Ankaragücü'nden sert tepki

Ankaragücü Yönetim Kurulu, Cemal Aydın'ın Futbol Federasyonu tarafından PFDK'ya sevk dilmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, Ankaragücü-Fenerbahçe maçının hakeminin isminin resmi olarak açıklanmasından çok önce telaffuz edildiği ve bundan dolayı duyu

Spor 21.11.2008, 17:56
Ankaragücü'nden sert tepki

Ankaragücü Yönetim Kurulu, Cemal Aydın'ın Futbol Federasyonu tarafından PFDK'ya sevk dilmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, Ankaragücü-Fenerbahçe maçının hakeminin isminin resmi olarak açıklanmasından çok önce telaffuz edildiği ve bundan dolayı duyulan rahatsızlığın Futbol Federasyonu'na iletildiği belirtildi.

Kulüp başkanı Cemal Aydın'ın, maçın hakemi olarak belirlenen Halis Özkahya'yı arayarak, maçın hakeminin resmi olarak açıklanmasından çok önce isminin kimi kesimler tarafından telaffuz edilmesinin doğru bulunmadığı belirtilen açıklamada, şahsıyla ilgili hiçbir endişenin duyulmadığı, kulüp olarak Türk hakemlerine güvenin tam olduğunun kendisine ifade edildiği belirtildi.

 Ankaragücü Kulübü Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle:

 ''Futbol Federasyonu tarafından bugün yapılan açıklamayla kulüp başkanımız Cemal Aydın'ın, 22.11.2008 tarihinde oynanacak Ankaragücü-Fenerbahçe maçının hakemi Halis Özkahya ile görüştüğünden bahisle PFDK'ya sevkedildiği anlaşılmıştır. Sevkin gerekçesi olarak da kulüp başkanımızın yönetici duyarlılığı ve sorumluluğuna yakışmadığı gösterilmektedir.

 17.11.2008 tarihinde kulübümüzün aldığı duyuma göre 22.11.2008 tarihinde oynanacak Ankaragücü-Fenerbahçe maçının hakeminin Halis Özkahya olacağı ve bunun da Fenerbahçe Kulübü tarafından talep edildiği öğrenilmiştir.

 Bunun üzerine kulübümüz icra kurulunca yapılan değerlendirmede alınan bu duyumun sorumluluğumuz gereği Futbol Federasyonu yetkililerine iletilmesine karar verilmiş, 18.11.2008 tarihinde alınan duyum ve endişelerimiz federasyon başkanvekiline iletilmiştir. Kaygılarımız sebebiyle Futbol Federasyonu ile görüşmelerimiz 19.11.2008 tarihinde de devam etmiştir. Hafta sonu oynanacak maçların hakemlerinin açıklanması üzerine kulübümüze ulaşan duyum doğru çıkmış ve Halis Özkahya maçın hakemi olarak atanmıştır.

 Maçın hakeminin atamasının üzerine de durum tekrar Futbol Federasyonu yetkilerine bildirilmiştir. Hakemler açıklandıktan sonra tekrar toplanan icra kurulumuzda başkanımız tarafından maçın hakemi aranarak, hakemin resmi olarak açıklanmasından çok önce isminin bazı kesimler tarafından telaffuz edilmesinin doğrul bulunmadığı, şahsıyla ilgili hiçbir endişenin taşınılmadığı kulüp olarak Türk hakemlerine güvenin tam olduğu ifade edilmiştir.

 Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, yukarıda anlatılan gelişmelerden hiç bahsedilmeyerek sadece kulüp başkanımızın maçın hakemini araması şeklinde kamuoyunu yanıltıcı ifadeler de kullanılmıştır. Bir bardak suda fırtına koparan ve kendilerini tek kulüp, tek başkan ve tek camia zannedenler bir gün Türk futboluna en büyük zararı verenlerin kendileri olduğunu da açıkça görecekleridir.

Kulüp başkanımız disiplin kuruluna sevk edilirken, nezaketen kendisine bilgi verilmesi teamül ve doğru olanıdır. Bir kulüp başkanının son derece önemli olan bir konuyu ilgililere daha önceden iletmiş ve önleminin alınmasını talep etmiş olmasının karşısında kimlerin yönetici sorumluğu ve duyarlılığına yakışmayan davranışlarda bulunduğunun takdiri kamuoyunundur.

Aynı takımın maçlarında meydana gelen ve bir önceki hafta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yapmış olduğu açıklamalara suskun kalanların konuları araştırmak yerine başkanımızın disiplin kuruluna sevkine seyirci kalmaları dikkat çekicidir. Ayrıca aynı konuyla ilgili olarak 2 hafta içinde ortaya çıkan gelişmelerin tesadüfi olduğuna camia olarak inanmadığımızın bilinmesine beyan ederiz.

 Ortaya çıkan durumu iyi değerlendirmek ve görevlileri tekrar gözden geçirmek yerine duyarlı bir davranış gösteren kulübümüzün başkanı ve dolaysıyla kulübümüzün cezalandırmak istenmesi olsa olsa basiretsiz yönetici profilinin bir tezahürüdür.

Türkiye Kulüpler Birliği Başkanlığı sıfatını unutarak olayları değerlendirmeden yalnız Fenerbahçe Kulübü başkanı gibi hareket ederek cumartesi günü yapılacak Ankaragücü-Fenerbahçe maçında yaşanabilecek her türlü olumsuz durumdan kulüp başkanımızı sorumlu tutanların önce kendilerinin aynaya bakmasını tavsiye ederiz.''Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
armada 13 yıl önce
bu federasyon her sene yaptığı ayak oyunlarına bu yıl biraz erken başladı nedenmi trabzonsporun arayı açmasından korktuklarında fenerbahçenin bi başkanı varya isminin yakışmadığı azia efendi adam utanmadan çıkıp konuşuyo bide adam sanki mhk başkanı istediği hakeni atayabiliyor maçlarına bakın sizas maçına selçuk dereli bilinçli olarak atanmıştır bu maçta üzerimize oynayacaktır seyircini dikatli olması lazım 2.sivas faciası olmaması için lig şampiyonu sahada deil masa başında belirleniyor italyadaki gibi küme düşüreceksin bunları görecekler o zaman ama nerde bizde o federasyon
koksalaygun 13 yıl önce
Melih Gökçek Fenerbahçeliymiş.Aykut Kocaman'ın gönlündeki takım Fener miş.İkinci yarı Özer Hurmacı oyundan alınıyor.Bunlar tuaf değil mi?
kenanmale 13 yıl önce
Aziz amca ile dedemiz 2 hafta öncesine kadar yere çakılmışlardı.Bir bakdık tuhaf bir gs maçı ile canlandı.Ankaraspor maçı ile zirve yaptı.gs maçında atılan frikik gol olmasaydı aynen maç devam edecekti.işte bazen hakemlerinde yerseleri olur.Bunlar hep büyük oranda fb küçük oranda gs maçlarına denk gelir.eğer hakemle de maç alınamazsa bu sefer lig tv yayınlarının kabloları kesilir ve Türk seyırcisi karanlığa sürüklenir.Tabiki karanlıkta kimin eli kimin cebinde olduğu belli olmaz.Üç istanbul klübünün bir başkanlarına bakın.maçları alabilmek için hertürlü legal olmayan işleri yapar ve lig tv sırf reyting kaybolmasın diye bu duruma çanak tutar.adamaların kabloları kesildi benim bildiğim hiç mahkemeye başvurmadılar.Arda sinirlece kameraya şut atarak kamerayı tepetaklak yaptı hiç gündeme gelmedi.günün birinde o kameraya şut değpilde kafa atması çok yakındır.birde bu insanlar zenginiz derler nerede yaşarlar?Ormanlık alanlarda:)) çünkü orda villaları var.NE YAPARSA YAPSINLAR BU YIL ANADOLUNUN ŞAMPİYONLUĞU ENGELENEMİYECEKTİR.Türk futbolunun gelişmesi anadoludan geçer.Onların son zamanlarda yendikleri takımları biz 20 yıl önce ezip geçdik.inşallah önümüzdeki yılda ezip geçeceğiz.teknik ekip ile futbolcu kardeşlerimize başarılar dileriz.Allah onları utandırmasın!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@