Şura'da 3.Gün Çalışmaları

Yüksek Askeri Şura üyeleri, saat 09.00'da Genelkurmay Başkanlığı Karargahı Çakmak Salonu'nda bir araya geldiler.Toplantıya, Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kara Kuvvetleri Komu

Şura'da 3.Gün Çalışmaları

Yüksek Askeri Şura üyeleri, saat 09.00'da Genelkurmay Başkanlığı Karargahı Çakmak Salonu'nda bir araya geldiler.

Toplantıya, Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Fethi Remzi Tuncel, İkinci Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, Üçüncü Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Koçman, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Şükrü Sarıışık, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Orgeneral Atila Işık, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, Donanma Komutanı Oramiral Muzaffer Metin Ataç, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı Orgeneral Orhan Yöney katılıyor.

Şurada, terfi sırasında bulunan albay, general ve amirallerin bir üst rütbeye yükseltilmesi, general ve amirallerin görev sürelerinin uzatılması ve emeklilik işlemleri ele alınıyor.

Disiplinsizlik ve ahlaki durumları nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ayrılacak personelin durumları da toplantıda değerlendiriliyor. Şurada, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni ilgilendiren diğer konular da görüşülüyor.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, şura üyelerine öğle yemeği verecek.
Yüksek Askeri Şura kararlarının, yarın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in onayına sunulması ve imzalanmasının ardından Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği tarafından açıklanması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler