Aykan :TS mağdur edildi

Trabzonspor'un Bursaspor karşısında hakemler tarafından haksızlığa uğraması üzerine Trabzon Milletvekili Asım Aykan Merkez Hakem Kurulu Başkanı Oğuz Sarvan'ı hedef alan bir açıklama yaptı. İşte Asım Aykan'ın yazılı açıklaması:: Seyir zevkinin yanı sıra fu

Spor 16.12.2008, 16:02
Aykan :TS mağdur edildi

Trabzonspor'un Bursaspor karşısında hakemler tarafından haksızlığa uğraması üzerine Trabzon Milletvekili Asım Aykan Merkez Hakem Kurulu Başkanı Oğuz Sarvan'ı hedef alan bir açıklama yaptı.

İşte Asım Aykan'ın yazılı açıklaması::
Seyir zevkinin yanı sıra futbola yüklenen misyonlardan biri de adalet duygususun tatminidir. Ligin 15. haftasında Bursa'da oynanan Bursaspor Trabzonspor maçı ile adalet duygusu ve emeğe saygı yara almıştır. Trabzonspor aleyhine Sivas, Kayseri ve nihayet Bursa maçı ile başlayan hakem hataları serisi, bütün Trabzonspor camiasını olduğu gibi dikkatli ve iyi bir seyirci olarak beni de derinden üzmüştür.

Futbolun üç ihtimalli bir oyun olduğu bilinen bir durumdur. Normal şartlarda yapılan maçlarda her üç ihtimal de gerçekleşebilir. Ancak, maçın sonucunun müdahale ile değiştirilmesi kabul edilemez.

Hakemler de her insan gibi hata yapabilirler. Ancak kasta varan, bariz hatalar kamuoyunda rahatsızlık oluşturmaktadır. 2005 Mayıs ayında bu yıl olduğu gibi Trabzonspor aleyhine seri hatalar yapılması üzerine, eşine az rastlanan bir olay gerçekleşmiş ve çevre illerden gelen Trabzonspor taraftarlarının da katılımı ile Trabzon'da onbinlerce kişinin katıldığı bir yürüyüş gerçekleşmiştir. Duyarlı ve vatansever taraftarın serinkanlılığı sayesinde üzücü olayların gerçekleşmesi engellenmiştir. Herkesin ve her kurumun üstüne düşeni yapması ile tatsız durumların önüne geçilebilir.

Siyasilerden seçmenin haklı beklentilerinden biri de haksızlığa uğradığı durumlarda vatandaşın sesi ve hakkının arayıcısı olmasıdır. Bu beklenti Trabzonspor camiasında hat safhadadır.

Trabzonspor'un mağduriyeti karşısında tepkisiz kalmamız beklenmemelidir. Herkesin ve herkesimin hakkının takipçisi olacağımı bir kez daha ifade ediyor, gerekli hassasiyeti ve ilgiyi göstereceğiniz beklentisi ile başarılar diliyorumTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
karsiyanlal 13 yıl önce
sayın aykan başbakana iletin ; deyinki trabzonspor şampiyon olmassa katiyen trabzon belediyesini alamayız ; gereğini yaparlar ; mart ayına çok var ;
ofluyattara 13 yıl önce
bundan sonra bütün ileri gelenlerimizin sesini yükseltmesini bekliyoruz 25 senedir bize yapılanlar başka bir takıma yapılsa bu ülke karışırdı trabzonspor inanılmaz derecede büyük bir camiadır bu takımla ne federasyon ne de başka hiçbir güç baş edemez ama bunun artık ayyuka cıkmasını istiyoruz herkes konuşsun başkanımız cıktı acıklamasını yaptı şimdi destek olma zamanı her ortamda her yerde bütün önde gelenlerimizin masaya yumrugunu vurmasını bekliyoruz bu taraftar başkanımızın agzından cıkacak iki kelimeye bakıyo trabzonspor bizim namusumuz şerefimiz haysiyetimiz ailemiz herşeyimiz ona el uzatanın ellerini kırarız biz taraftarlar olarak sadri başkanımızın sonuna kadar arkasındayız elinden geleni ardına koyma başkanım senin söyledigin her söz bu taraftar için senettende ötedir az bi zaman degil bu 25 sene ve hep içimize attık hersene 3 büyüklere şampiyonlugu paylaştırıp egolarını tatmin ettiler ya bizim egomuz ne olacak bu sene bu takım ya seve seveee yada seve seve şampiyon olacak !!!
bosver 13 yıl önce
ne zaman tepki gösterdiniz ki trabzon için bırakın ts üzerinden siyaset yapmayı
DOĞANLI 13 yıl önce
Evet işte uyarı vekilimizin ağzına sağlık. Bakan da gereken uyarıyı yapmalıdır. Hem tekrarı halinde yaptırım uygulanmalıdır. Ayrıca sineklerle uğraşacağımıza bataklığa gereken ilaçlama yapılıp inşaat firmalarının makinalarıyla batsklığı kapatıp kurutmalıyız. oralar sinek yuvalarıdır.
H.KÖSE 13 yıl önce
eski belediye başkanımı tebrik ediyorum .bizi takımımızı yanlız değilsiniz yanınızdayım diyerek herkese göstermiştir .
Satara 13 yıl önce
Trabzonspor hakem kararları ile küme düşse dahi siyasi kimliklerin bu konuda yorum yapması kadar saçma bir şey olamaz..Adama sormazlar mı ?Faruk Özak kimdir necidir diye? Yahut ulusoy trabzonlu değilmiydi diye ?Boşverin bunları..Siyasetten medet ummayın..Çok gereksiz ve tehlikeli bir yol..O halde herkes aynı şekilde milletvekilerinden belediye başkanlarından nemalansın..Olur mu böyle birşey.Trabzonspor ilk defa mı ofsayttan gol yedi ? Yada kendisi hiç mi ofsayttan gol atmadı.Sadece trabzonspor mağdur olduğunda konuşursanız sizi kimse dinlemez çünkü samimi olmazsınız..Kaldi ki zaten dinlemiyor..Ulusoy federasyonu zamanında ülke şaibe ve şike ile kaynıyor iken sırf trabzonlu olduğu için ona arka çıkarken bu günleri düşünmeniz gerekiyordu..Hemşehricilik tamam da nereye kadar ?O zamanlar sustunuz yutkundunuz şimdi konuşuyorsunuz ama dinleyen yok...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@