banner526

banner533

banner513

Trabzon'u bölge lideri yapacağız

AK Parti Trabzon Belediye Başkan adayı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon'u gelişen bir şehir haline getirerek bölge lideri yapmak istediklerini söyledi. AK Parti Trabzon Merkez İlçe Başkanlığı'nda beraberindeki AK Parti İl Başkanı Muhammet Balta, AK P

Siyaset 18.01.2009, 18:21
Trabzon'u bölge lideri yapacağız

AK Parti Trabzon Belediye Başkan adayı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon'u gelişen bir şehir haline getirerek bölge lideri yapmak istediklerini söyledi.

AK Parti Trabzon Merkez İlçe Başkanlığı'nda beraberindeki AK Parti İl Başkanı Muhammet Balta, AK Parti Milletvekilleri Asım Aykan, Prof. Dr. Cevdet Erdöl ve Merkez İlçe Başkanı Yılmaz Büyükaydın ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Gümrükçüoğlu, Trabzon Belediye Başkanlığı sürecinde AK Parti'nin belediye başkan adayını belirlemesinde en demokratik, en güzel, en iyi siyasi teamül ve siyasi adaba uygun yol izlendiğini belirtti. Trabzon'u bölge lideri yapmak istediklerini kaydeden Gümrükçüoğlu “Trabzon'u açılan, gelişen bir şehir haline getirmek istiyoruz. Belediyeciliğin Türkiye'deki en güzel örneklerini veren AK belediyeciliğini Trabzon'a taşımak istiyoruz. Bizim AK Parti belediyeciliğinde, belediyecilik büyük üstadı olan sayın başbakanımızın da ifade ettiği ve AK Parti belediyelerimizin uyguladığı gibi en önemli üç prensibimiz var. Bu, insana ve şehre hizmet prensibi. İkincisi dürüstlük, diğer üçüncüsü ise şeffahlık. Bu önemli üç saç ayağı ile ve onun getirdiği katılımcı belediyecilik ile hizmet üretmeye gayret edeceğiz. Bütün bunlar 29 Mart mahalli seçimlerine kadar Trabzon'un kıymetli kardeşlerimize anlatacağımız bir hizmet manzumesi olarak devam edeceğiz” dedi.

Gümrükçüoğlu, kimseyle kavgaları olmadığını belirterek “Biz barış içinde demokratik koşullarda kardeşçe yarışırız. Biz Trabzon'u hakikaten ileriye taşımak istiyoruz. Hakikaten projeler üreterek ileriye nasıl taşıyacağımızı planlayarak ve bunu gerek merkezi hükümetin ulusal imkanlarının önüne getirerek gerek ulusal fonları değerlendirerek, gerekirse teşebbüs ettiğimizde Avrupa Birliği fonlarını da gayret edip devreye sokmaya çalışarak hatta uluslararası fonların önüne getirebildiğimiz projelerle ileriye taşımak istiyoruz. Allah izin verirse Trabzon bize yetkiyi belediye başkanlığı vazifesini emanetini tevdi etmeyi takdim ederse biz bu şehrin hizmetkarı olmaya hazırız” diye konuştu.

Basında Sağlık Müsteşarlığı döneminde yaptığı çalışmalar ile ilgili hakkında çıkan haberler üzerine ise Gümrükçüoğlu “Onlar beni 6 ayda bir temcit pilavı gibi beni yazarlar. Böyle bir alışkanlıkları vardır. Yazmaları demokratik haklarıdır. Hukuki sonuçları kamuoyunun ve devletin bilgisi dahilindedir. Sonuçlanan meselelerdir. Cevap vermeyi lüzumsuz görüyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (15)
ŞABAN İŞLEKLİ 12 yıl önce
işte akpnin gösterebildiği en sönüük aday.huzurlarda ..volkan abi yarışa 8-0önde başlıyor..haburasi trabzon uşak.
Hakan MARZ 12 yıl önce
Sayın Başkanım;İnşallah Trabzon halkı yetkiyi,ve mührü işin ehline verecektir.Trabzon insanı o kadar cefakar insandır ki 5 yıl boyunca insanların sadece yüzüne güldüğü için bir belediye başkanını tahammül etmiştir.Sayın Başkanım sadece insanlara gülücük dağıtan bir başkan istemiyoruz Trabzon halkı,Proje bekliyor,hizmet bekliyor,musluktan su içmek istiyor,sahil şeridinde denize girmek istiyor,her şeyden önce milli ve manevi değerlerinden ötürü belediye birimleri arasında diyar diyar gezmek istemiyor. Sayın Vekillerimizin Sayın il ve ilce yötecilerimizin değerli gençlik kolarımızın katkıları ve Tranzon Halkımızın teveccuhleri ile inşallah sizleri Belediye başkanımız olarak göreceğiz. Eminiz ki sizlerde Belediyeciliğin nasıl yapıldığını tüm Trabzon halkına yapacağınız hizmetlerle götereceksiniz. Allah aayrdımcınız olsun. Saygılar sunarım. Hakan Aydın MARZ.
tsabay 12 yıl önce
Yahu AKP nin belediyecilik zihniyetine bir örnek verelim. Şehrin göbeğindeki Çaykara Dernek Pazarı Öğrenci Yurduna acaba kim zamanında ruhsat verildi.(O kişi yukardaki fotoğrafta da bulunmaktadır) O bina tam manasıyla fiyaskodur ve çok yazık olmuştur.O kdar katlı bir yapıya nasıl izin verildi. Trabzon Foruma bakın da ruhsat nasılverilir görün Bunun gibi birçok örnek var. Kimse bana hikaye anlatmasın. Ama gelin görünki sayın başkanımız hakkında tek bir elle tutulur bir yanlışını bulamamktadır hiç kimse.Hiç birşey yapmadı ki bulunsun diyen partizanlar olacak tabi. Uzunsokakğı trafiğe kapatabilen bir irade acaba kimde olabilirdi. Uzunsokakla Trabzon meydanın çehresi değiştirmiştir ki bu sadece yapılanlardan biridir.
iskefiyeli 12 yıl önce
Hakan Marz fanatiklik sizin gözlerinizi kör etmiş sanırım.Veya trabzonda yaşamıyorsunuz.
eMiCe 12 yıl önce
Ole burda volkan başkan bilmemmen 8-0 önde mac bitemeden macı youmlamayın sonra 90+2 de GoLL ü yedinmi sesiniz Göğe aldınmı ben sizi ozaman görürüm, ak parti her kulvarda kendinlan yarışıy biliysunuz da yereldede geneldede, kör diysunuz göriysunuz işde...
Hakan MARZ 12 yıl önce
Sayın iskefyeli,görünen köy kılavuz isterm,siz hala 5 yıldır Trabzona elle tutulur bir hizmet yapılmadığının farkına varamadınızmı.Sanırım asıl siz hayal aleminde yaşıyorsunuz uyanın artık Trabzon halkı daha güzel icraratlar bekliyor. Bu hizmetleride inşallah ak parti yapacaktır.Sana tavsiyen oyunu ver pışman olmassın.Turizm müdürnün işideğil bu iler değerli kardeşim.
hukumets 12 yıl önce
Yorumunuz büyük harflerle yazıldığı için onaylanmamıştır.
REXBOOM 12 yıl önce
Trabzon zaten blge lideri..Verecek vaat bulamamisa benziyor sayin aday..Olani soylemenin Volkan baskana fayda saglamaktan ote bir ise yaramaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@