7m

uzungöl yayla otel

A.Aker'de neler yaşandı?

Yaşanan olaylar nedeniyle tatil edilen Trabzonspor Fenerbahçe maçının ardından Avni Aker'de büyük gerilim yaşandı.İŞTE AYRINTILAR;Trabzonspor taraftarlarının Fenerbahçe aleyhine tezahuratları ve tepkisi üzerine polis protokol tribünü önünde taraftara enge

Spor 10.03.2014, 21:32
A.Aker'de neler yaşandı?

Yaşanan olaylar nedeniyle tatil edilen Trabzonspor Fenerbahçe maçının ardından Avni Aker'de büyük gerilim yaşandı.

İŞTE AYRINTILAR;

Trabzonspor taraftarlarının Fenerbahçe aleyhine tezahuratları ve tepkisi üzerine polis protokol tribünü önünde taraftara engel olmaya çalıştı. Bunun üzerine taraftar daha çok tepki gösterdi ve gerilim yaşandı.

***

Polisle taraftarın yaşadığı gerilimin ardından polis taraftara karşı jop kullandı. Jopla yapılan müdahalenin ardından polis ekipleri Akrep aracıyla taraftar ve polislerin arasına girdi. Taraftar ''Burası Trabzon burdan çıkış yok,terörist değiliz Trabzonluyuz' ve "Vali istifa " şeklinde polisi ve vali Abdil Celil Öz'ü protesto etti.

***

Avni Aker'in içinde ve dışında gerilim sürüyor. Çıkan olaylarda 3 kişinin yaralandığı bildirildi.

***

Saha dışında polis Trabzonspor taraftarına gazla müdahale etti. Gazla müdahale esnasında emniyet müdür yardımcısı, Trabzonspor Asbaşkanı Ali Kemal Başaran, Yönetici Engin Kara da gazdan etkilendi. Gaz basın mensuplarını da etkiledi ve basın odasında kapılar kapandı.

***

Avni Aker'in dışında 3 özel hareket arabası protokol girişi önüne gelmek isterken taraftarlar araçların önünü keserek " Biz terörist değiliz" şeklinde slogan attılar. Özel hareket araçları zorlanarak protokol girişinin önüne geldi. Gazla müdahale sürüyor...

***

Çok sayıda polis gazdan etkilenerek saha içinde tedavi altına alındı.

***

Avni Aker'in önündeki park polislerce kapatılırken stadın futbolcu giriş kapısı haricindeki tüm girişleri kapatıldı. Protokol çıkışının önünde ise TOMA'lar ve barikatlar ile polis taraftara karşı önlem aldı. Taraftarlar da tepkilerini sürdürerek TOMA'lara bazı cisimler fırlattı.

***

Saha dışında yaşanan olaylar sürerken yaralanan bir çok kişiden biri de Vali Öz'ün koruması oldu / Tıklayın

***

Onur Kıvrak ve Sebahattin Çakıroğlu taraftarın yanına indi/Tıklayın

***

Saat 23.50 itibariyle Trabzonspor Avni Aker'den ayrıldı

***

Ve Fenerbahçe 00.40'ta Avni Aker'den ayrıldı/TIKLAYIN

FOTOGALERİ İÇİN TIKLAYINIZ...


Yorumlar (25)
Ahmet Tabakoğlu 8 yıl önce
Trabzon şehrinin göç vermesinin nedeni ekonomik değil böyle henüz insan olamamış kişilerle aynı yerde yaşamak istememe yüzündendir!
aziz tellioğlu 8 yıl önce
Vali İstifa. Federasyon İstifa. Trabzon bugünü unutmayacak polis
hasan yener 8 yıl önce
Ovun kendinle rte..
aziz tellioğlu 8 yıl önce
Taraftarın hiçbir suçu yoktur bu olaylari buraya getiren adaleti sağlayamayanlardir. Tayyip erdoğandır. Takımı ligden çekin kendi aralarinda oynasinlar yeter ya böyle haksizligin oldugu ligde hala nasil duruyoruz
ozgur ata 8 yıl önce
baskan Usta olsun, takim Istanbula tasinsin ve su takimdan yaklasik 9-10 futbolcu yollayip kadroya 5-6 iyi oyuncu alinsin, 2 sene sonra sampiyon oluruz.
hasan yener 8 yıl önce
Adaletinle ovun rte..tff..iho..basin vali hepiniz suclusunuz 3 senedir adaleti saglayamayankar sizin eseriniz bu utanmazlar..hak verilmezse alinmaya kalkilir..
Tunga 8 yıl önce
Şurda taraftarımıza laf edenlere vallahi şaşırıyorum. Adamlar 5 kurum tarafından tescilli şikeli.. Özellikle vurguluyorum ki yargıtay onayı var kesindir, ama hala aziz içeri girmedi. Hala kupamız verilmedi. Boyle bir ülkede adaletin olmadığı bir ülkede taraftardan olay çıkarmamasını bekliyorsunuz. Sıradan bir vatandaşa yargıtay onay verse anında tıkarlar içeri bu adam hala niye girmedi içeri hala neden kupa fenerde? Neden keskin nişancılar vardı çatılarda resimleri çıktı? Şiddet elbette çözüm değil ama boyle adaletin olmadığı bir ülkede gayet normal karşılıyorum.
Sefa 8 yıl önce
Eli uzun adamın arkasından koşmaya devam edin kendini ts li zannedenler!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@