"Şu anda elimizde yeterince aşı var"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de süren aşılama çalışmalarıyla ilgili yöneltilen soruya "Şu anda elimizde yeterince aşı var" yanıtını verdi.

Siyaset 30.04.2021, 14:38
"Şu anda elimizde yeterince aşı var"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşı tedariğine ilişkin "Aşı tedariğinde ben herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum. Elimizde yeterince aşımız var. Yeterli derecede var. Rusya'dan şu anda yine yaptığımız görüşmelerle Sputnik aşısı inşallah geliyor, gelecek" dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Aşı tedariğinde ben herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum. Elimizde yeterince aşımız var. Yeterli derecede var. Rusya'dan şu anda yine yaptığımız görüşmelerle Sputnik aşısı inşallah geliyor, gelecek.

"CİDDİ MİKTARDA SPUTNİK AŞISI GELECEK"

Hatta gerekirse sayın Başkan ile de görüşmemizi yapacağız. Ben sayın Putin ile yapacağımız görüşmeden de ciddi bir miktarda Sputnik aşısı inşallah gelecek.

Bazı ihtimaller diyorum. Çünkü görüşmeyi henüz yapmadım. Ama önümüzdeki ayın ilk yarısında bu konuyla ilgili bir görüşmemiz oldu. Oradan da ciddi bir miktarda aşının gelmesiyle bu sayıyı yakalamış olacağız. Ben fevkalade bir durum olacağına inanıyorum. 

YERLİ AŞI AÇIKLAMASI

Yerli aşıyla da şu an üniversitelerimiz, bazı ilaç firmalarımız yoğun bir çalışmanın içindeler. Bana öyle geliyor ki onların bana verdikleri söze dayanarak konuşuyorum Eylül - Ekim gibi onların da üretime geçeceğine inanıyorum.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (21)
Borabay 5 ay önce
Yalan. Yeminle yalan. İlk aşıyı vurulduğumda, eNabız da ikinci aşı için 18 Mayıs randevusu veriyordu,şimdi vaktım 15 Haziran veriyor. Aşı varsa vursana, millet ölüyor neden vurmuyorsun. Nisanda yerli aşı inşaAllah hazır demiştin şimdi Eylül ekim. Bir kerede doğru konuşun bee..
TRABONSPOR 5 ay önce
Bilmemiş biri, kaşinmak kelimesini kaç torba makarna için yazdın. Sizin gibiler kelime dagarcigi yazmaya yeterli gelmeyince boyle çirkef kelimelerle Ken di beyninizi metne kusarsınız. Utanmaz, edepsiz.
OFLU61 5 ay önce
Bilen biri denen ,kaşınmak ne demek,terbiyesiz,ahlaksız.
Bilenbiri 5 ay önce
Hayyyttt....senin yeminin efsunlumu ki....!
Kadrolu yorumcu.....!
Bilenbiri 5 ay önce
Ooooo muhalifler reisi görünce alerjileri depreşmiş....iyi iyi kaşınmak iyidir.....!
Ama dikkat edin,fazlası uyuz eder....!
Berat 5 ay önce
Yalannnnnnnnnnn Yalannnnnnnnnnn Yalannnnnnnnnnn yalannnnnnnn
Hakkı kılıç 5 ay önce
dün sağlık bakanı tam tersini söyledi... hangisi yalan
AKP 5 ay önce
İNŞALLAH MAŞŞALLAHLA OLMUYOR BU İŞLER YOK DEMEK BUKADAR ZORMU BİONTEC DEDİNİZ AMA İKİNCİ DOZU GELECEK DİYORSUNUZ İŞİNİZ GÜCÜNÜZ MİLLETİ OYALAMAK BİZİM MİLLETİMİZ BÖYLE OLDUĞU SÜRECE DAHA ÇOK GİDERİZ.
gökmen aktaş 5 ay önce
Bir patron düşünün çalışanları sürekli yalan söylüyor..Sonra patron çıkıp diyorki siz onları kaale almayın onlar yalan konuşuyor onları adam yerine koymayın
mehmet 5 ay önce
var var dolu ortalık
İsa 5 ay önce
İnanmazsan bir lazımı yoktur, riv riv riv
Ali KAYA 5 ay önce
O zaman sağlık bakanın yalan diyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@