Trabzon’da İYİ Parti’den kafa karıştıran açıklama...

İttifak bozuldu mu?

Trabzon’da İYİ Parti’den kafa karıştıran açıklama...

Haber61/Haber Servisi - İyi Parti Ortahisar İlçe Başkanı Muhammet Erkan, İYİ Parti - CHP ittifakının Trabzon’da sanki oluşmadığını anımsatan bir açıklama yaptı.

CHP ve İYİ Parti genel merkezi, Trabzon Büyükşehir’de İYİ Parti’nin adayı Atakan Aksoy’u, Ortahisar’da ise CHP’nin adayını destekleyeceğini ilan etmesine rağmen CHP Trabzon İl Başkanlığı herhangi bu konuda bir karar açıklamadı ve duyurmadı.

Şimdi de İYİ Parti Ortahisar ilçe Başkanı Muhammet Erkan, seçimlerde Hem Büyükşehirde hemde Ortahisar’da kendi adaylarını destekleyeceğini ima etti.

Açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

İyi Parti 31 Mart seçimlerinin favorisi olacaktır. Ortahisar ilçe başkanlığı olarak seçimi kazanmak için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. İyi Parti bütün partilerden oy alacak bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyeli kullanarak Ortahisar’ da belediye başkanlığını kazanacağız. Büyükşehirde olduğu gibi Ortahisar’da da işinin ehli, halk tarafından sevilen kaliteli bir isimle yola çıkacağız.  Belediye meclis üyelerimizi de aynı şekilde ehliyet ve liyakat esasına göre belirliyoruz.En kısa zamanda adaylarımızı milletimizle buluşturacağız. 

Partimiz milletimizin gönlündeki yerini almış durumdadır. 31 Mart akşamı Trabzon bir başka olacaktır. Hem Büyükşehir belediyesini hem de Ortahisar’ı alarak büyük zafere imza atacağız.    2014 yerel seçimlerinde Trabzon Ortahisar ilçemizde yaşayan halkımızın ezici çoğunluğu sandık başına giderek demokratik hakkını kullanarak  tercih yapmışlardır. Trabzon büyük şehir yapıldı, belde belediyeleri kapatıldı, hakkımıza daha kaliteli, hızlı hizmet sunulacağı vaat edildi. 

Ortahisar sakinleri karşılarında ışık olarak ampülü gördüler ve ampüle yöneldiler. Ne yapsınlar, başka bir ışık kaynağı yoktu. İyi Parti yoktu. Güneş henüz doğmamıştı. Sağ seçmen Akp’ye sol seçmen CHP’ ye oy vermek zorunda idi. Muhafazakar sağ seçmen haklı olarak AKP’ yi tercih etti. Bir de iktidar partisinin avantajı vardı. Hala sıcak para saltanatı sürüyordu. Ortalık güllük gülistanlık gösteriliyordu. Birde Trabzon Büyükşehir yapılmış. Ortalıkta Büyükşehir rüzgarı esiyordu. Alternatifsiz bir siyasi ortam vardı. 

Bu gün ise durum çok farklıdır. Artık milletimizin karşısına güneş doğmuştur. Alternatif olarak iyi parti vardır. Güneşin doğduğu yerde ampülün ne hükmü kalır. Milletimiz 31 Mart seçimlerinde yüzünü güneşe dönecektir. Trabzonlular akıllı zeki insanlardır. Bu seçimde en doğru kararı vereceklerdir.

Artık hiç bir vatandaşımızın “ kime oy vereyim?”   şeklinde bir sıkıntısı olmayacaktır. İyi Parti’nin kuruluşuyla birlikte milletimiz rahat bir nefes almıştır. Trabzonlular artık kendilerini Ak Parti’ye oy vermek zorunda hissetmeyeceklerdir. 

Bu seçimin favorisi İyi Parti olacaktır. Buna yürekten inanıyorum. Sokaklarda bunu görüyorum. Bu güne kadar Ak Parti’ye oy veren vatandaşlarımız artık vermeyeceğini yemin ederek söylüyorlar. Bu güne kadar böyle bir atmosfer yoktu. İyi Parti herkesten, her kesimden oy alıyor. Kimsenin oyu kimsenin cebinde değildir. 2014’de Ampüle yüzünü dönen vatandaşımızın bugün güneşe sırtını dönmesi beklenemez.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mero
Mero - 4 hafta Önce

Yapmayın etmeyin Reise karşı yedi düvel birleşmeli!

herrro
herrro - 4 hafta Önce

illada reis.. yedi düvel brleşmeli.1 litre yağ için 3 gün kuyrukta bekleryenlerdenim tüpün kokusuna bile hasret kalmıştık

Ercan
Ercan - 4 hafta Önce

CHP lafta büyük parti.ancak Trabzon gibi bir yerde adayı yok

Metin
Metin - 4 hafta Önce

Ben CHP harici oy vermem, kendi başlarına iş yapmasınlar

banner443