Yerel seçimler öne alınıyor

AK Parti, yerel seçimlerin 2013 yılında yapılması için harekete geçiyor.AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, yaptığı açıklamada, 2014 yılı Mart ayında yapılması gereken seçimlerin 2013 yılı Ekim ya da Kasım ayında yapılması için Meclis’te grubu bu

Yerel seçimler öne alınıyor
banner432

AK Parti, yerel seçimlerin 2013 yılında yapılması için harekete geçiyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, yaptığı açıklamada, 2014 yılı Mart ayında yapılması gereken seçimlerin 2013 yılı Ekim ya da Kasım ayında yapılması için Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerle temas edeceklerini söyledi.

Zorlu kış şartlarının seçim çalışmalarının sağlıklı yürütülmesini olumsuz etkilediğine işaret eden Canikli, muhalefetin görüşlerini de alarak hangi tarihlerde yapılabileceğini birlikte belirlemek istediklerini kaydetti.

Canikli, konuyu görüşmek üzere bu hafta CHP ve MHP grup başkanvekillerini ziyaret edeceklerini ifade ederek, ancak ”BDP ile görüşmeyeceklerini” söyledi. Canikli ”Genel olarak yaşanan son olaylarda BDP, siyasi parti olmadığını, terör örgütünün bir kolu ve uzantısı olduğunu çok net şekilde gösterdi. Siyasi partiler, siyasi partilerle muhatap olurlar ama onların böyle bir özelliği yok. Şekli olarak siyasi parti olan ama içerik olarak siyasi partiyle hiçbir alakaları yok. Onları siyasi arenaya çekmeye çalıştık ama ısrarla terör örgütünün güdümünde kalmakta ısrar ettiler. Terör, şiddeti destekleyen ve onları uzantısı bir partiyle görüşmeyeceğiz” diye konuştu.

Canikli, CHP ve MHP ile görüşmelerinin ardından, yeni yasama yılı başladıktan sonra yerel seçimlerin ne alınması için gerekli yasal düzenlemeyi yapacaklarını ifade etti.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner204

banner443

banner393