Atalay: Akyazı'dan dönüş yok

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü görevinden istifasının ardından Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde bulunduğu bayram ziyaretinde konuşan Mehmet Atalay Akyazı projesinin tamamlanması halinde sadece Trabzon değil Türkiye'nin Ukrayna, Rusya ,Gürcistan, Azerbayc

Spor 11.12.2008, 15:25
Atalay: Akyazı'dan dönüş yok

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü görevinden istifasının ardından Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde bulunduğu bayram ziyaretinde konuşan Mehmet Atalay Akyazı projesinin tamamlanması halinde sadece Trabzon değil Türkiye'nin Ukrayna, Rusya ,Gürcistan, Azerbaycan, gibi bölge ülkelerinin de dahil olduğu merkezin yıldızı olacağını söyledi.

Atalay, Akyazı projesine ilişkin soruları yanıtlarken de projeden bu saatten sonra geri dönüş olmayacağını belirtti. Atalay, ekonomik krize rağmen projenin aksamaması gerektiğine işaret ederek, “Ekonomik kriz var diye olimpiyatlar iptal edilecek diye bir şey yok. Bakanımızla da bu konuyu konuştuk, kriz var diye proje iptal edilmeyecek. Bu proje ile Trabzon'un çağdaş, modern, dünyanın en çok rağbet ve ziyaret edilen şehri olacağına işaret eden Atalay şunları söyledi:
”Akyazı projesi Trabzon'u yarınlara taşıyacak ve merkez haline getirecek bir projedir. 2011 Olimpiyatları'nın gerçekleşeceği Trabzon'da bu projenin hayata geçmesi ile sadece Trabzon değil, Gümüşhane, Giresun, Artvin, Ordu gibi komşu illerde yaşayan vatandaşlarımızda buralarda kendi ürünlerini sergileyip kazanç sağlama imkanına kavuşacak. Olimpiyatlar sayesinde Trabzon'a 40-50 bin civarında insanın geleceği düşünüldüğünde ise buradaki işsizliğin sona ermesi bile düşünülebilir. Olimpiyatlar sayesinde herkes kazanacak ve şehirde ekonomik açıdan büyük bir rahatlama yaşanacak. Akyazı projesi tamamlandığında stad Trabzonspor'a kalacak ve milli takım ağırlıklı olarak o stadı kullanacak.”

Atalay, Avni Aker'in isminin yaşatılması yönündeki bir soruya da, “Siz istediğiniz ismi yaşatmak isterseniz bunu yapabilirsiniz. Ancak artık kulüplerin gelir elde edebildiği sponsorluk gibi bir şansları var ve bu da öncelikli olarak düşünülmeli. Yaşatmak istediğiniz ismi bir şekilde başka yerlere de verebilir veya orayı bir müze haline de getirebilirsiniz, ancak kulüplerin ekonomik olarak kazanç sağlayabildikleri sponsorların da önünü açmak gerekiyor” yanıtını verdi.

Trabzon Belediye Başkanlığı için aday olup olmayacağı yönünde sorulan soruya Atalay, “Ben memuriyetten değil Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden istifa ettim. Benim istifam belediye başkan adaylığı için sadece zamanlama olarak bir tesadüf. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nde miadımın dolduğuna inanıyorum. Benim yaptığım iki iş var, birisi spor, diğeri de gazetecilik. Bundan sonra daha verimli olabileceğim bir görevi almak için bekliyorum. Bu görev de ay sonuna kadar belli olacak.

İSTANBUL'UN YOLU TRABZON'DAN GEÇER
Atalay, İstanbul'un talip olduğu 2014 Olimpiyatları için de Trabzon'da 2011'de yapılacak olimpiyatların büyük önem taşıdığının altını çizerek, “İstanbul olimpiyatlarının yolu Trabzon'dan geçer' diye konuştu.



Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
orto 13 yıl önce
Sayın atalay yapılacak diyor ki bizim gönlümüze su serpiyor, Sayın bakan ise biz hükümet olarak projeyi destekliyoruz ama bu ekonomik krizde 180 milyon dolara mal olacak projeyi yapamayız diyor(Kayseriye yapıldı=CUMHURBAŞKANIMIZIN memleketi, Rizeye yapılıyor=Başbakanımızın memeleketi)Trabzonun ne özelliği varki istanbul hegomanyasını yıkmış 6 tane lig şampiyonluğu olan tek anadolu takımı müze kupalar ile dolu AMA BİZİM BAKANIMIZ SAYIN ÖZAK BİZ YANİ HEMŞEHRİLERİNE bu stadı layık görmüyor olacakki sadece projeyi destekliyormuş!!!! Vallahi bizde seçimlerde trabzonsporumuzu, trabzonumuzu destekleyenleri destekleriz. SADRİ BAŞKANIN GEÇMİŞİNİ BİLMEYEN YOKTUR. TRABZONSPORUMUZU BU YIL ŞAMPİYON OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ SAYIN BAKAN TAKVİYEYE GEREK YOK DİYOR, ACABA ŞAMPİYON OLUR DİYEMİ KORKUYOR. BİR YANDAN DESTEK VERİR GÖRÜLÜYOR DİĞER TARAFTAN KÖSTEKMİ OLUYOR ACABA ???????
dehset 13 yıl önce
bu akşam kunduracılarda tesadüfen bakan ve mehmet atalayı gördüm ben 20 yşında bir gencim şampiyonluk babamdan dimledim stadla çok ilgileniyorum çünki 10 senedir ts taraftarlar derneğindeyim sayın ts tafaftarı abilerim bu stad yapılacak kim ne derse desin müdürle bizaat konuştum halktan biri olrak o adam yalan sölemez
MEHMET KÜÇÜK 13 yıl önce
Akyazı projesi ile albayrak kazandığı gibi atalayda kazanacak.Trabzon halkı sözlerinize inanmaz icraatlarını görmesi gerekli.Siz spor adamısınız siyaset yapmayin gercekleri konuşun.Rizeye başbakan,kayseriye cumhurbaşkanı saha yaptırıyor.Trabzonun kimsesi yok shasıda yapılmaz ,kurtlar sofrasına meze yapılmak isdeniyor.Size ağabi nasihatı akyazı projesi trabzon halkını kandırmak için uydurmadır.Trabzon halkı buna inanmamışdır.DOĞRULARI SÖYLEYEN SİYASİLER TRABZONDA OY ALIR.Bekliyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@