Süleyman Soylu, AK Partili Mehmet Metiner'le tartıştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner, CNN Türk canlı yayınında tartıştı.. Soylu'nun "Konuşmanıza müsaade etmiyorum" sözlerine Metiner'in "Sizden müsaade istemiyorum. Siz müsaade makamı değilsiniz" şeklindeki yanıtı dikkat çekti.

Siyaset 19.07.2020, 10:14

 CNN Türk canlı yayınına Süleyman Soylu ile AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner'in tartışması damga vurdu.

Metiner'in sözlerine öfkelenen Soylu, canlı yayına telefonla bağlarak şu ifadeleri kullandı:

"KENDİME HAKARET SAYARIM"

"Televizyon kanallarında bir de bizim arkadaşlarımızın 'elimizde isimler var' demelerini bizzat kendime hakaret sayarım. 

Bana her zaman ulaşabilecek insanların basın üzerinden konuşmasını doğru kabul etmiyorum. Eksiksiz olan Allah'tır. Bizim de bir sürü eksikliğimiz var ama ben bunu kabul etmiyorum. Söyleyeceğim bu kadar."

Süleyman Soylu'nun sözlerini bitirdiği sırada AK Parti Mehmet Metiner "Müsaade eder misiniz?" dedi. 

Soylu ise "Ben müsaade falan etmiyorum. Söyleyeceğinizi söylediniz zaten. Oradan söylemeye devam edersiniz aynı şekilde" diye yanıt verince Metiner, "Sizden müsaade istemiyorum sayın bakanım. Siz müsaade mercii değilsiniz." ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

"EN AZ ONUN KADAR AK PARTİLİYİM"

"Sayın bakanımızla kamuoyunda tartışmak istemem. En az onun kadar AK Partiliyim. Hükümetimizin bir bakanıdır, o hükümet benim de hükümetim. Benim sözlerim üzerine bağlanmasını ben de teessüfle karşıladım."

 "BENİMLE TELEFONA BAĞLANIP TARTIŞMAMASI LAZIM"

"Ben sadece silahlı bürokrasi içerisinde her iki bakanlığımızın yetkililerinin de çok dikkatli olmasını söyledim. Ben 'İçişleri Bakanlığı'nda FETÖ'cüler atandı' demedim. Sayın Soylu ne kadar risk içinde bir hayat sürüyorsa Mehmet Metiner de risk içinde bir hayat sürüyor.

Benim medya üzerinden konuşmamdan rahatsızlık duyuyorsa onun da telefonla bağlanıp benimle medya karşısında tartışmaması lazım."

"BEN ŞAMAR OĞLANI DEĞİLİM!"

"Onurumuzu sokakta bulmadık. Şamar oğlanı mıyız telefonla bağlanacak 'Bühtan ediliyor bilmem ne' diyecek. Kimsenin bu şekilde bağlanıp bizi azarlamasına asla izin veremeyiz. Böyle bir siyaset anlayışı, böyle bir dava anlayışı, böyle bir hükümet anlayışı olamaz."


Yorumlar (13)
Bordomavi 1 yıl önce
Yiyin birbirinizi
Ahmet 1 yıl önce
Metiner yanlış adama çarptın,Soylu’yu Artık Erdoğanda kontrol edemiyor,damada herkesin önünde omuz atan adam,herkesin görünmediği yerde seni ......
Benden söylemesi
Mustafa 1 yıl önce
Benim bildiğim Türkiye kurulmasında ve gelişmesinde Erdoğan'dan sonra en çok Soylu'nun katkısı vardır. Erdoğan ve Soylu biterse Türkiye de biter. Benden söylemesi. ...
Yalcinx5 1 yıl önce
nedemek erdogan ve sosylu biterse turkiye biter abicim neyin kafasindasin sen onlar olmadanda turkiye devam eder ama sen bu kafayla cok yasamazsin sacmaliga bak ya ne dedigini bile bilmiyo
Ercan 1 yıl önce
Ayıp ettin Mustafa. Bu yorumu beğenmeyen on küsür kişinin lidercilik oynayan liderleri ! Var ve başkasını kabul etmezler. Onlar iktidara gelse Türkiye itibar görür! 1.000 yıldır dost olmadığımız ülkeler dost olma sırasına girerler. Demokrasimiz zarar gördü diye Meraktan ölen Garp ülkeleri huzura erer!! Ne günlere kaldık.
Murat 1 yıl önce
Sen hangi ülkede yaşıyordun ki Türkiye kurulmasından vs bahsediyorsun. Bu ülkenin kuruluşu bellidir, bilmeyene öğretiriz
Mantıklı 1 yıl önce
Asıl Türkiye, senin gibi cahil düşünenler çoğalırsa biter. Saydığın isimlerden öncede Türkiye vardı sonrada hep olacak. Sende onlar gibi herhangi bir tarih olacaksın !!!
analist_61 1 yıl önce
filler ve çimenler
Eren 1 yıl önce
Kendi partini kurmanı sabırsızlıkla bekliyorum bakanım
Hayrettin 1 yıl önce
Bu şahıs neden her akşam tv kanallarında salvolayıp duruyor. Türkiyenin en donanımlı beş kişisinden birimidir. Bundan akıllı kimse yok mudur.
Misafir 1 yıl önce
Bu olayla ilgili söylemiyorum ama mehmet metiner bu davaya zarar veriyor..
Eren 1 yıl önce
Burda akp yiyin birbirinizi diyenler ozturk yilmazin chpden 1000 kisi istifa edip benim kuracagim partiye gelmek istedi dedi
Yavuz 1 yıl önce
Merhaba, uygun bir türkçe kullanırsanız söylediğinizi anlamak isteriz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@