Trabzon için 61 proje

AK Parti Trabzon Belediye Başkan Adayı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, projelerini açıklamaya devam etti. Gümrükçüoğlu, “Trabzon için 61 projemiz var. Bu projeler ile Trabzon'u her alanda lider kent yapacağız” dedi. Gençler ve Kadınlar için projelerini açık

Siyaset 01.03.2009, 17:17
Trabzon için 61 proje
AK Parti Trabzon Belediye Başkan Adayı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, projelerini açıklamaya devam etti. Gümrükçüoğlu, “Trabzon için 61 projemiz var. Bu projeler ile Trabzon'u her alanda lider kent yapacağız” dedi.

Gençler ve Kadınlar için projelerini açıkladı.

Öncelikli amaçlarının Trabzon'u her alanda lider bir kent yapmak olduğunu belirten AK Parti Belediye Başkan Adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, gençler ve kadınlar için projelerinin de detaylarına değindi.

Gümrükçüoğlu açıklamalarında, gençlere ve kadınlara büyük önem verdiğini; gençler ve kadınlar olmadan bir şehrin geleceğinin belirlenemeyeceğini, gençlerin ve kadınların tam olarak katılımının sağlanamadığı sosyal yaşamın eksik olacağını belirtti.

Gümrükçüoğlu'nun gençlere yönelik taahhütleri:

• Gençlerin ve dışardan Trabzon'a gelen öğrencilerin yaşam kalitesini artırılmak için yaşama dair tüm ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayacağız.

• Gençlerimizin beslenme, barınma, ulaşım sorunlarını çözeceğiz.

• Üniversite öğrencilerimizin çoğunlukta olduğu mahallelerde, bu öğrencilerimizin ücretsiz yararlanacağı çamaşırhaneler yapacağız.

• Öğrenciler için part-time iş olanakları oluşturacağız.

• Gençlik kimliğinin güçlendirilmesi için ödül ve teşvikler ile gençlerimize yönelik için proje yarışmaları başlatacağız.

• Trabzon'da gerçekleşecek Üniversiteler arası spor müsabakalarına Trabzon Belediyesinden ve diğer imkanları kullanarak destek ve sponsorluk sağlayacağız.

• Gençlik Festivalleri ve etkinlikleri düzenleyeceğiz.

• 2500 üniversite öğrenciye burs vereceğiz. Bu bursları başarı derecesine göre kademelendirilecek, ayrıca Türkiye'de ilk sıralara giren öğrencilerin Trabzon'a kazandırılması için özel teşvikler ve burslar sağlayacağız.

• İmkanı olmayanlara ÖSS, KPSS kurslarına gidebilmeleri için destek olunmasını sağlayacağız.

• Trabzon'un öğrenci yurdu ihtiyaçlarını karşılayacağız.


Gümrükçüoğlu'nun kadınlara yönelik taahhütleri:

• Bayanlara özel, yalnızca bayanların yararlanacağı spor kompleksleri yapacağız.

• Kadın sığınma evi yapacağız.

• Kadın danışma merkezi yapacağız.

• Geçmişte çeşitli alanlarda öne çıkmış Trabzon'lu bayanların adını yaşatacağız.

• Trabzon'u gerçek anlamda kadın dostu bir kent haline getireceğiz.

• Kadınlarımızın el emeğine ve evde ürettikleri ürünlere değer katmak için sürekli sabit bir yeri bulunan ve ücretsiz yararlanılabilecek “Hanımeli Pazarı” oluşturacağız.

Volkan Canalioğlu Sözlerini Tutmadı, Kasaba Belediyesi Kadar İş Yaptı!..

AK Parti adayı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu kadınlar ve gençler için bu projeleri bu şekilde açıklamasının yanı sıra, CHP'li Belediye Başkan Adayı Volkan Canalioğlu'nu da eleştirerek, “2004'te verdikleri sözlerin hiçbirini yerine getiremediler. Bırakınız Trabzon gibi önemli şehirleri, her hangi bir İlçe ya da Kasaba Belediyesi kadar iş yaptılar ve vaat ediyorlar. Trabzon'un bir 5 yıl daha kaybetmeye zamanı yok” dedi.
Yorumlar (18)
fata 12 yıl önce
Sayın Fevzi bey..Senin ankarada işlerin daha iyi...git orada para kazanmaya devam et...İşlyerin tıkırında imiş...Medikal falan işleri...Boşver sen belediye başkanlığından 3 milyar maaş alırsın...Sen alıştın bol paraya ... Gerçi trabzon halkı seni gönderecek 30 martta ama...istersen sen bugünden git...
ceyhunalemdag 12 yıl önce
etme gel şu projelerini 62 ye çıkar sayın belediye başkanı adayı. ayıptır şimdi 61 proje. taşıyamazsınız. 63. de akyazı projesi olsun . 64 . de trabzonu büyükşehir yapın . ama nerde sizde o yürek
lokoko 12 yıl önce
sevgili orhan bey,senin bahsettiğin bu projelerinin çoğu trabzonda var.sana bu fikirleri verenler köprübaşında mı yaşıyorlar.öne çıkmış kadınların ismini yaşatacağız derken hangi kadınların açıklayın.emine şenlikoğlu ile emine erdoğan ınmı.
chelseali 12 yıl önce
atma orhan camları kırarsın.
carrox 12 yıl önce
sen bu projeleri başbakana söylede türkiye yi dünya ülkesi yapsın trabonla uzaktan yakından ilgin yok birilerinin söylemlerinle hareket ediyosun başbakan işsiliğe çare yok diyor sen 5 yılda 5bin kişiye iş verecem diyosun bu projeyide başbakana de her ilde uygulasın madem öyle
demokles 12 yıl önce
bakarmısın 61 proje yani 62 değil yada 90 değil 61 komik bu siyasetçiler orhan bey ilk önce gitsin trabzonspora üye olsun
karsiyanlal 12 yıl önce
süper aday; ücretsiz çamaşırhane vaad ediyon ,bu işi yapanlar ne yapsın, ücretsiz barınma , bu işleri yapan ne yapsın ve diğer projeleriniz ; sayın aday bunları okuyanlar işlerini elinden alacağını görüpte sana oy verirler mi ve bunu çevrelerine anlatıp kulis yaparsalar ne kadar oy kaybınız olur ; kısaca sizin duruşunuz baştan belli oldu ; seçimde (objektif bir yorum) işiniz çok zor ; bu projeleri gördüğümde şimdiki başkan gerçekten 10 numara çalışmış
haravalı 12 yıl önce
sen insanı gülmekten öldürürsün ganitayı molozu sotkayı farozu bilirmisin hiç köşke hiç boztepeye çıktınmı sağolasın sayende pazartesi sendromunu atlattım ::))))))
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@