banner491

YSK 5 bin 315 kısıtlı seçmenin daha araştırılmasına karar verdi

YSK AK Parti'nin itirazları üzerine İstanbul'da 5 bin 315 seçmenin araştırılmasına karar verdi.

YSK 5 bin 315 kısıtlı seçmenin daha araştırılmasına karar verdi
banner492
banner432

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti’nin itirazı üzerine İstanbul seçimlerine ilişkin 5 bin 315 kısıtlı seçmenin daha araştırılmasına karar vererek, ilçe seçim kurullarına 5 gün süre verdi. 

AK Parti’nin YSK’ya araştırılması için yeni bir kısıtlı seçmen listesi verdiği bildirildi. AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel, kurul önünde gazetecilere yaptığı açıklamada mahkeme kararları ile oy kullanamayacak olan 5 bin 315 kişinin yer aldığı listeyi YSK'ya ilettiklerini söyledi. Özel, YSK’nın bu listenin araştırılması için yeniden bir ara karar vererek, ilçe seçim kurullarına 5 gün süre verdiğini bildirdi. Özel, böylece toplamda araştırılacak seçmen sayının 46-47 binlere çıktığını belirtti. 5 bin 315 kısıtlı seçmenin bugünden itibaren araştırma sürecinin başladığını ifade eden Özel, bu durumun süreci biraz daha uzatabileceği vurgusunu yaptı. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
adnan
adnan - 7 ay Önce

secim masraflari akp ve mhp li vekillerden tasil edilmeli halkin sirtina vuramazsiniz kendi cikarinizi kurusuna kadar alinmali ulkeyi zarara urrattilar parayi verin gorelim nekadar vatan seversiniz

banner441

banner472