banner555

"Acil sıcak para lazım"

 Trabzonspor Başkan Adayı Muharrem Usta, 26 Mayıs'ta göreve gelecek olan yönetimin kaybedecek bir günü dahi olmadığını söyledi. Usta, bordo-mavili kulübün acilen sıcak paraya ihtiyacı olduğunu ifade ederek sorunların üstesinden gelecek ekiple yolu çıktığı

Spor 09.05.2013, 14:43

 

Trabzonspor Başkan Adayı Muharrem Usta, 26 Mayıs'ta göreve gelecek olan yönetimin kaybedecek bir günü dahi olmadığını söyledi. Usta, bordo-mavili kulübün acilen sıcak paraya ihtiyacı olduğunu ifade ederek sorunların üstesinden gelecek ekiple yolu çıktığını belirtti. 

Trabzonspor'da 25-26 Mayıs tarihleri arasında yapacak olan olağanüstü kongrede aday olan Muharrem Usta seçim ziyaretleri kapsamında gezilerini sürdürdü. İlk olarak İl Genel Meclisi’ni ziyarete ederek Başkan Haydar Revi ile görüşen Usta, daha sonra Trabzonspor Müzesi’ni gezdi. Ardından MHP İl Yönetimi’ni ziyaret eden Usta, öğle yemeğinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.
Trabzonspor Kongresiyle ilgili olarak bütün adayların yolculuğa çıkış amacını, projelerini, neyle dertlendiklerini neler yapmak istediklerini anlatacakları bir süreci yaşadıklarını belirten Usta “Sizinle yaptığımız ilk toplantıda adaylığımızı açıklamıştık. Adaylığımızda projelerle ilgili önemli detaylara girmemiştik. Ancak aday olmanın gerekliliğidir;

Trabzonspor gibi bir kulüp için ne yapacaklarımızı ifade etmek. Sizlerle paylaşmak Trabzonspor'un bundan sonraki yolculuğunda bizim neleri planladığımızı neleri yapacağımızı sizlere şeffaf bir dilde anlatmak elbette sorumluluğumuz. Trabzonspor tarihi bir süreçten geçiyor. Zaman çok hızlı ilerliyor. Zamanı iyi kullananlar çok önemli düzeyde yol alıyorlar. Zaman para ile satın alınmıyor ki kaybettiğimiz yılları geri alalım. Para ile zaman satın alınmıyor ki gelecekteki uzun süre elde edilebilecekleri erken bir zamana çekebilelim. Özetle zaman bu işin belirleyici unsuru. Doğru zaman kaydedildiğinde zamanında yapılması gereken işler yapılmaz ise her yerde olduğu gibi biz de kaybedenlerden oluruz. Trabzonspor’un kaybetmeye tahammülü yok. Trabzonspor’un büyüklüğüne yaraşır şekilde bu işte, en kısa zamanda iyi yerlere gelmesi için zaman kaybına tahammülü yok. 26 Mayıs’ta seçilecek olan yönetimin kaybedecek bir günü yoktur" dedi.

[PAGE]


‘BEN YAPARIM’LA OLMAZ

Muharrem Usta, kulübün yapısı ve içinde bulunduğu durumla ilgili olarak sürekli hem yönetim hem de profesyonel arkadaşlardan bilgi aldığını ifade ederek "Biz sorunları ikiye ayırdık. Birincisi Trabzonspor'un ekonomik durumu. Vakit kaybetmeden yapılması gereken çok büyük işler var. İkincisi ise sportif anlamda yapılması gereken işler var. Trabzonspor'a seçilecek olan yönetimin net olarak şunu bilmesi lazım. Trabzonspor çok yüklü miktarda sıcak paraya ihtiyacı var. Bu para bulunmadığı süreci başka hiç bir konuşacak konumuz yoktur. Bütün aday arkadaşlarımızın bunu canı gönülden bilmesi lazım. ‘Biz Trabzonspor'a seçilirsek, oranın kaynakları bize yeter yol alırız’ diyenlere de sesleniyorum, 1 santimetre yol alamazsınız. Hiç kimse alamaz. Çünkü Trabzonspor'un kendi kaynakları ile şu dakika da dahil olmak üzere ekonomik olarak 2-3 günü taşıyacak durumu yok.

Mevcut yönetimdeki arkadaşlarımız can siperane 25-26 Mayıs'a kadar bu işi bir şekilde taşıyabilmek için olağanüstü gayret sarf ediyorlar. Trabzonspor'un hiç bir bankadan limiti yoktur. Kullanılabilecek bir kuruşluk limiti yoktur. Bir kuruşluk kullanabileceği ekstra geliri de yoktur. Hepsi temlik altındadır. Bende dünyanın en iyi yöneticisi olayım. Trabzonspor delegesi bana teveccüh etsin, teslim etsin. 27'sinde Trabzonpor'un kendi kaynakları ile manevra yapacağı 1 lirası yoktur. Bunu herkese duyuruyorum. ‘Ben yaparım’la yapacak hiçbir şey yoktur. Ben kendi ekibime güveniyorum. Bizim de Trabzonspor'un kaynakları ile yapabileceğimiz kısa vadede hiç bir şey yoktur. 1 yıllık süreçte Trabzonspor'un kendi kaynakları ile kendini toparlayabilmek şansı asla söz konusu değildir. Önce 1 ay, 2 ay, 3 ay'lık dönemler var ki bu dönemi atlatmak için büyük özveriye ihtiyacı var. Yada Trabzonspor'a seçilecek yönetimin. Bu sorunları nasıl aşacağımız yönünde görüşlerimizi aktaracağımız toplantıları da yapacağız” diye konuştu.

"BİZİM 5 DAKİKA SEVİNMEYE VAKTİMİZ OLABİLİR"

Sivasspor galibiyetin ardından her şeyin süt liman olduğuna dikkat çeken Usta, şöyle konuştu:

"İhtiyacımız olduğu için bunu çok iyi anlıyorum. Bu sene sportif anlamda başarı elde edemedik. Yılın acısı dün sanki çıktı. Onun için sevinmemiz ve gülmemiz çok önemlidir. Benim de yüzüm gülüyor. Ancak Trabzonspor'un sorunları keşke böyle bir maçla ötelenebilse. Yüzümüz bugün güldüğünde, sorunlarımız ortadan kalkabilse. Bizim sevinmeye 5 dakika vaktimiz olabilir daha fazlası asla ve asla değil. Bu işe soyunanların sevinci kısa, üzüntüsü hiç sürmemeli. Bize üzüntü olmamalı. Çok kötü günlerimiz de olacak.

Bundan önce olduğu gibi dünya devlerinde olduğu gibi. Büyük kulüplerin yöneticileri üzülmezler ya da üzülürler hızla atarlar. Sevinci ise yöneticiler ölçülü yaşarlar. Sezon başından beri istenilen seviyede mücadele edemeyen oyuncular dün sahada başka bir görüntü çizdiler. Final çıktık ama daha Avrupa bileti alamadık bunun için Fenerbahçe'nin ikinci olması gerekiyor yada bizim kupayı olmamız şart. Dün ki mücadelede müthiş motivasyonlu, özgüveni kendine gelmiş, ısrarcı, 3 de yetmez, 4 de yetmez, 5 de yetmez, 6'ya giden takım vardı sahada.

Trabzonspor aslında bu değildi. Ekonomik anlamda yaşanan sıkıntılar Trabzonspor'un futbolcusuna, yöneticisine, teknik kadrosuna derinden yansımış durumda. Hiç kimsenin Trabzonspor'dan alacağı kalmaz. Evet doğrudur. Ama futbolcu emeğinin karşılığında kazanacağı para için oynar. Teknik Direktörde bunun için çalışır. Çalışanlarda bunun için çalışır. Yönetimlerde o işi yapanların emeklerinin karşılığını zamanında vermek için bir sistem kurar. Trabzonspor ödemesini yapıyor. Ancak zamanında ödeme yapamadığı için kaotik durum var. Muhtemel bu da takıma yansımış. Biz bundan sonra kalan iki lig maçı ve kupa maçına bakmalıyız."

[PAGE]


"BİZİM GÖZÜMÜZ OYUNCULARIMIZ ÜZERİNDE OLACAK"

Usta, delegenin kendilerini seçmesi halinde teknik ekiple birlikte oyuncuları takip edeceklerini belirterek “Trabzonspor formasının taşımanın ne kadar değerli olduğu, o formayı giymenin ne anlama geldiğini, tarih yazmaya çıkıldığına inanmasını istiyorum. Forma giyen oyuncular mutlaka bize bunu göstermeliler. Dünkü maçtaki performans bir maçla sınırlı olmamalı. Senemizi kaybettik. Trabzonspor aslı bu değildi. Kalan maçlarımızda biz teknik ekibimizle geleceğin Trabzonspor'unu kurarken şuan takımda olan her oyuncunun, her biri bizim için değerlidir. Dün başka bir işaret aldık, o işareti sıkı bir şekilde sezon sonuna kadar izlemeye devam edeceğiz.

Trabzonspor olduğu yerde her zaman favoridir. O takımı formasını giyen her oyuncu da bizim arkadaşımız aslanımız olacak. Bu ruhla bu heyecanla geleceğin bizimle şekilleneceğini ve çok daha büyük bir Trabzonspor'un ortaya çıkacağını görecek. Trabzonspor'a başkan olmakta, yönetime seçilmekte, Trabzonspor formasını giymekte, Trabzonspor'a teknik direktörü olmakta mangal gibi bir yürek gerektirecek. Terinin son damlasına kadar Trabzonspor için bizimle birlikte, Trabzonspor'un büyük başarılarına yolculuk yapmayacak hiç kimse bizimle olmayacaktır. Trabzonspor katkı sağlayan her kimse var ise başımızın üstünde tac olacaktır. Biz yüklerden kurtulmak istiyoruz. Taşın altında olanlar bizim başımızın üstünde olacaktır. Ucundan, kenarından tutanlarla bizim yolumuz asla kesişmez” ifadelerini kullandı.

"ÖNCE YÖNETİM OLARAK BİZ BAŞARILI OLACAĞIZ”

Yönetim olarak ilk önce kendilerinin başarılı olmaları gerektiğini belirten Usta, şunları söyledi:


"İlk önce bizlerin başarılı olması gerekiyor. Başaranın olmadığı yerde dedikodu vardı. Başarının olmadığı yerde parçalanma vardı. İşte biz başaralı olursak bunu ortadan kaldırmış oluruz. Başarılı olmanın yolu sokak sokak çıkıp destek istemek değildir. Ben bunu zül görüyorum. Böyle bir şeyden utanıyorum. Bu haksızlıktır. Trabzonspor üst kimliktir, ona herkes bizim kadar sahip çıkacaktır. Biz o nedenle göreve soyunduk, o nedenle başarıya hedeflendik. Böylece bu yolculuğa çıktık. Sezon sonuna kadar futbolcular, teknik kadro gibi konuların bizimle konuşulmamasını istiyoruz. Ama bilin ki sezon bittiğinden bir gün daha geciktirmeden konuyla ilgili ne yapacağımızı anında basınla paylaşacağız. Trabzonspor'da oynayan her oyuncuyu değerli görüyoruz. Asla ve asla dünkü maça bakmayacağız. Dünkü maç için onları gönülden tebrik ediyoruz. Sezon sonunda bu işin adını koymuş olacağız.”

[PAGE]


"TRABZONSPOR'UN 3 AYDA 25 MİLYON EURO'YA İHTİYACI VAR"

Dün kulüp Genel Müdürü Sinan Zengin'den mali tablo ile ilgili olarak tekrar bilgi aldığını belirten Usta, "Trabzonspor istediğimiz her şeyi anında bizimle paylaşıyor. 20-25 Milyon Euro sıcak paraya ihtiyaç var. Sezon sonu geliyor kim gidecek, kim gelecek hariç, konuşuyorum. Yönetime soyunan herkes bunu bilsin. Takım kuruldu, kurulmadı kim gelecek kim gidecek ayrı konuşuyorum. Bu hesapta hata hiç yok. Delegeler de dahil. Ben Trabzonspor'a ekonomik anlamda kritik dönemde çözüm üreten bir yönetimle bu işe soyundum. Orası olmaz ise sportifi asla konuşmam. Orası olmadığında sportif, başarı, Avrupa böyle bir şey yok. Hepsi hayal. Bu konuyla ilgili olarak da toplantılar yapacağım" dedi

"ERTUĞRUL SAĞLAM İZLEMİYOR"

Teknik ekip söylemi ile ilgili olarak 'Ertuğrul Sağlam mı?" sorusuna Usta, "Teknik ekip dedim. Teknik Direktör demedim. Ertuğrul Sağlam değil. Böyle bir şey yok. Trabzonspor'un dünkü başarısını irdelememiz lazım. Trabzonspor'un dünkü ruhu nereden kaynaklanıyor.

Dünkü Trabzonspor bir mesaj vermiştir. Biz uzaydan gelip havada oturan bir ekip değiliz. Sizler gibi herkes gibi bu işlerin içindeyiz. Dünkü Trabzonspor'da oynayan futbolcuların ruhu, formaya sadık kalmaları. Bize onlar bir şey gösterdi. Bu Trabzonspor'un kadrosu iyi bir kadro. Biz iyi bir takımız. Biz istersek yaparız. Hem de böyle yaparız. Bende diyorum ki gördük. Sizler, ey kadro gönülden hepinizi tebrik ediyorum. Ama Trabzonspor bir defaya mahsus bunu yapmaz. Dün onu yapan kadro yarın Fenerbahçe oynanacak kupa maçında daha iyisini yapar. Trabzonspor istediğinde yapabilir ve üzerinde büyük bir yük attı. Benim asla tavrım eski yönetimleri karalamak olmayacak. Trabzonspor kumaşı bizi bir şey ifade etmiştir. Bu oyun kupayı müzeye getirir. Trabzonspor'un teknik direktör sorunu da yoktur" açıklamasında bulundu.

 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (40)
ibrahim Alioğlu 8 yıl önce
TRABZONSPORUMUZU bitiren düşünce tamda budur sıcak para sözü .Nuri Albayrak da bu düşünceyle geldi taraftar istedi adam borçla gitti .Trabzon basket takımını yarı yolda bırakan galatasaraya gidip sponsor olan antalyaspora isim olan bir yönetici asla kabul edliemez nerde Atay Aktuğumuz nerde özkan sümerimiz parayla değil ruhla yönetim kabiliyetiyle bir şeyler olmalı ilk söz paraysa yine bize hüzün demek.
ibrahim namlı 8 yıl önce
bu arkadaş iflsın eşiginde galiba onun için başkanlıga aday oluyor .
deli gibi seven 8 yıl önce
tabiki bizlerinde en buyük arzusu trabzonsporumuzu yonetenlerin bilincli ve bu isten anlayan insanlarin olmasi.kulubun kasasinda gözü olanlar degil.bizler avrupada trabzonsporumun basarilariyla teselli bulan ovunen insanlariz...kologlu
Yasar Dursun 8 yıl önce
unutmicaksin, birakmicaksin diye cikip yemin et, oyum sana. Ama bunu bilmem lazim! bu dava namus davasidir! bunun pesinde olmak istemiyorsan, yada kendini bu konuda zorlamak istemiyorsan adam gibi cik, söyle, bize ne oldunu bilelim! yemin etmezsen oyumu sana vermem imkansiz!
James Dean 8 yıl önce
bu adam isi biliyor. Valla herkes gibi bos konusmuyor. Kavga degil yönetmek, calismak icin geliyor. Yoksa SIFIRDAN baslayip zengin olmazdi. Siz birakin baska kulüplere üye olsun. Ama gercek takimi TS. insallah secilir.
hakan çarpar 8 yıl önce
diyecek! param var becerim var siyasi desteğim var bankacı dostlarım var hava civa bunlar kardeşim sen jaja yı alacak mısın almayacak mısın olay bu kadar basit benim için. alana canım feda almayan bana uzak allaha yakın
James Dean 8 yıl önce
Gs ye 2 sene önce sicak para gelmeseydii bu duruma geleceklermiydi? Kac tane oyuncu alabileceklerdi? Sicak para gelsinki Temel atilsin ve Para parayi kazandirsin. Lütfen biraz bilincli davranin. Adam TS li olmasaydi baskan olmak istemezdi.
kadirbilir 8 yıl önce
yazının başında projelerini anlatacağını söylüyordu ama ilerledikçe trabzonsporun iflas etmiş bir kulüp olduğunu haykırmaktan başka birşey okuyamadık sn usta projen nedir? vakit yok, sıcak para lazım diyorsun da projen ne? bu sıcak parayı nasıl sağlayacaksın? cebinden mi vereceksin? oyuncuları satıp amatörden topçularla mı devam edeceksin? yoksa komple takımı mı satacaksın? laf salatası yapacağına, enseyi karartacağına ne yapacağını anlat, bana projeni anlat nasıldı, cem karaca diyor ya yalan da olsa hoşuma gidiyor anlat diye, sen de öyle anlat sn usta, çok kişinin hoşuna gider nasılsa
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@