7m

uzungöl yayla otel

Aslan: Hakkımız teslim edilmediği sürece...

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Yakup Aslan, Spor Toto Süper Lig'de taraftarların çıkardığı olaylar nedeniyle tatil edilen Trabzonspor-Fenerbahçe maçına ilişkin olarak, "2010-11 sezonundan başlayan hadise bu. Federasyon adaleti yerin

Spor 11.03.2014, 15:13
Aslan: Hakkımız teslim edilmediği sürece...

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Yakup Aslan, Spor Toto Süper Lig'de taraftarların çıkardığı olaylar nedeniyle tatil edilen Trabzonspor-Fenerbahçe maçına ilişkin olarak, "2010-11 sezonundan başlayan hadise bu. Federasyon adaleti yerini getirecek girişimde bulunmadığı sürece ne kadar uğraşırsak uğraşalım, hakkımız teslim edilmediği sürece durduramayacağız olayları" dedi.

 
Aslan, yaptığı açıklamada, dün akşam maçta yaşanan olaylarda Türkiye Futbol Federasyonu'nun 3 Temmuz sürecindeki tutumunun ve Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'in provakatif davranışlarının etkili olduğunu iddia etti.
 
İstanbul'da ligin ilk yarısında oynanan maçta takım kaptanları, kalecileri Onur Recep Kıvrak'ın formasındaki armayı öpmesinin ardından Fenerbahçeli oyuncuların tepkisine maruz kaldığını ifade eden Aslan, "Onur İstanbul'da formasını öptü diye Volkan boğazını sıktı, az daha onu boğuyordu. Sen geliyorsun golden sonra kayarak hareket yapıyorsun. Volkan'ın yaptığı bir provakasyondur, küfürün babasıdır. Kırmızı kart görmeliydi. Öyle ortamlarda taraftarları geremezsin. Federasyonun ilgili kurullarının bunu cezalandırması lazım. Daha önce Emre ve Caner de vardı, nöbetleşe yapıyorlar. Bu maçta Volkan yaptı. Bizim oyuncularımız rakibe bir müdahalede bulunmadı, aksine taraftarları sakinleştirmeye çalıştı" ifadelerini kullandı.
 
 Sorumlunun tek başına Volkan Demirel olmadığını söyleyen Aslan, şöyle devam etti:
 
"Fenerbahçe ile yıllardır mücadele ediyoruz. Eskiden böyle bir maçın iptaline gidecek bir olay olmuyordu. 2010-2011 sezonundan başlayan hadise bu. Federasyon adaleti yerini getirecek girişimde bulunmadığı sürece ne kadar uğraşırsak uğraşalım, hakkımız teslim edilmediği sürece durduramayacağız olayları. Bu günah değil mi bu şehre, kulübe. Asla yapılan hareketleri savunmuyoruz, taraftarlarımız yanlış yapmıştır. Trabzon şehrine yakışmamıştır. Yine de taraftar sahaya girmedi, sağduyuluydu ki daha büyük olay olmadı. Çok daha büyük sıkıntılar yaşanabilirdi."
 
-"Fenerbahçe yorulmadan kazandı"
 
Aslan, Fenerbahçe'nin hiç yorulmadan, sakatlık yaşamadan, kart görmeden 3 puanı 3 golle alıp evine gittiğini ifade ederek, "Bunu sağlayan bizim taraftarımız  oldu maalesef. Aklıselim davranmadı, Fenerbahçe'nin ekmeğine yağ sürdüler, Fenerbahçe'yi ödüllendirdiler. Cezalandırılan biz olduk. Yıllarca Fenerbahçe'nin de uyguladığı taktik buydu. Daha önce Aygün'ün kafasına sargı yapıp taş atılmış gibi gösterdiler" dedi.
 
Ligin ilk yarısında İstanbul'daki maçta yönetim kurulu üyelerinin yaşadığı olayları dile getiren Aslan, "İstanbul'da darp edildiğimiz halde yönetim kurulu üyeleri 2 saat alıkonuldu. Oradaki olay organizeydi. Fenerbahçe'nin kurduğu bir kumpastı bu. Allah bizi oradan kurtardı. Burada hiçbir yöneticiye karşı bir olumsuz  davranışımız olmadı. Biz medeni insanlarız. Onların yaptığı gibi yapamayız" diye konuştu.
 
-"Büyük olaylar, savaş var gibi gösterildi"
 
Aslan, Trabzon'da büyük olaylar, savaş var gibi gösterildiğini anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Galatasaray şampiyon olduğu zaman statta mahsur kaldı. Stat dışında TOMA, panzerlere zarar veren onlardı. Bizim taraftarımız saldırmadı. Fenerbahçe'yi beklerken müdahele oldu. İlk defa bir kulüp gecenin karanlığında kupa almak zorunda kaldı. Bu utancı Türkiye'ye yaşatan Fenerbahçelilerdir. Dünkü olayları savunmuyoruz ama büyütülmesine karşıyız. Tabi ki ceza alacağız ama kimse hak ettiğinin üzerinde bir ceza Trabzonspor'a veremez."

Yorumlar (7)
Çervatoğlu 8 yıl önce
trabzonspora ceza verilmesine karşıyım. sahaya yansımayan şikeyi icat edenler, kişilerin suçları kuruma mal edilemez diyenlerin hukuku yani fenerbahçe yüksek şike hukukuna göre trabzonspora ceza verilemez.
AHMED KARAKAYA 8 yıl önce
bu kulübü istanbula taşısınlar 1 sene sonra şampiyondur bunu bilin,bu şehire takım lazım değil,çok isterlerse 1461 maçlarında koparsınlar tel örgüleri ..sahaya dalsınlar,istedikleri gibi deşarj olsunlar,bunlara 1461 bile fazla.
Cahit Sağır 8 yıl önce
Böyle olacağına başlama vuruşu yapılmadan sahadan çekilmek daha anlamlı kamuoyu oluştururdu.
Latif AYDIN 8 yıl önce
Söz veripde cayan yönetim ve başı kalecimiz Onur'u baş tacı yapın Tolga Zengin'i de unutmayın böyle kişilikli insanlar zor bulunur.
fagus 8 yıl önce
Trabzonsporumuzun (oyuncu ve teknik kadro) baslama vurusuyla beraber hareket etmeyip, hatta yere oturup protesto etmeleri yeterli olurdu. Hatta seyircimizde buna sessiz kalarak destek verebilirdi. Ve bu haraketi mac iptal olana kadar surdurmek en dogrusu olacakti. Boylece her kesime hakli oldugumuzu daha iyi ve guzel bir sekilde duyurabilirdik.
ahmet şahin 8 yıl önce
34. dakikada Henriqe'nin 1 metre geriden çıkışına ofsayt çalıp atağı kesen Yıldırımla bu maçı kazanmak hayaldı. Üstelik Yıldırımla çıktığımız 5 Fener maçını da kaybetmişiz. Türkiyede kurulan düzen bizi zaten şampiyon yapmaz. Bizim sadece lige renk katmamız isteniyor. Hangi kadroyu kursanız fark ewtmez.
imran altıntaş 8 yıl önce
bu olaylarda tek sorumlu bence hukuk katili tayyip erdoğandır. ceza verilecekse ona verilmeli. adalet hukuk bilmez kişi. ayrıca rıdvan dilmen'de trabzonsporu ağzına almasın. fenerliler stadları yakarken programı terkettimi bu rıdvan denen kişi..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@