alexa metrics

banner560

banner572

Vural: 'Sen kimsin la'

TBMM Genel Kurulu'nda, sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarının ilgili Meclis Araştırması önergelerinin görüşmelerinde, gerginlik yaşandı.MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın, her konuşmadan sonra söz alarak yanıt v

Siyaset 25.04.2012, 19:40
Vural: 'Sen kimsin la'

TBMM Genel Kurulu'nda, sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarının ilgili Meclis Araştırması önergelerinin görüşmelerinde, gerginlik yaşandı.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın, her konuşmadan sonra söz alarak yanıt vermesini eleştirdi, Akdağ'ın Meclis'te hep sorun çıkardığını iddia etti. Akdağ ise sorun olmadığını, birbirlerine karşı kibar olduklarını söyledi.

SEN KİMSİN LAN KAVGASI

Vural'ın, ''Palandöken Eczanesi'nden bahsetmek lazım'' sözlerine Akdağ, ''Delikanlıysan bahset'' diye tepki gösterdi. Bunun üzerine Vural, Akdağ'ın oturduğu sıraya doğru yürüyerek, ''Sen kimsin lan, sözünü geri alacaksın. Delikanlıysan sözünü geri alacaksın'' diye bağırdı. Akdağ ise hangi sözünü geri alması gerektiğini sordu.

Tartışmanın uzaması ve milletvekillerinin Akdağ'ın oturduğu sıraya doğru yürümesi üzerine TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, birleşime ara verdi.

Verilen aranın ardından Vural, Bakan Akdağ'dan yine sözünü geri almasını talep etti. Bunun üzerine Başkanvekili Yakut, tartışmaya neden olan konuşmaların tutanaklarını okudu. Vural, tutanakta geçen ''lan'' ifadesini geri aldı. Bunun üzerine Akdağ da gerginlik içinde zaman zaman birbirlerine karşı farklı cümleler kurabildiklerini ifade ederek, Vural'ın sözünü almakta büyüklük gösterdiğini, kendisinin de ''Delikanlıysan söyle'' ifadesini geri aldığını bildirdi.

 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@