Ali Koç yeniden yapılandırmaya takılıp kaldı!

Ali Koç, Fenerbahçe'deki başarısızlğını örtmek için çabalarını sürdürüyor

Ali Koç yeniden yapılandırmaya takılıp kaldı!

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, yeniden yapılandırmaya yönelik açıklamalarını sürdürdü. Trabzonspor'un "Oyun oynanırken kural değişmez" savunmasına gönderme yapan Koç "Kural zaten değişecek. O zaman değiştiği zaman bunları söyleyenler ne diyecek?" ifadelerini kullandı.

Koç şöyle konuştu;

"Sistem zaten değişecek"

Mali konular çok zor ve teknik konular. Sokaktaki her vatandaş anlamayabilir. Bu sistem zaten böyle devam etmez. Bu sistem çökecek. Ben bunları Çalıştay'da sayın cumhurbaşkanımıza da sayın Nihat Özdemir'e de söyledim. Diyorlar ya 'Oyun oynanırken kural değişmez' ben de diyorum ki zaten değişecek. O zaman değiştiği zaman bunları söyleyenler ne diyecek?

"Finansal olarak çöktü"

UEFA Finansal Fair Play bizim ülkemizde sorunları tedavi etmedi. Kulüpler aksi istikamete gittiler. Bazı ülkelerde de işe yaradı ama bizde ne yazık ki öyle değil. Kulüpleri sadece bankacı gözüyle de yönetemezsiniz. UEFA da sağolsun cezalandırmak istemedi kimseyi. 2016'da darbe girşimi oldu, 2018'de kur inanılmaz fırladı. Federasyon da UEFA'ya 'Ben kulüplerin borçlarını yapılandıracağım' dedi. UEFA da bunu kabul etti. Ancak kamuoyuna doğru da anlatılmadı. Türk futbolu finansal açıdan çökmüştür

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bordo
Bordo - 1 ay Önce

Bu sezon ts un şampiyonluğu için tebrik mesajı hazırla bırak bu işleri öyleydi böyleydi,ts böyle devam etsin sonunda aleni çıkıp diyeceksin gelene gidene 6 atıyorlar bayern gibi nerede tff mhk ts u durdursun diyeceksin koç.

Kemal SAKA
Kemal SAKA - 1 ay Önce

Çöken sizsiniz ve idarenizdeki kulüp Sn. Koç... Bizim kulüp Türk Futbolunun bir parçası ve ayakta. Sen Türk futbolunu FB den ibaret zannediyorsun ancak öyle değil. Gittikçe öyle olmadığı anlaşılacak. Hâlâ her konuya giriyorsun ancak sevk ve idarendeki FB yi Comolli ucubesi ile beraber nasıl batirdiginiza tek bir kelime etmiyorsun. Kim yaptı o kadar çöpe giden transferi UEFA mı, TFF mi? TS'mu FB TARAFTARIMI? Kim yaptı bu kadar fiyasko transferleri iki sayfalık liste var ortada, insanın azıcıkta olsa hiç mi yüzü kızarmaz. Hiç mi hicap duyupta en azından ufakta olsa kendi dönemindeki finansal tabloyu tek başına özer konu ve kabul etmez. Türkiye nin açık ara en kötü yönetilen ve en borçlu kulubusunuz. Bağırıp çagirdiginiz finansal kriterler olmasa hala transfer yapıp biraz daha nasıl batırırız onun derdindesiniz. Aslında bence FB yi özerk ilan etsinler hiç bir kriter uygulamasınlar bütün kriterler diğerlerine uygulansın. Sonuçta ayrı bir cumhuriyet ve ayrı bir reisi cumhuru olması gayet normal. Öbür cumhuriyete canı istediği zaman istediği gibi giydiriyor zaten. Özerklik ilan etmesi lazım belki federatif bir kanton ilan edebilir. Bu federasyon baskı altındaysa o halde belki federatif bir federasyon olabilir. Sokaktaki adam karmaşık finansal tablolardan anlamazmış. Tabloları sokaktaki adam incelemiyor ki!.. yetkili uzmanlar inceliyor, eğer sensen işin uzmanı FB neden Turkiyenin en batak kulübü. Nerde senin uzmanların. Kim onlar? Daha birini yeni gönderdin Comolli(!) hatırlatırım... ve Comolli koca 18 ay boyunca bütün icraatları sen söylemesende senin sorumluluğun ve yönetimin altındayken oldu. Zaten sen getirdin, ve ikiniz birlikte batırdınız. FB şimdikinden çok ama çok daha iyi bir noktada olabilir. Çuvalla yanlış transfer harcamalarına giden para var. Bana kalsa bunlar için Koç holding UEFA ya olduğu kadar FB ye destek olması gerekir. Neden denirse, KOC HOLDING in spora ne kadar sponsorluk kontratları yapabildiğini 10 yıl öncesinden tecrubelerimizle öğrendik. Buradan hareketle şimdi de pek tabi yapabilir/yapmalıdır.

mehmet
mehmet @Kemal SAKA - 1 ay Önce

aspetli vergini ödemeye devam et daha stoper alagız fazla konuşma daha fazla çalış daha fazla vergi koç

NET61OSMAN YAGCI
NET61OSMAN YAGCI @Kemal SAKA - 1 ay Önce

Yatiyorlar kalkiyorlar işleri gücleri TRABZONSPOR HELAL OLSUN TRABZONSPORA ISTANBUL TAKIMLARINI DIZE GETIRIYOR YA
NET61 TRABZONSPOR
NET61OSMAN YAGCI

aspetli53
aspetli53 @Kemal SAKA - 1 ay Önce

devlet size sahip çıkıyor benim vergimle hava atmana gerek yok.

Sami
Sami - 1 ay Önce

Basdan sona kadar dinledim sn.Ali kocu bence 4 büyüklerin icinde en güzel en iyi konusan Sn Ahmet agaoglu.

Lazz
Lazz - 1 ay Önce

Kârı gibi ağlama git çok sevdiğin fenerbahceye kefil ol tabi ailen izin verirse zavallı Ali kocum

Bordos
Bordos - 1 ay Önce

Demagoji yapıyor. Amacı suyu bulandırır balık avlamak.sen giderken biz geliyordu tatlı su kurnazı ali göç sen gitti baban gelsin yurrruuuu

Hasan
Hasan - 1 ay Önce

Açıkça kural tanımam diyor Ali Koç.
Bütün hesabı şampiyon olmak. Sahada masada hiç fark etmez.

Murat53
Murat53 - 1 ay Önce

Bu sene değişmeyecek o kural. Sonra yanlışsa değişir. Sen bu sene transfer yapamayacaksın. Tatava yapma boşa, salak yok karşında.

sezai
sezai - 1 ay Önce

trb şmpiyonluk göremez


SIRADAKİ HABER

banner513