Ankara'da EURO 2016 toplantısı

Ankara Rixos Oteli'nde bugün yapılan toplantıyla aday şehirlerimizin Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanları, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak ve TFF Başkanı Mahmut Özgener ile bir araya geldi. Toplantıda UEFA'nın istediği destek ve garanti m

Ankara'da EURO 2016 toplantısı

Ankara Rixos Oteli'nde bugün yapılan toplantıyla aday şehirlerimizin Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanları, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak ve TFF Başkanı Mahmut Özgener ile bir araya geldi.

Toplantıda UEFA'nın istediği destek ve garanti mektupları yetkililer tarafından imzalanırken, TFF Genel Sekreter Vekili Orhan Gorbon, adaylık dosyasının içeriği konusunda yetkilileri bilgilendirdi.

Toplantı sonrası açıklama yapan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak "Bugünkü toplantıda tamamlanmak üzere olan adaylık dosyamız hakkında geniş bilgi aldık. Çok ciddi bir emek sonrası hazırlanan bu dosyanın UEFA tarafından beğenileceğine eminiz. Ayrıca aday şehirlerimizin yetkililerinin de desteğiyle dosyanın garanti ve destek kısımlarını tamamladık. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ve mülki amirleri adaylık sürecinde üstlerine düşen görevi başarıyla tamamlamışlardır" dedi.

TFF Başkanı Mahmut Özgener ise; "Bu adaylıkta siyasi otorite ve aday şehirlerin desteği çok büyük önem taşıyor. Biz bunu eksiksiz olarak sağlamanın mutluluğu içerisindeyiz ve tüm destekleri için öncelikle Başbakanımız ve Bakanımıza teşekkür ediyorum. Çok büyük bir emekle en iyi adaylık dosyasını hazırladığımızı düşünüyorum. 15 Şubat Pazartesi günü Nyon'daki UEFA Merkezi'nde düzenlenecek dosya teslimi ve ardından gelecek 3,5 aylık süreçte Türkiye'nin bu organizasyonu ne kadar çok istediğini tüm Avrupa'ya göstermek için çalışacağız." dedi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler