banner556

>

Bakan Kasapoğlu açıkladı! "Liglerin başlama tarih..."

Bakan Kasapoğlu liglerin başlama tarihi ile ilgili konuştu.

Spor 30.03.2020, 12:48 30.03.2020, 14:16
Bakan Kasapoğlu açıkladı! "Liglerin başlama tarih..."

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu önemli açıklamalarda bulundu. 'Liglere ne zaman başlayacağız?' sorusuna Bakan Kasapoğlu "Net tarih şu an için belli değil" dedi.

İşte açıklamalarından öne çıkanlar;

"Bu günleri elbette aşacağız. Sporcularımızdan örnek tavır ve tutumlar görüyoruz. Bu bizi bir dayanışma ruhuyla ayakta tuttu.





Fatih hocayla görüştüm. Abdurrahim ve Göksel beyle de görüştüm. İnşallah her biri de en güçlü şekilde dönecektir. Sağlık durumları her geçen gün iyiye gidiyor"

"Cumhurbaşkanımızın liderliğinde süreci takip ediyoruz. Çok güçlü bir şekilde ülke olarak bu durumla mücadele ediyoruz. Uluslarası müsabakalar, olimpiyatlar, UEFA'nın kararları sonrası Türkiye'de de spor müsabakaları ertelendi. Her şeyin başı sağlık. Biz zamanında gereken kararları aldık. Bilim Kurulumuzun görüşleri önemli. İnşallah sporumuzun seyircisiyle buluşacağı günler gelecektir. Salgının yönetilme durumu önemli.Gelişmelere göre biz de kararlar alacağız.

(Maçlar seyircili mi olacak?) Bunda önemli görüş Bilim Kurulu'nun. Onlardan gelecek bilgilere göre biz de yol haritamızı belirleyeceğiz.

(Lig iptali ya da tescili olabilir mi?) Bu konuda UEFA Başkanının açıklamaları var. Her durumda gereken neyse o yapılacaktır. Önemli olan sağlık konusu. Bu durumun en sağlıklı şekilde atlatılması en önemli gündemimiz.

(Play-off ihtimali var mı?) Bunu henüz konuşmadık. Gündemimizde yok ama dediğim gibi önemli olan sağlık. Spor camiamıza teşekkür ediyorum bu konudaki duyarlılıkları için. Sağlık Bakanlığımıza ve Bilim Kurulu'na güvenleri için teşekkür ediyorum. Spor seyircisiyle ve rekabetiyle güzel. İnşallah bu günlere geri döneceğiz."

Yorumlar (2)
Afer 11 ay önce
Güzel insanlar kandırıyorsunuz aferin
şenol 11 ay önce
Bence Dünyada ve Ülkemizde bu kadar insan bu virüsten hayatını kaybederken belirsizlik varken halen liglerin oynatılması düşünülüyor. Aklım almıyor Bu sektör insandan dama mı değerli yazık.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@