Akyazı'ya en sert eleştiri...

Haber61.net – Haber Merkezi - Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Belediye Meclisinde Akyazı Spor kompleksine Recep Tayyip Erdoğan adının verilmesini öneri sonrası Trabzon’da bomba etkisi yarattı. Konu ile alakalı açıklama yapan

Spor 11.09.2014, 12:53
Akyazı'ya en sert eleştiri...

Haber61.net – Haber Merkezi - Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Belediye Meclisinde Akyazı Spor kompleksine Recep Tayyip Erdoğan adının verilmesini öneri sonrası Trabzon’da bomba etkisi yarattı. Konu ile alakalı açıklama yapan CHP Ortahisar Başkanı Ahmet Kaya, “ Başkan Gümrükçüoğlu; Belli ki bu öneriyi yaparken Trabzonspor’un menfaatlerini hiç düşünmemiştir!”dedi.

Kaya, “ Bu tesislerin isim hakkı milyonlarca dolar değerindedir. Gümrükçüoğlu, önerisiyle Trabzonspor’u Milyonlarca dolardan mahrum ettiğinin farkında mıdır? Trabzonspor bu tesislerin isim hakkı satışıyla uzun yıllardan sonra çok önemli bir gelir elde etme şansı yakalamıştır ve şans iyi kullanılmak zorundadır. Çok değerli olan bu tesislerin isim hakkı, yağcılık uğruna kurban edilmemelidir! Edilirse yazık olur, bunun adı ihanet olur!”ifadelerine yer verdi.

OLMAYACAK DUAYA AMİN DENMEZ!

Kaya, “ Her birimize düşen görev, göz bebeğimiz Trabzonspor’umuzu maddi ve manevi yönden desteklemekken, şehrin Belediye Başkanı tarafından Fenerbahçeliliğiyle övünen ve şampiyonluk kupamızın verilmeyişindeki rolü bilinen bir ismin, tesislerimize isim olarak önerilmesi ve böylece kulübün maddi geleceğini bağladığı isim hakkı gelirinin yok edilmesi akılla izah edilemez. Sonuçta, ne uğruna yapıldığı belli olan bu önerinin değil, aklıselimin galip geleceğine inanıyoruz.  Kompleksin adı, yapılacak sponsorluk anlaşmasıyla önemli bir gelire dönüştürülecek ve  Futbol sahanın adı da Hüseyin Avni Aker olarak kalacaktır, diye düşünüyoruz.  Akıl ve vizyon bunu emretmektedir.”dedi.

Kaya, “ Gerisi boş laftır, olmayacak duadır ve bu şehirde hiç kimse olmayacak duaya       “Amin” demeyecektir. Trabzonspor’umuzun yıllar sonra yakaladığı bu şansı, kimsenin kendi çıkarları uğruna heba etmesine izin verilmeyeceğine inanıyoruz.”şeklinde konuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
burakhan tanrıverdi 7 yıl önce
olmayacak duaya amin demezler ama o başkanıda oraya onlr seçti
kenan ertürk 7 yıl önce
CHP ve Mhp den isim önerisi gelsin istiyorum artık maddi gelir getirecek
ozan aydın 7 yıl önce
bir akpli olarak cumhurbaşkanının isminin olmasını istemıyorum. spordan biri olmalı
ibrahim halil 7 yıl önce
Burada bir aklı evvel CHP ve MHP den Para Getirecek isim önerisi isteyerek a çapıyla aklısıra dalga geçmiş. Onuru olan bir kent, ekmeğini kupasını çalanın adını isim olarak içine sindiriyorsa ona önerim AZİZ YILDIRIM adını koyun para kazanırsınız.. Ha AZİZ ha RTE ne fark var..
r baysan 7 yıl önce
bence stadin adi daha once soyledigim gibi AZIZ YILDIRIM olsun.boylelikle yalakalik yaparak zengin olan sikeci ve cevresinden iyi para akisi olur.
mehmet 7 yıl önce
Şenol güneş ve kazım koyuncu varken bu ne çaba

Gelişmelerden Haberdar Olun

@