Volkan-Tayyip Derbisi Olacak

Aşık, haber61.net'e yaptığı özel açıklamada Trabzon Belediye Başkanlığı yarışını derbi mücadelesine benzetti Aşık” Belediye başkanlığı seçimleri il, ilçe ve belde merkezlerinde yapılır ama en çok il merkezlerindeki seçim dikkat çeker ve iki aday arasında

Siyaset 02.01.2009, 13:50
Volkan-Tayyip Derbisi Olacak

Aşık, haber61.net'e yaptığı özel açıklamada Trabzon Belediye Başkanlığı yarışını derbi mücadelesine benzetti

 

Aşık” Belediye başkanlığı seçimleri il, ilçe ve belde merkezlerinde yapılır ama en çok il merkezlerindeki seçim dikkat çeker ve iki aday arasında geçer. Öne çıkan iki aday kendi partilerinin aldığı oydan çok daha fazla oy alır.” dedi.

 

Aşık Trabzon seçimlerini yorumlarken ilginç tespitlerde bulundu. “Bu yarışta iddialı olmayan adaylar partilerinin aldığı oyu da alamazlar.Trabzon Belediye başkanlığı seçimi bu sefer Türkiye'ye de herkesin gündeminde. Örneğin Adana'da ki insan, bitişiğinde ki Mersin Belediyesi seçimlerinden çok Trabzon'daki seçimle ilgileniyor. Yani Trabzon Belediye Başkanlığı seçimi, birazda Başbakanın tutumuyla Türkiye'ye mal olmuş bir seçim olacak. Dolayısıyla insanlar bu seçimi derbi maç bekler gibi bekliyor. Trabzon'da seçim AK Parti'yle CHP arasında geçer. Hatta Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu ile Başbakan Recep Tayip Erdoğan arasında geçecek. Herkes bu seçimin sonucu bekliyor ve herkes yerini almış. Oy vereceği yeri de biliyor. Muhtemelen de oyun %80'i bu iki parti arasında paylaşılır. Seçimi %41 alan parti kazanır. Benim gördüğüm bu partililer daha çok da Volkan beyin saflarında daha çok görünüyorlar.” dedi.

 

Ak Parti'deki aday adaylarını da değerlendiren Aşık, Müsteşarlıktan istifa ederek aday adayı olan Orhan Gümrükçüoğlu'na parti teşkilatlarının yeterli desteği vermediğini öne sürdü. İşte Aşık'ın Orhan Gümrükçüoğlu ile ilgili ilginç değerlendirmeleri:“Orhan Gümrükcüoğlu benim okuldan arkadaşım. Meslekteyken de çok desteklediğim bir arkadaşım. Hatta Trabzon'dan sağlık müdürü olması için uğraştım ama bizim partiden karşı çıktılar yapamadık. Ancak, Orhan Gümrükcüoğlu, Trabzon Belediyesi için doğru bir isim değil. AK Parti açısından iki yönde değil, Gümrükçüoğlu Trabzon'a mal olmuş bir bürokratik hayatı olmadı. Yani Trabzon'un maçında, gecesinde, yaylasında ,düğününde, cenazesinde yoktur. Mizacıda zaten ona uygun değil. İkincisi, Gümrükçüoğlu ismi ortaya çıktıktan sonra kimse onu sahiplenmedi. Eğer parti onu sahiplenseydi, her gün yeni bir aday ortaya çıkmazdı. Bu ne anlama gelir bilir misiniz? Biz bu adayı benimsemedik ona güvenmiyoruz ve onla seçim alamayız. Ne il teşkilatı  ne de milletvekilleri bu ismi  kabul etti. Eğer Gümrükçüoğlu'na parti olarak sarılsaydılar, her gün başka bir aday arayışı ortaya çıkmazdı.  AK Parti seçime Orhan Gümrükçüoğlu'nu güçlendirerek değil de, adeta zayıflatarak giriyor.”

 

Eyüp Aşık, yaşanan sürece rağmen Ak Parti'nin Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'ndan vazgeçemeyeceğini belirterek, sözlerini şöyle noktaladı “Ancak AK Parti bu saatten sonra Gümrükçüoğlu'ndan vazgeçemez. Baştan beri yanlış yapılıyor. Onların partileri aşağıdaki hatanın, yukarı gitmesini engellemiyor. Onların anlayışı komünist partileri gibi yukardan aşağı işliyor. Yani Aşağıda yanlış var, bunu yukarı bildirelim, başbakana bu yanlıştır, bu yanlıştan dönelim diyemiyorlar”.

 

 

Yorumlar (18)
yavuzalkan 12 yıl önce
akparti trabzonu alabilmesi için trabzonsporun önünü açması lazım trabzonspora yapılan bu haksızlıklardan sonra trabzon biraz zor alınır bu sadece trabzon kentini değil kentin dışınıda etkiler ben istanbulda yaşıyorum ve bu adalet sağlanmazsa elimden geldiği kadarıyla akparti aleyhine çalışacağım trabzonlunun oyu trabzonspordan geçer
sarmacı 12 yıl önce
Trabzonumuza ve Trabzonsporumuza yapılan haksızlıkları unutmadık ve unutmayacağızda.Bu yüzden AKP trabzonu alamayacaktır.Kaldıki tüm TRABZON HALKI başkanından son derece memnun.Maceraya gerek yok,Gayet mütevazi,halkıyla iç içe olan ve de Trabzon sevdalısı bir insan varken başımızda maceraya atılmaya gerek yok.VOLKAN başkan seni çok seviyoruz ve destekliyoruz..
alisankucuk 12 yıl önce
unutmayın başkanımız hanki partiden olursa olsun chp'den olması o markaya hizmet yapması oy veremeyeceğimin anlamına gelir. deniz baykala hiç bir konuda yardımcı olmaya niyetim yok istifa etdin vokna bey bağımsız aday olsun oy verelim
stress 12 yıl önce
Trabzonlu çoktan pişman canalioğlunu başkan seçtiği için. yapılan hizmetlerin tamamına yakını hükümet organları tarafından yapılıyor. ama bakıyorsunuzki canalioğlu nerede bir düğün,nişan,sünnet,maç orada. vatandaşın bunlara karnı tok artık. bu seçimde derbi felan olmaz. sadece hatanın telafisi olur.

Akp Trabzon adayı açık ara seçimi kazanacaktır
hazar 12 yıl önce
saygıdeğer hemşehrilerimiz inadı bırakıp gerçeklere bakalım lütfen.iktidarın nimetleri bir gerçekse daha ne bekliyoruz.bundan faydalanmasını bilelim.başbakanımızın özel ilgisi var trabzonumuza .pek tabi o da biliyor en sadık vatandaşları bizleriz.biz devletimiz için ölürüz.inşallah ak partili belediyeyle trabzon çığır açacaktır.futbolunla olduğu gibi örnek olacaktır..
kral 12 yıl önce
canalioğlu nu destekliyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz,halkla içiçe olmasıda bizi çok mutlu belediye başkanı dediğin böyle olur,herkese de elinden geldiği kadar yardım ediyor biz ne başkanlar gördük konuşturmayın beni mecliste koltuk işgal eden...
KUZMAHALLE 12 yıl önce
başlıkta dediğim gibi volkan abi dedik hep kandırıldık beni sevme düğünüme cenazeme gelme istemiyorum bana hizmet et 5 yıldan beri nerde alt geçit üs geçit yaptın yani bize 5 yılda ne yaptın arkadaşımın bana dediği gibi babamda beni sever okşardı ama rametli bana bir şey bırakmadan gitti yani anlayacağın volkan abi başka belediyeler gibi kalıcı büyük hizmetler yapmadın sadece devletin yaptıklarına tabela astın hakkını yemeyelim reklamı iyi yapıyosun trabzon seninle 5 yıl yerinde saydı volkan abi
builder 12 yıl önce
kimsenin inat ettiği yok bence.akp trabzona hiç bir hizmette buşunmamıştır!!! hatta büyük şehir bile yapmamıştır bizi bunları lütfen unutmayalım.trabzonspora yapılan haksızlıklarda cabası.eğer tayyip erdoğan trabzona değer verseydi bizi büyük şehir yapardı ve fener trabzon şampiyonluk maçında şampiyonluğumuzu yemezdir!!ayrıca canalioğlunun muhalefet partisi üyesi olması sebebiyle devlettende destek göremediğini unutmayalım.ben ne akpliyim nede chpli ama volkan abi bence yine başkan olcak..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@