7m

Çapkınoğlu

Akyazı Stadı hızla yükseliyor

Akyazı stadında çalışmalar son hızla sürerken stadyumun siluetlide yavaş yavaş belirlemeye başladı. Haber61.net ekibi bu gün Akyazı stadını sizler için mercek altına aldı.Proje sorumlusu İnşaat Mühendisi İbrahim Nacar bu işte uzman biri. Proje sorumlusu N

Spor 06.03.2014, 18:40
Akyazı Stadı hızla yükseliyor

Akyazı stadında çalışmalar son hızla sürerken stadyumun siluetlide yavaş yavaş belirlemeye başladı. Haber61.net ekibi bu gün Akyazı stadını sizler için mercek altına aldı.

Proje sorumlusu İnşaat Mühendisi İbrahim Nacar bu işte uzman biri. Proje sorumlusu Nacar Azarbeycan’da yapılan stadyumda görev aldı ayrıca Mersin’de yapılan stadyumda da yine görev yaptı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

Stadyum’da 379 personel 3 vardiya 24 saat çalışma esasına göre  inşaatta görev alıyor.  Fore Kazık çakılarak bu yönde Dünyanın sayılı statlarından biri olacak olan Akyazı’ya toplam 3867 Fore kazık çakılacak. Şu ana kadar Akyazı stadında 2200 e yakın Fore kazık çakılırken Fore kazıklar bir takım dayanıklılık Testinden geçirildikten sonra stadyum zeminine çakılıyor. Her biri 350 ton yük kaldıracak dayanıklılığa sahip olan Fore kazıkların güney bölgesine çakılan kazıkların uzunluğu 36 metre ile 29 metre arasında değişirken kuzey bölgesine ise 20 ile 26 metre arasında değişen kazıklar çakılıyor.

Toplam 42 bin 461 seyirci kapasiteli olarak planlanan Akyazı stadını saha kenarları ile tribünleri arasındaki mesafe ise 8 ile 10 metre arasında değişiyor. Önce protokol tribünün inşaatına başlanırken, 2014 sonunda Stadyumun boya ve diğer detayları dışındaki kaba inşaatın tümü bitirilmiş olacak.

Stadyum protokol tribünü bodrum katlarının inşası tamamıyla biterken bu alanda 4 adet soyunma odası şok havuzları doping odası hakem odası ve diğer görevliler için hazırlanan odalar bulunacak. Ayrıca futbolcuların çıkış tünelleri de bu bölgede olacak. Nisan ayı sonunda ise protokol tribününün inşaatı tamamlanacak ve güney kale arkası tribünün inşasına başlanacak.Yorumlar (15)
HALİL KARHAN 8 yıl önce
Karadenizin tartışılmaz en iyi haber sitesisiniz
harun eski 8 yıl önce
akparti lehine ayazi diyerek secim probakandasi yapmayin yapiliyorsa trabzonlunun verdigi vergiyle yapiliyor hirsiz recep kilkini bile trabzonluya vermez trabzon düsmani hirsiz recep.
HALİL KARHAN 8 yıl önce
Haber61 iktidara en son yalakalık yapacak sitedir,ben yıllardır takip ediyorum,Çok ayıp etmişsiniz bence bu tepkinizi haber61 in verdiği bir çok haberi ağzına dahi alamayan sözde trabzon ve trabzonspor sitelerine iletin
recep ayar 8 yıl önce
Siyasetle sporu birbirine karistirma.Biz Avrupadaki Türkler eskiden türküz demeye utanirtik sindi bu hükümetin sayesinde gögsümüzü gere gere Türküz diyebiliyoruz.
Sadettin ÖZYAZICI 8 yıl önce
Bizim Akyazı Projesi gündemdeyken, Türkiyenin bir çok yerinde stad projeleri ortada bile yoktu. Ortada bile olmayan stad projeleri bitti şimdi üstünde maçlar oynanıyor. Bizim Akyazıda dolgu bitti diye seviniyoruz. Kardeşim bu Akyazı projesi ile kaç klüp başkanı değiştirdik ve kaç yerel ve genel seçim geçirdik iyi bakın bakalım. Trabzonluyuz ya hep aman başkaldırma sabırlı ol deyip hep uyutulmuşuz, ağzımıza bir parmak bal sürülüp susturulmayı kabullenmişiz, şimdi sevindiğimiz şeye bak. Neymiş efendim AKYAZI hızla ilerliyormuş. Akyazıdan sonra Türkiyede en az 20 stad bitti be.
serdar sağlam 8 yıl önce
video için teşekürler, ama keşke en son konuştuğunuz şeyi de o yetkiliye sorsaydınız?

yani stat 24 saat yaşayan stat mı olacak

kaç tane kafe restauran olacak?

bjk yeni yapılacak stata bütün bu kafe restaurantları başka şirkete ihale edip, yıllık gelir getirecek.

kulübün böyle bir düşüncesi var mı

bir de milyonlarca taraftarın isteği ; kale arkalarının tek kat olması. bu şekilde daha bir ambiyans olur.

bu konuları siz basın mensupları dile getirirseniz daha etkili olur. inanın sade bir taraftar olarak yeni statla ilgili bilgi almak istedim. bize doğru dürüst bilgi vermiyorlar.
Coder 8 yıl önce
Barbar Türkler olarak mı göğsünüzü gere gere Türküz diyebiliyorsunuz?

Bi bak bakalım Boşbakan'ın Türk'üm diyebiliyor mu?

tüm barbarlıklarımızı dünya gördü boşbakan sayesinde, sen ne anlatıyosun ? !

Utanmadan bir de gelip söylüyor.Gurbetçi işte !
ilker duran 8 yıl önce
çok faydalı bir haber oldu. teşekkürler haber61. ancak tribünlerin sahaya uzaklığı konusunda mühendis bey yanlış bilgi veriyor. uefanın minimum 8.5-10 metre gibi bir kuralı yok. tavsiyesi var. bundan yakın olamaz diyerek yanlış bilgi veriyor. şuan yapılmakta olan bjk stadında sahaya yakınlık 6.5-7.5. metre. bizim tribünler hayli uzak olacak ne yazık ki. yeni bir stat yapılıyor diye seviniyoruz, ancak sahaya uzaklığı avni akerden pek farklı olmayan bir stat yapılıyor. bu da bize üzen nokta.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@