Tokat seçim sonuçları / Tokat Belediye Başkanı kim oldu?

Tokat seçim sonucu ne oldu, Tokat’ın yeni belediye başkanı kim oldu? Yerel seçimlere dair merak edilenler burada

Siyaset 01.04.2019, 09:12 01.04.2019, 13:23
Tokat seçim sonuçları / Tokat Belediye Başkanı kim oldu?

31 Mart Yerel seçimleri ile vatandaşlar yeni belediye başkanlarını belirledi. Bu noktada Tokat seçim sonuçları da netleşti.

Tokat seçim sonucu ne oldu ve Tokat belediye başkanı kim oldu gibi soruların yanıtları resmi olmayan sonuçlara göre belli oldu. Buna göre Tokat seçim sonucunda AK Parti'li Eyüp Eroğlu yeni başkan oldu.

Tokat seçim sonuçları / Tokat Belediye Başkanı kim oldu?

Kimler adaydı?

Adnan Özmen-MHP

Alparslan Akyüz- SP

Eyüp Eroğlu- AKP

Hüseyin Yarıcı- İP

İsmail Cem Kaymak- TKP

- ADAYLAR HAKKINDA -

EYÜP EROĞLU KİMDİR?

1977 yılında Tokat’ta doğan Eroğlu, İlköğrenimini Tokat Cumhuriyet İlkokulu’nda, orta ve lise tahsilini Tokat İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1995 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans öğrenimine başlayan Eroğlu, 1999 yılında Hukuk Fakültesi eğitimini tamamladı.

2001 yılında Tokat'ta serbest avukatlık mesleğine başladı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışmaları olan Eroğlu, Tokat Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliği, Kızılay Şube yönetim kurulu üyeliği, Elden Ele Derneği Başkanlığı, TAHAD yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Yine bir dönem Tokat Barosu CMK Komisyon Başkanlığı görevini yürüttü. Orta düzeyde İngilizce bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

2014 yerel seçimlerde AK Parti Tokat Belediye Başkanı olan Eroğlu aynı zamanda AK Parti’nin en genç belediye başkanı ünvanına da sahip olmuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@