediyelerine kadar tüm ilgili kurumlar olarak kenetlenerek federasyonumuza destek olmaya çalışıyoruz" dedi.

Olimpiyatlar ve Dünya Kupası'ndan sonra dünyanın en büyük üçüncü spor organizasyonu olan Avrupa Futbol Şampiyonası'nın Türkiye'de gerçekleştirilmesi için, ev sahibi ülkenin belirleneceği 28 Mayıs 2010 tarihine kadar sürecek olan kampanyayla, şampiyona için oy verecek UEFA Yönetim Kurulu Üyelerinin desteği kazanılmaya çalışılacak.

 Adaylık hazırlıkları çerçevesinde UEFA yetkilileri tarafından düzenlenen olağan ziyaretlerin dördüncüsü 18 Aralık'ta gerçekleştirilecek. Antalya Mardan Palace Oteli'nde yapılacak toplantılarda adaylık dosyasının ilerleyişi masaya yatırılacak ve TFF Proje Ekibi'nin soruları UEFA heyeti tarafından cevaplanacak.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler