banner539

banner526

banner533

banner513

Tekere çomağı sokacağız

DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, ''29 Mart yerel seçimlerinin, Türkiye'de yanlış giden her şeyin tekerleğine çomak sokacak bir seçim olacağını'' söyledi.Soylu, Grand Cevahir Otel'de düzenlenen toplantıda, partisinin belediye başkan adayları ile kampanya p

Siyaset 22.02.2009, 20:25
Tekere çomağı sokacağız
DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, ''29 Mart yerel seçimlerinin, Türkiye'de yanlış giden her şeyin tekerleğine çomak sokacak bir seçim olacağını'' söyledi.

Soylu, Grand Cevahir Otel'de düzenlenen toplantıda, partisinin belediye başkan adayları ile kampanya programını tanıttı.

Toplantıda konuşan Soylu, ''29 mart yerel seçimlerinin, Türkiye'de yanlış giden her şeyin tekerleğine çomak sokacak bir seçim olacağını'' öne sürerek, 29 martın, kendileri için 1950 seçimleri kadar önem taşıdığını ifade etti.

İktidarın vaat ettiği reformları gerçekleştirmediğini savunan Soylu, ''Türkiye'nin zihniyet açısından bölündüğü, son 6 ayda 650 bin kişinin işten çıkarıldığı, iki üniversite mezunundan birinin işsiz olduğu, üç kişiden birinin yoksulluk sınırının altında yaşadığı, siyasetin kirlendiği, şantaj ve kasetlerin ortada dolaştığını'' iddia etti.

Süleyman Soylu, şöyle devam etti:

''Artık kavganın, bölünmenin, ötekileşmenin değil, barışın, kardeşliğin, birliğin, beraberliğin zamanı. Artık rantiyeciliğin değil, üretimin, alın terinin karşılığını alma zamanı. Artık haramilerin değil, dürüst, temiz yetişmiş, ahlaklı insanlığın olduğu bir siyaset zamanı. Siyasetin geçim kapısı, zenginleşmenin yolu değil, insanlara hizmet etmenin yolu olarak görüldüğü bir hizmet anlayışının zamanı.''
''YOLSUZLUĞA, USULSÜZLÜĞE SARI KART GÖSTERİN''

Soylu, sözlerini hükümeti eleştirerek tamamladı:

''Bir taraftan siyaseti kirleteceksin, 'milleti yoksulluktan kurtaracağım' diyeceksin, sonra da kendi etrafını zenginleştireceksin. Bunun hesabını sorarım size. 29 mart, bu milletin bu hükümetten kurtuluşunun miladı olacaktır. Sarı kartlarınızı çıkarın ve bu hükümete sarı kart gösterin. Yolsuzluğa, usulsüzlüğe sarı kart gösterin.''

Toplantıya ''DP'nin en genç belediye meclis üyesi'' adayı manken Şebnem Schefer da katıldı.

DP Genel Başkanı Soylu, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Dülger, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Haluk Güntan, AK Parti'den DP'ye geçen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeni dönem adayı Hikmet Şahin ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Ceylan'ın da aralarında bulunduğu 81 ilin belediye başkan adayından törene katılanları tanıtarak toplu fotoğraf çektirdi.
Yorumlar (1)
temel 12 yıl önce
Yeter Artık Bu Mart Sarı Kart!!! "Vur Mühürü Kırat'a..."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@