banner539

banner526

banner533

banner513

Avni Aker'e yeni makyaj

Trabzonspor'un uzun yıllardır yükünü çeken Avni Aker'in UEFA kriterlerine uygun hale getirilmesi için yönetim kurulu hareket geçti. Yönetim KTÜ 'ye proje çizimi için müracaat etti. Başkan Sadri Şener Divan Başkanlık kurulu başkanlığı Genel kurulunda üyele

Spor 21.02.2009, 14:18
Avni Aker'e yeni makyaj

Trabzonspor'un uzun yıllardır yükünü çeken Avni Aker'in UEFA kriterlerine uygun hale getirilmesi için yönetim kurulu hareket geçti. Yönetim KTÜ 'ye proje çizimi için müracaat etti. Başkan Sadri Şener Divan Başkanlık kurulu başkanlığı Genel kurulunda üyelere Avni Aker ile ilgili bilgi verdi. Şener Avni Aker'in mevcut durumuyla UEFA kriterlerine uymadığını ve bu nedenle tadilata ihtiyacı olduğunu belirterek”, “Gelecek sezon Trabzonspor'un Avrupa'da yer alması büyük bir olasılık. Ama stadımız UEFA'nın isteklerine henüz uygun değil.

 Basın Tribünün büyümesi gerek. Takımların sahaya ayrı kapılardan girmelerini sağlayan değişikliğe ihtiyaç var. Kapalı-açık otoparklar gerekiyor. Bunun için çalışıyoruz.KTÜ ile görüştük.Avni Aker stadyumunun modernizesi ve UEFA standartlarına uygun hale getirilmesi için ,bize proje hazırlayacaklar.

Ayrıca Eski futbolcular derneğini yıkarak kendilerine başka bir yer vereceğiz. Atış poligonunu bulunduğu yerden kaldırarak sahile taşıma k için GSİM ile görüşmelerimiz sürüyor. Büyük oranda anlaşma sağlandı.

Avni Aker'in yanındaki bu yeri kaldırıp altını da kullanarak acık ve kapalı Otapark yapmayı planlıyoruz. Otopark sorununun mutlaka çözmeliyiz.Ayrıca tribün yanlarındaki boşlukları da  direkler üstünde havaya kaldırıp oraları da loca haline getirme planımız var.

 Tüm bunları gerçekleştirmek için devlet desteğine gerekiyor. Girişimlerimizi başlattık. Biz de ne gerekiyorsa yönetim olarak üstümüze düşeni yapacağız.

 Aslında Trabzon'un yeni bir stada ihtiyacı var. Bunun için de çalışmalar sürüyor. İlk planda denizin doldurulup üstüne stad yapılması teklifi yapıldı. Bu hem çok pahalı hem de zor bir proje” Umarım yapılacak tadilatlar sonrası UEFA yetkilileri Avrupa kupası maçlarını Avni Aker'de oynamamıza izin verir. Ayrıca Politik mevkiinde bulunan ve Milli Emlak'a devri söz konusu olan araziyi de Belediye aracılığıyla alırız. Bu arazide benim sosyal alanlar yapmayı düşünüyoruz.

Yorumlar (11)
Saffet Emir 12 yıl önce
Kayseriye dahil stad yapılıyor. Akp ye Trabzondan tek bir oy çıkmamalı yazıklar olsun
bülent 12 yıl önce
akp kendi ipini çekiyor galiba, trabzona ihanet etmeyin,trabzona kalıcı gelirler lazım,kayseri,antalya,sivas ,konya ya stad var ,Trabzona boş laf ,sayın şener bırakın bu işleri akyazı için ne yaptınız ,sayın özak ne yaptı hep bu projenin karşısında oldunuz, albayrağın projesi olduğu için saygılarımla
koksalaygun 12 yıl önce
Takımın makyaj edilmesi lazım.Stad yapılır veya oynanacak stad bulunur.Bu takımın UEFA ya katıp rezil etmeyin.Yazık günah.Her gün kötüye gidiyor kimse görmüyor.Denizli deplasmanda ilk galibiyetini aldı.yazıklar olsun.Bizi psikolojik olarak hasta ediyorsunuz.BU KADAR LAUBALİLİK OLMAZ.
AKAYMİRAC 12 yıl önce
sayın bakan he rişi etrafındakiler havale ederek namı dunyayı tuttu en son aldığımız duyumda yapılacak yni üniversiteyi açma şartı oalarak etraında bır kaç işadamını ortak etmekten geçtığını söylemış sayın yıldız olmaz cevabı alıncada hem macka bel baş. hemde üniversite oldu şimdi say9ın bakan yağlı bır iş olmadığı içinmi bu stad projesını okye vermıyor takoz oluyor (eğer yağlı bir gelir elde elılecelöolsaydı kesin 1 sende yapılmıştı )
lostbumerang 12 yıl önce
hani sözler verilmişti çivi çakılmadı yazık yalancılık bizim burda unutulmaz sözler verip tutmuyanlar utansın ak yazıyı devlet yapıcaktı başbakan söz vermişti ne oldu sözleriniz ayıp yazıklar olsun heryere stad yaptınız bize bitek yan çiziyosunuz biz başka ülkenin insanımıyız
sercan 12 yıl önce
böyle olacağı belliydi stad falan yalan .anca böyle olur başka bişey olması beklenmezdi zaten
sampıyonts 12 yıl önce
basbakan ancak buzdolabı komur dagıtır rızeye yardım yapar fakat trabzone ıs gelınce hıc bır sey yapmaz..yazıklar olsun basbakan..ama secım zamanı yaklasıyo bakalım o zaman ne olacak...bu olayları goren tarbzon halkı secım zamanı gorusecek
ormancı 12 yıl önce
başbakandan niye bekliyoruz stadı ne söz verdi trabzonada yerine getirdi. seçime yakın bir parmak bal çalar gene oylar ona biz safız çünki. Kayseride belediye Rizede iş adamları muhteşem stadlar yapıyorlar. bu gün Trabzonlu iş adamları nerdeyse Türkiye ekonomisini çeviriyor eee Trabzonsporuma ne yaptılar ne çivi çaktılar yok bişe hatta önüne taş koyanlar daha fazlaydı liman olayını unuttunuz hemen ben hatırlatayım. bu stad iş başbakanla bakanla olacak iş değildir. 10 değil 15 yıl sonra bile yapılmayacak bir projedir. Diyeceğim tek şey yazık.......
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@