61 numarayı giymek gurur verici

Trabzonspor'un genç futbolcusu Barış Memiş, bordo-mavili takımda şampiyonluk yaşamanın kendisi için en büyük hedeflerden biri olduğunu söyledi. "YATTARA'NIN HER HAREKETİNİ TAKİP EDİYORUM" Barış, dünyanın en önemli futbolcuları arasında yer almak istediğin

Spor 26.12.2008, 11:04
61 numarayı giymek gurur verici

Trabzonspor'un genç futbolcusu Barış Memiş, bordo-mavili takımda şampiyonluk yaşamanın kendisi için en büyük hedeflerden biri olduğunu söyledi.

"YATTARA'NIN HER HAREKETİNİ TAKİP EDİYORUM"

Barış, dünyanın en önemli futbolcuları arasında yer almak istediğini belirterek, "Şu ana kadar bana verilen şansı değerlendiremedim. Ama artık akıllandım. Önce Türkiye'nin, sonra dünyanın en iyi futbolcularından biri olmak istiyorum" dedi.

"61 NUMARAYI GİYMEK BENİM İÇİN BÜYÜK BİR GURUR"

Trabzonspor'un genç futbolcusu, sezonun ikinci yarısında herkese daha farklı bir Barış Memiş izlettireceğini söyledi.

Barış, sezona 23 yeni transferle başladıklarını belirterek, "Dolayısıyla bir ısınma ve birbirimize alışma devri olacaktı. Takımımızın eski ve önde gelen büyükleriyle birlikte bir kucaklaşma ortamı sağladık. Yeni bir takımın bu kadar kısa zamanda liderle aynı puanda olması bence gelecek için büyük bir kazanç" diye konuştu. Barış, 61 numaralı formayı giymenin onur verici olduğunu da belirterek, "Doğduğum, büyüdüğüm, yaşadığım belki de öleceğim bir şehrin formasını giymek bana büyük onur veriyor. Ailemin de bana bu konuda büyük destek var. Bu şehrin numarasını taşımak, topa vurmak, gol atmak, o sevinci yaşamak benim için inanılmaz büyük bir gurur" şeklinde konuştu.

"BANA VERİLEN ŞANSI İYİ DEĞERLENDİREMEDİM"

Ersun Yanal'ın kendisine verdiği şansı değerlendiremediğini kabul ettiğini belirten Barış, "Değerlendiremedim. Bunun adını çok şey koyabilirsiniz. Konstantre eksikliği, topla oynama yönümün aksaması, oyun içinde olmayışım, adamı kovalamamam gibi... Sonuç olarak gerçekten bana verilen şansı iyi değerlendiremedim. Ama oynayamadığım zaman içerisinde, aynaya baktım ve, 'Ne yapmam gerekiyor?', 'Ben kimim ve nerdeyim?', 'Bu formayı giymek herkesin nasibi değil' gibi soruları kendime sordum. Neler yapmam gerektiğini düşündüm. Hocam bana bir çok kez, 'Hiçbir zaman seni kaybetmeyeceğim, sana güveniyorum' dedi. Ona çok teşekkür ediyorum. Ben de artık akıllandım. Beni son iki maç oynattı. Bursaspor maçında güvenim geri geldi. Bir sonraki maçta ise üstüne koydum. İnşallah ikinci yarıda eksiklerimi kapatıp, üstüne koyarak çok daha iyi bir Barış Memiş izlettiririm" dedi.

"ERSUN HOCAMIN BANA DESTEĞİ ÇOK FAZLA"

Barış, Türkiye'nin en iyi futbolcusu olmak istediğini de vurgulayarak, "Genç takımdan itibaren her sene hocanın istediklerini en iyi şekilde yaparsan, 18 yaşında Türkiye'nin en iyisi olabilirsin. Bunun için hiç bir futbolcu geç kalmamalı erkenden ne yapması gerekiyorsa yapmalı. Hocam bana, 'senin hedefin nedir?' diye soruyor. Benim hedefim ilk olarak burada şampiyonluk yaşamak. Bunu Ersun Hoca'yla yapmak istiyorum. Şampiyonluktan sonra ise her şeye daha iyi gözle bakabilmek için Avrupa'da oynamam gerektiğini biliyorum" diye konuştu.

"TARAFTARLAR TRABZONLU FUTBOLCULARA SAHİP ÇIKMALI"

Barış, genç yaşta A Milli formayı giymeyi çok istediğini de belirterek, "Bizim taraftarlarımızın biraz daha sağduyulu olması gerekiyor. Çünkü biz onların futbolcusuyuz. Trabzonlu futbolcu hata yaptığında hemen ayaklanmamaları lazım. Bize destek olmaları gerek. Yabancı futbolcu taraftarlara her zaman daha sempatik geliyor. Eğer bu takımın başarısını istiyorlarsa hem Türk futbolcuya, hem de yabancı futbolcuya destek vermeleri lazım. Bir çok kez taraftarlar arasında anketler düzenleniyor. Yılın en iyi futbolcusunu seçiyorlar. Ben de, bu genç yaşımda, 'Neden olmasın' diyorum. İlk hedefim bu genç yaşımda A Milli Takım'a çıkmak ondan sonra dünyanın en iyi futbolcularından biri olmak" şeklinde konuştu.

"TRABZONSPOR'DA GENÇLER İYİ YETİŞİYOR"

Genç futbolcuların çok kolay kaybedildiğinin de altını çizen Barış, "Bu yüzden genç futbolcu yaşamına ve arkadaş çevresine çok önem vermeli. Bence genç futbolcular hiç yılmazlarsa kendi gönüllerindeki yerlere gelirler. Geçmiş senelerde Türkiye'de hiç genç futbolcu yoktu. Ama son zamanlarda tüm takımlarda genç futbolcular oynuyor. Trabzonspor'da genç futbolculara, ağabeylerimiz, yönetimimiz ve teknik direktörümüz inanılmaz destek veriyor. Trabzonspor genç futbolcunun büyüyebileceği ideal bir yer" dedi.

"YATTARA'NIN HER HAREKETİNİ TAKİP EDİYORUM"

Barış, Trabzonspor'un şampiyonluk şansının her zaman olduğunu da ifade ederek, "Taraftarlarımız her sonuçta bizi desteklemeli, çünkü biz yeni bir takımız. Bunu bilmeleri gerekiyor. Trabzonspor her sezona şampiyonluk parolasıyla başlar. Kimse Trabzonspor'a şampiyon olmayacak gözüyle bakamaz. Biz de şampiyonluk için elimizden geleni yapacağız. İnşallah bu destek sezon sonuna kadar gelir ve mutlu sona ulaşırız" dedi ve Gineli futbolcu İbrahim Yattara'nın takımda en beğendiği futbolcu olduğunu da belirterek, "Yattara'nın yeteneklerini, Song'un ise disiplinini örnek alıyorum. İdmanlarda ve maçlarda Yattara'yı hep takip ediyorum, Bileklerini izliyorum, nerede ne yapıyor, hep beynime kazıyorum" diye konuştu.

Yorumlar (7)
azizseyfi 12 yıl önce
çok çalış çok....

hoca da seni seviyor bu iyi fırsat

özel hayatınız önemli trbzon küçük bir yer.dedikodu çok olur küçük yerlerde

birde futbolcunun saha inancını yansıtması niçin sorun olur türkiyede

adam haç işaretiyle sahaya çıkar

dua eder

ama bizim memelkette inançlar sadece beyinde kalmalı yok böyle bir iş,futbolcu çok inançlı ,dinini yaşayacak ki o yönüyle rahat olmalı

önemli olan saha performansı değil mi

barış gibi gençler buna dikkat etmeli

moral değerlerimizi iyi seçmeliyiz
arifiye 12 yıl önce
Aferin barış kardeşim gelişime ayak uydur.Becerilerine beceri ekle çalış çalış çalış..

Camianın senden beklentisini biliyorsun.

umudumuzu boşa çıkarmayacağından adımız gibi eminiz..
nuri cebiroglu 12 yıl önce
sende allah tarafından verılen yetenekler var.bunlardan bızı mahrum etme.senıde bu taraftar fatıh sultan gıbı sahıplensın bu bırazda senın elınde.top ayağını yakışıyor.senden çok şeyler beklıyoruz daha çocuksun ama unutmakı trabzonda oynayamazsan hiç bır yerde oynayamazsın.süreklı üstüne koyarak kendını gelıştır.sana sakatsız sezonlar dılıyorum.tabıkı tüm futbolculara.
Saffet Emir 12 yıl önce
Sana Güvenimiz tam ama artık gerçek barışı izlemek istiyoruz bunun için çok çalış biz her zaman senin arkandayız ama sanırım akıllandın artık oyuna girince umuttan daha çok koşmalısın onlar 1 koşuyorsa sen 10 koşmalısın bunu unutma
kuzeyinoglu 12 yıl önce
bu forma trabzonsporun en degerli forması sakın 61 numara formayı aldım nasıl olsa 61 dakikadan oyuna girerim diye sakın düşüncelere kapılma biz nasıl barışlar tayfunlar hüseyinler erginler görmek istiyoruz 1-Hiçbir takının topcusunu peşinden koşup forma almaya kalma çünkü bu ligdeki endegerili forma Trabzonsporun forması 2-kaybedilen maçlardan sonra kendi kendine sor nerede hata yaptık kameraların karşısına geçip gülüçük dagıtma etrafa 3-her idman sonrası Hami abin gibi hangi yönünüz eksikse o yönünüz geliştirmek için kendi kendine idman yap kendini geliştir içinden hiçbir karadenizlilik hırsını kaybetme formnaı ve takının çok sev bu ilin sevgisine laik olun sevgiyle kalın
osman çakır 12 yıl önce
barışın dediği konu gerçektende çok önemli hüseyin tayfun barış hata yaptımı herkez ayağa kalkıyo istanbulda yaşadığım için maçları digitürkten izlemek zorunda kalıyorum burdada anında bağarmalar çağarmalar oluyo.gerek yok böyle şeylere taraftar taraf olan demektir kayıtsız şartsız takımına destek veren moral olan demektir.gaziantep kupa maçında bekir isimli oyuncu iki sefer ayağından topu kaçırdı adamlar alkışladılar adam kimseye nasip olmuycak bi golü bizim kalemize gönderdi topuğuyla.destek verdiğimiz takdirde bizler kazanırız özlediğimiz başarıları daha erken yakalarız o takımdaki herkez bizim iyi kötü buna yönetim teknik heyet karar verir işine geliyosa tutar gelmiyosa yollar.bize destek vermek düşer.forza trabzonspor.
flyer 12 yıl önce
nice futbolcular vardırki yetenekleri en üst seviyede olmasına rağmen hiçbir başarı gösteremeden sahalardan silinmiş gitmiştirler.çünkü"AHLAK VE SAYGI"dan yoksundurlar.ne yazıkki Barış'ta Trabzonspor'da bu yolda ilerlemeye çalışıyor.O yeteneklerini hiç uğruna mafediyor.Hocanınmı,kaptanınmı veya başkanınmı birinin bunu tokatlaması lazımki aklını başına alsın.61 numarayı giymek herkese nasip olmaz.Giyen kişide bunu taşıyabilmeli.Ama ne yazıkki Barış bu formaya layık olmama yolunda ısrarla diretiyor.Takımda ve ailesinde kimsenin Barışa yüz vermemesi ve Barış'ın aklına başına alması gerek.Bide ben Ersun Yanal olsam asla Barış'a UZUN KOLLU forma giydirmezdim.Adam formanın kollarını tutmaktan koşamıyor.Ümit ediyorumki Barış aklını başına alır ve izlerken zevk aldığımız,konuşurken gurur duyduğumuz bir futbolcu olur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@