SP:Adayını çek bize destek ver

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Ömer Topaloğlu, Bakan Özak'a“Adayını çek, bize destek ver” dedi. Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk N. Özak'ın “CHP yi burada iktidara taşıyan arkadaşlar halen daha Milli Görüş belediyeciliğinden bahsediyor” diyerek Saadet

Siyaset 27.02.2009, 17:07
SP:Adayını çek bize destek ver
Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Ömer Topaloğlu, Bakan Özak'a“Adayını çek, bize destek ver” dedi.


Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk N. Özak'ın “CHP yi burada iktidara taşıyan arkadaşlar halen daha Milli Görüş belediyeciliğinden bahsediyor” diyerek Saadet Partisi'ni oyları bölmekle suçlamasının ardından basın toplantısı düzenleyen SP Trabzon İl Başkanı Ömer Toplaoğlu sert açıklamalar yaptı.

AK Parti'nin adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun Trabzon'da tutmadığını ve Bakan Özak'ında telaşının bundan olduğunu ileri süren Topaloğlu, “Eğer gerçekten Trabzon Belediyesi'nin CHP'de kalmasını istemiyorlarsa adayını geri çeksinler ve Saadet Partisi'nin adayı Mahmut Çizmecioğlu'na destek versinler. Çünkü kendi adayları Trabzon'da tutmamıştır, bunu kendileri de çok iyi bilmektedir” dedi.

GERİLİM SİYASETİ YAPIYORLAR

Türkiye'de yıllardır oynanan gerilim siyasetinin bu seçimlerde de oynandığını iddia eden Topaloğlu, “Bir yanda AKP-CHP doğuda AKP-DTP, halkımızı bu iki parti arasında tercih yapmak zorunda bırakıyorlar. Ama bunda başarılı olamayacaklar. 2002'den beri ülkemizi yönetmekte olan Sayın Başbakan, IMF politikalarının peşine takılmış gitmektedir” dedi.

İŞSİZLİĞE ÇARE BULMUŞSA BAŞBAKAN'ADA SÖYLESİN

AK Parti Trabzon Belediye Başkan adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun Trabzon'da 5 bin kişiye iş sözü vermesini değerlendiren Topaloğlu, “Türkiye işsizlikte dünya ikincisi konumundadır. Sayın Gümrükçüoğlu'nun böyle bir projesi varsa bunu Sayın Başbakan'a getirsin, Sayın Başbakan bu projeyi Türkiye'deki işsizlik sorununu çözmekte kullansın” dedi.

HİÇBİRİNİN ÇÖZÜMÜ YOK

AK Parti'nin yüzde 47 ile iktidar olduğunu ifade eden Toplaoğlu, “Halkımız ülkenin sorunlarını çözsün diye bu oyu iktidar partisine vermiştir. Bu doğruldu da ülkenin sorunlarının çözümü de iktidar partisinden beklenmektedir. Halkımız eğer bu oyu muhalefete verseydi, o zaman ülkenin sorunlarının çözümü muhalefet partilerinden beklenebilirdi. Ama görüyoruz ki ülkenin sorunları için onlarında çözüm önerileri yoktur. İşsizliğe ve ekonomiye çözüm üretebilen tek siyasi parti Saadet Partisi'dir” dedi.

CANALİOĞLU'NA HODRİMEYDAN

Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu'na da eleştirilerde bulunan Toplaoğlu, “Trabzon Belediyesi'nin resmi internet sitesi, Sayın Canalioğlu'nun resmi sitesi gibi çalışmaktadır. Belediye, muhalefeti ile iktidarı ile herkesin belediyesidir. TRT'de yayınlanan ve tüm adayların katıldığı programa Sayın Canalioğlu katılmamıştır. Oysa biz katılıp neler yaptığını ve neler yapacak olduğunu orada anlatmasını isterdik. Sayın Canalioğlu'nun o aşamada bir programı olmuş olabilir. Buradan davette bulunuyorum: Bizim adayımız Sayın Çizmecioğlu ile istediği televizyon kanalında açık oturuma davet ediyorum. Tüm adayları açık oturuma davet ediyorum” diye konuştu.

CHP'Yİ İSTEMİYORSAN BİZE DESTEK VER
Bakan Özak'ın açıklamalarına cevap veren Toplaoğlu, “Biz hiçbir zaman bir bölen olmadık ve hiçbir siyasi partiyi ayrı görmedik. 1969'dan beri siyasetin içinde olduk, her türlü siyasi oluşumların içinde bulunduk. Bölenin ne demek olduğunu onlar daha iyi bilirler. Milli Görüş devam ederken Fazilet Partisi kapatıldığında asıl bölücülüğü onlar yapmıştır. Numan Kurtulmuş'un Genel Başkan olmasının ardından Saadet Partisi'nin iktidar yürüyüşü başlamıştır. Sayın Özak bir sıkıntı içerisindedir. AK Parti'nin adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun Trabzon'da tutmadığını ve Bakan Özak'ında telaşının bundan olduğunu ileri süren Topaloğlu, “Eğer gerçekten Trabzon Belediyesi'nin CHP'de kalmasını istemiyorlarsa adayını geri çeksinler ve Saadet Partisi'nin adayı Mahmut Çizmecioğlu'na destek versinler. Çünkü kendi adayları Trabzon'da tutmamıştır, bunu kendileri de çok iyi bilmektedir” dedi.


Yorumlar (10)
Kral_Altmışbir 12 yıl önce
Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı sayın Ömer Topaloğlu'nu, yaptığı açıklamalarından dolayı tebrik ediyorum. Açıklamalarına yürekten katılıyorum. Ben hiçbir partinin "oyları bölmeyin" sloganı üzerinden siyaset yapmasını istemem. Ancak akp ısrarla "oyları bölmeyin" sloganı ve "oyları bölerseniz chp gelir" kandırmacasıyla siyaset yapmaktadır. Halkın büyük teveccühünü kazanmış bir iktidar partisine bu tutumu yakıştıramıyorum. İlle de oyları bölen bir parti aranacaksa akp ilk önce kendisine bakmalıdır. Suni bir yenilikçi-gelenekçi ayrımıyla kendi partilerinde tefrika çıkaran ve koltuk sevdası için yeni bir parti kuranların asla ama asla "oyları bölmekten" bahsetmeye hakları yoktur. Birçok kişi akp nin arkasında hangi dış güçlerin olduğunu ve hangi mihrakların güdümünde haraket ettiğini bilmektedir. Ortada oyları bölen bir parti varsa bunun en net örneği akp dir. İktisat profesörü olan, tertemiz geçmişiyle ve kendine özgün söylemleriyle dikkati çeken Numan Kurtulmuş gibi saygın bir liderle seçimlere giden sp nin, seçimlerde desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Trabzon şehrimizin Mahmut Çizmecioğlu ile yeniden Milli Görüş belediyeciliğine kavuşmasını arzuluyorum...
casa 12 yıl önce
SP nin teklifine gülmemek mümkün değil.Velev ki;akp nin sp li seçmenlerden oy talep etmesi bir yana,sp yetkilileri akp nin yokluğunu istemektedirler.Teklifin böylesi görülmedi.
karsiyanlal 12 yıl önce
sayın başkan sadece size şu kadar diyorum ; en son seçimlerde nerde kaldınız ; diğer tarafta ülkeyi idare eden hükümet ; sen çek adayını alamayacağınız belli ; ha bana sorarsanda şunuda diyim chp değil volkan bey gene alacak ;
sinannn 12 yıl önce
SP trabzon belediyesini kazanması mümkünmü? çok isafsız bir teklif.AKP geçen seçimde kıl payı kaybetti bu gez mutlaka kazanacak.SP hala hayalet avcılığı yapıyor.çok yazık..
orto 12 yıl önce
SPliler artık yuvaya dönmeye başladılar. AKP nin din sömürüsü yapan emperyalist güçlerin yolunda hareket eden, şerefli ve namuslu müslüman türk insanının oylarını tatlı yalanlar ile sahiplenen ve AKP yandaşlarına elde ettikleri bu gücü hiç çekinmeden ve ALLAH korkusu olmadan kullandıran bir kene misali topluluk oluşturdular. Ve ne mutlu bizlere ki bunu ilk olarak fark edip basına haykıran sayın ÖMER TOPALOĞLU oldu. MİLLİ OLMAK İŞTE BU demek. Önce milleti düşünmek demek. Gelen ikdidarlar içinde milleti yalnızca ERBAKAN hoca düşündü. Belediye başkanı olmasada bu seçimde hep beraber sp ni layık olduğu yere taşıyalım.
cemalim 12 yıl önce
Türk siyasi tarihinde hangi parti vardır ki başka bir partiye sen beni desteklede ben iktidar olayım demiş mi. Milli görüş 40 yıldan beri dim dik ayaktadır. Dünün konjektür partisi değildir.
hasannu 12 yıl önce
28 Şubat'ın ardından % 15 oyla meclise giren Fazilet Partisini bölen bir hareket bu gün kimseyi oyları bölüyorsun diye eleştiremez. Artık akp ye oy veren halkımız bu gerçekleri görmelidir. Trabzon Chp ile 5 yılı heba etmişse Akp li meclis üyeleri de bunu seyretmiştir. En fazla önerge veren Saadet Partili meclis üyesi olmuştur. Maalesef Akp li destek vermemiştir. Şimdi siz oyları bölmeyin aslınıza dönün.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@