7m

7m

hyundai

tamfinans

Ali Koç ağlamaya devam ediyor

Trabzonspor'un şampiyonluğunu en çok konuşan isim Ali Koç oldu.

Spor 06.05.2022, 15:47 06.05.2022, 17:19
Ali Koç ağlamaya devam ediyor

Süper Lig'in şampiyonu Trabzonspor'un başarısı dünyada gündem olurken, dünya genelinde en çok rahatsız olan isim ise Fenerbahçe tarihinin en başarısız başkanı olan Ali Koç oldu.

Trabzonspor'un şampiyonluğunu ilan ettiği andan itibaren açıklama yaparak ilgi çekmeye çalışan Koç, bugün de basın toplantısı düzenleyerek aslı astarı olmayan bilgi ve iddialarla kamuoyunun zamanını boşa harcadı.

Koç artık herkesi sıkan "Trabzonspor kollanıyor" algısını sürdürmeye çalışırken 2010-11 şampiyonluğundan bugüne kadar bir çok konuda konuştu.

Kendi başarısızlığını örtmek için her fırsatta Trabzonspor'a saldıran Koç'un açıklamaları şöyle;

"Aylardır sistematik bir şekilde ortaya konan 2010-2011 şampiyonluğuna dair söylemler... Zaman zaman eylemlerle muhatap oluyoruz. 30 Nisan Cumartesi günü oynanan maçta yaşananlar biz Fenerbahçeliler'in tahammül sınırlarını aşmıştır. Bir takımın 38 yıl sonra şampiyonluğu, veya herhangi bir takımın şampiyonluğu bizi ilgilendirmez. Ancak hiçbir başarı ve şampiyonluk hukuku ve kuralları çiğnemeye, başka kulüplere dil uzatma hakkını kimseye vermez. Kazanmanın da, kaybetmenin de, rekabet etmenin de bir asaleti vardır. Saygı bekliyorsanız, saygılı olmayı da bileceksiniz."

"3 ayrı bilgilendirme yapmak istiyoruz; Bunlardan ilki sayın Cumhurbaşkanımızın konuya dair görüşleri. Sayın Cumhurbaşkanımızın, onun liderliğinde bu terör örgütüyle verilen bir mücadele var. 'Fenerbahçe, bu sürecin en büyük mağdurlarından biri' diyor. Cumhurbaşkanımız, Fenerbahçe'nin, bu vatanın bu örgütten kurtulması için mücadele verdiğini söylemiştir. FETÖ'nün yargı marifetiyle Türk futbolunu dizayn etmeye çalışması, Fenerbahçe sayesinde başarısızlığa uğramıştır diyor. Fenerbahçe, kendi mücadelesini vermekle kalmıyor, bu vatanın bu örgütten kurtarılması için mücadele vermiştir diyor."

"İkinci bilgi; 2016 yılında Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinde yayınlanan içeriğe bakalım; 15 Temmuz'a giden yolda, sözde şike davası da bu adımlardan birisi olarak ifade ediliyor. 15 Temmuz ile 3 Temmuz bağı alenen ortada sergileniyor Cumhurbaşkanlığı internet sitesi tarafından. Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından Fethullahçı Terör Örgütü adlı, önsözünü Fenerbahçe Kongre Üyesi olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yazdığı kitaptır. 2010 yılında HSKY'nın yapısında yapılan değişikliği seçimle belirlenen üye koltukları örgüt ele geçirmiştir. Bu sayede yargıtay üyelerinnin büyük bir kısmını belirlemiştir. Örgüt, hukuksuz bir şekilde yürütülen Ergenekon, Balyoz, Oda TV, şike gibi kumpas davaları ile sansasyon yaratmıştır diyor. Sayın İçişleri Bakanına da şundan teşekkür etmemiz lazım; kutlamalarda 38 yıl sonra gelen şampiyonluğu ifade etmiştir. Aslında gerçekleri bir kez daha teyit etmişti. Kongre üyemiz olarak bizi ne kadar üzse de o görüntüler, buradan çıkaracağımız bir pozitif bir geri bildirim olabilir."

"Trabzonspor'un yöneticilerine sesleniyorum; 8 şampiyonluğunuz olduğunu ne kadar iddia ederseniz edin, hayal dünyasında yaşarken, size gerçekleri hatırlatayım; Önce yurt içindeki davaları hatırlatayım; 3 Temmuz sözde şike davası için verilen yargıtay kararı var. Fenerbahçe'ye saldıranların yargılandığı kumpas davasının kararları var. Devletimizin duruşu bir gram sapma yok. Mahkemelerin kararı, hepsinin ortak paydası; 3 Temmuz'un bir FETÖ operasyonu olduğu. Bu gerçek tüm mahkemelerce kanıtlanmıştır. Ayrıca Cumhurbaşkanı, İçişleri: Meclisi, İktidarı, Muhalefeti tarafından kabul görmüştür, siz hariç."

"Söz konusu kulübün başvurduğu her kapıdan reddedildiğini hatırlatayım; CAS, UEFA, FIFA, İsviçre federal mahkemesi kararları. Gidebileceğini her mahkemeye gittiniz, kapı kapı dolaştınız. Yurt içinde ve yurt dışında avukatlara dünyanın parasını harcadınız. Hatta bazı avukatların FETÖ'cü olduğu ortaya çıktı. Havaalanı banklarından yorgun fotoğraf servis ettiniz. Camianızda sahte umut pompaladınız. Hayali şampiyonluk vadeden yöneticiler gördük. Hiçbir girişimden istediğiniz sonucu alamadınız. Haklı değilsiniz çünkü, alsaydınız kupa bu müzede durmuyordu. 8 şampiyonluğunuzda bir kupanız eksik olacak, nasıl yerini dolduracaksınız bilmiyorum. Fiziken o kupa sizin yanınızda olmayacak. Bu hukuki gerçeklere rağmen, 2010-2011 şampiyonuyuz diyerek kendinizi kandırıyorusunuz. Size tavsiyem camianızı gerçeklere alıştırın." 

"Silah namlusu ucunda Fenerbahçe'yi temsil eden bir görselle tüm Türkiye'ye mesaj verdiniz, 7 yıl önce içinde 39 kişinin olduğu Fenerbahçe Takım Otobüsü'ne hem de Trabzon il sınırında yapılan, herkesi öldürmeye çalışan, belki de ülkemizi karıştırmayı hedefleyen, bize göre burada da FETÖ'nün parmağı var ve hala faili meçhulu olan, Türkiye'de faili meçhul olaylar var ama bu derece önemli bir olayda yok. Açtığınız pankart ile bu olaya sahip çıktınız. Konusu suç teşkil eden, bu pankartı oraya asanlar, bu cesareti nereden buluyorsunuz, amacınız nedir? Kulüp yönetiminin bu durumdan haberinin olmaması söz konusu değildir. Federasyon temsilcisinin haberi olmaması, üstlerine bilgi vermemesi mümkün değildir. O sürecin nasıl işlediğini biz de biliyoruz."

"Bu yapılan kural ve hukuk tanımazlığın kendini ayrıcalıklı hissetmenin bir başka örneğidir. Kendi taraftarına silahsız sevinin çağrısında bulunup, o maçta silahlı bir pankart asmak tam bir akıl tutulmasıdır. Hiç mi sorumlu, aklı selim insan yoktu o gün orada?"

"Bizim stadyumda 12 yaşında bir çocuk, yabancı dilde Ferdi formanı alabilir miyim yazdığı pankart ne dediği anlaşılmadığı için alınmamıştır. Bir de bu devasa paçavra pankarta bakın. Şimdi İstanbul'da istinasız uygulanan kurallar, söz konusu Trabzon olunca kural tanımazlık acaba bizim bilmediğimiz bir kural mı var. Emniyetin kuralları şehirlere göre farklı mı işliyor? Oradaki yetkililer kuralları uygulama konusunda çekiniyor ya da korkuyorlar mı? Çekiniyorlarsa kimden çekiniyorlar?"

trabzonspor

trabzonspor


Yorumlar (23)
Turgay 1 hafta önce
Biz söylemekten bıktık madem Yargıtay'dan beraat ettiniz niye UEFA' ya , CAS'a başvurmuyorsunuz?
Serkan 1 hafta önce
Yargıtay : ŞİKE VAR AMA BUNU FETÖ ORTAYA ÇIKARDIĞI İÇİN BU DİNLEMELER YASAL DEĞİL DİYOR :)) kardeşim . Bunlarda aklandık diyorlar utanmazlar , sanki ülkede adalet varmış gibi.
OOOOOOOOO 1 hafta önce
Sen geldiğinden beri Fenerbahçe nin ne başarısı oldu futbolda? Çözümün nedir? Onları bana anlatır mısın? Vıdı vıdı etmeyi bırak bence artık. Çek git şurdan
KANKA 1 hafta önce
ŞU HADSİZE BİRİLERİ FENER STADINDA ASILAN ULTRAVESTİ GÖRSELLİ PANKARTI GÖZÜNE SOKSA..VE KENDİ TARAFTARINA HESAP VERMESİNİ SÖYLESE.BIRAKSIN TEMİZ TRABZONLUYU VE TRABZONSPORU AĞZINA ALMAYI..
KANKA 1 hafta önce
BU HIRSIZLAR 7 YIL ÖNCEKİ KURŞUNLAMA OLAYINI DA EMİNİMKİ KENDİ OTOBÜS İÇİNDEN KURŞUN SIKARAK ALGI YARATMAK İSTEMİŞTİR.YOKSA BU OLAY TRABZONLU YAPSAYDI ÇOKTAN BULUNMUŞTU.AMAÇLARI OLAYI ÇÖZÜLMEDEN YILLARCA BİZE MAL ETMEK VE YIPRATMAK..YEMEZLERRRR
Ersan Kara 1 hafta önce
2010-2011 sezonu kupası elden gidecek diye korkuyor da piyasa yapıyor bu şikebahçe başkanı!…
oktay 1 hafta önce
hahahha gercekten buda beyinsiz cikti
REİS 1 hafta önce
BU KADAR MAĞDUR EDEBİYATI OLMAZ SENİN İŞİN FENEVBAHÇE BAŞKANLIĞI DEĞİL GEÇ HOLDİNGİNİN BAŞINA
NUMAN 1 hafta önce
DOMATİİİİSSS
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@