7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Türkiye'den Fransa'ya son çağrı!

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Ermeni iddialarının inkarını suç sayan yasa teklifini yarın görüşecek olan Fransa Senatosu'na çağrıda bulundu:"Ümit ederim ki ilişkilerimizi zedeleyecek adım atılmamış olur."Konya'da düzenlenen "Anayasa Platformu" toplantıların

Siyaset 22.01.2012, 16:15
Türkiye'den Fransa'ya son çağrı!

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Ermeni iddialarının inkarını suç sayan yasa teklifini yarın görüşecek olan Fransa Senatosu'na çağrıda bulundu:

"Ümit ederim ki ilişkilerimizi zedeleyecek adım atılmamış olur."

Konya'da düzenlenen "Anayasa Platformu" toplantılarına katılan Cemil Çiçek, Fransa Senatosu'nun Anayasa Komisyonu'nun yasa teklifine ilişkin "anayasa aykırıdır görüşülemez" kararını hatırlattı.

Çiçek, "Komisyon sağduyulu bir karar verdi, ümit ederim senatodaki görüşmelerden de komisyondaki bu karar istikametinde bir sonuç elde edilir" dedi.

Türkiye ile Fransa arasındaki siyasi ilişkilerin geçmişine atıf yapa Cemil Çiçek, ilişkileri zedeleyecek bir adım atılmaması çağrısında bulundu. "Parlamentolar hüküm çıkarmaya yetkili organlar değildir" diyen Cemil Çiçek, Fransız Senatosu'nun barışa hizmet etmesi gerektiğini vurguladı.

Meclis Başkanı mahkemenin Hrant Dink kararıyla ilişkin olarak da, "Dava süreci devam ediyor, hukuk yolları henüz tükenmiş değil umarım hak yerini bulur" diye konuştu.

 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@