banner556

1461 Trabzon'dan Fenerbahçe'ye cevap

Ziraat Türkiye Kupası'nda Pazar akşamı Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda oynanan 1461 Trabzon Fenerbahçe karşılaşmasının ardından Fenerbahçe'nin yaptığı açıklamaya 1461 Trabzon'dan fotoğraflı yanıt geldi."ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ"1461 Trabzon resmi in

Spor 15.01.2013, 15:02 29.09.2017, 15:33
1461 Trabzon'dan Fenerbahçe'ye cevap

Ziraat Türkiye Kupası'nda Pazar akşamı Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda oynanan 1461 Trabzon Fenerbahçe karşılaşmasının ardından Fenerbahçe'nin yaptığı açıklamaya 1461 Trabzon'dan fotoğraflı yanıt geldi.

"ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ"

1461 Trabzon resmi internet sitesinde "Şiddet her yerde şiddettir" başlığıyla yayınlanan açıklamada, "Ziraat Türkiye Kupası'nda geçtiğimiz pazar günü Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda takımımızla Fenerbahçe arasında oynanan müsabakada yaşanan istenmeyen görüntülerin ardından bilinçli bir kamuoyu oluşturulmaya çalışılmaktadır. 1461 Trabzon Kulübü olarak futbolda şiddetin her türlüsüne ve hangi sahada olursa olsun tamamına karşı olduğumuzun bilinmesini isteriz" denildi.

"DAHA ÇARPICI ÖRNEKLER ORTADAYKEN.."
Açıklamada, Fenerbahçe taraftarlarının daha önce çıkardığı olaylara atıfta bulunularak, "Türk futbolunda daha çarpıcı örnekler ortadayken, devletin polisine, araçlarına yapılan saldırılar, sahaya atılan koltuklar, hafızalardan silinmemişken, şiddeti sadece Trabzon kentiyle özdeşleştirme çabasını iyi niyetli ve sağduyulu bir yaklaşım tarzı olarak görmediğimizin bilinmesini isteriz. Şiddet Türkiye'de engelliler dahil tüm spor organizasyonlarının ortak sorunudur ve ancak objektif bakış açısıyla standart uygulamalarla ortadan kaldırılabilir" ifadesi kullanıldı.


Açıklamanın diğer kısmında ise Fenerbahçe taraftarlarının Saraçoğlu stadyumunda çıkardığı olaylar ve Kadıköy'de polis araçlarının devrilerek yakılmasının fotoğrafları kamuoyuna hatırlatıldı.

Yorumlar (5)
toprak sengun 8 yıl önce
turkıyede polis araçlarını devirip yakan benzın ıstasyonunu ateşe veren ve polisle çatışan iki grup vardır..biri pkk lı terörist grup diğeride fenerbahçe taraftarı
adil türk 8 yıl önce
Böyle bir oluşumdan ne bekleyebilirsinizki.?
Adem YILDIZ 8 yıl önce
Şimdi Bu Açıklama ve resimleri hiçbir tv kanalı ve gazete görmez.. bu Basın açıklamasından hiçbiri bahsetmez...
Murat kartal 8 yıl önce
ya ne aciklmasi utanc verici tavur srgile .yeni.tas at haibce topculara gir ondan sonra yuz kuzarmadan aciklama yap
oğuz seymen 8 yıl önce
Trabzonspor'un içindeki Fener Nefreti bu zamana kadar hiç bir kar getiremediği gibi hep zarar gördük.

ya bu sisteme aykırı kalacaksın.

yada futboluna bakacaksın

cevabı futbolda vermeliyiz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@