Yerel seçimler için son gün

Kamu görevlileri ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensupları, 29 Mart 2009 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimlerinde aday adayı olabilmek için bugün saat 17.00'ye kadar görevlerinden ayrılacak. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) konuya ilişkin kararın

Siyaset 30.11.2008, 13:47
Yerel seçimler için  son gün

Kamu görevlileri ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensupları, 29 Mart 2009 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimlerinde aday adayı olabilmek için bugün saat 17.00'ye kadar görevlerinden ayrılacak.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) konuya ilişkin kararına göre, 29 Mart 2009 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimlerinde aday adayı olabilmek için kamu görevlileri, siyasi parti yöneticileri ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının, seçimin başlangıç tarihinden bir ay önce görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerekiyor.

Buna göre, kamu görevlileri ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının bugün saat 17.00'ye kadar görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerekecek.

Görev yaptıkları yerden aday olmak isteyen siyasi partilerin il, ilçe ve belde yönetim kurulu başkan ve üyelerinin de bugün saat 17.00'ye kadar istifa etmeleri gerekiyor.

Kamu görevlilerinden emeklilik suretiyle aday adayı olacaklar da en geç yarından geçerli olmak üzere emeklilik isteğini belirten dilekçelerini bugün saat 17.00'ye kadar verecek.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@