banner539

banner526

banner533

banner513

Soylu Bursa'ya çıkarma yaptı

 Demokrat Parti'nin belediye başkan adaylarını açıklamak üzere Bursa'ya giden, Soylu vatandaşların yoğun sevgi gösterileri ile karşılandı. AKP'den ayrılan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin"in, Demokrat Parti saflarına katılmasını, gövde göst

Siyaset 16.01.2009, 21:17
Soylu Bursa'ya çıkarma yaptı

 Demokrat Parti'nin belediye başkan adaylarını açıklamak üzere Bursa'ya giden, Soylu vatandaşların yoğun sevgi gösterileri ile karşılandı.

AKP'den ayrılan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin"in, Demokrat Parti saflarına katılmasını, gövde gösterisi gibi bir törenle açıklayan Süleyman Soylu şunları söyledi:
" Bu gün kıratın, Türkiye ile yeniden buluşma günü, kıratın iktidarının miladıdır. Bütün insanlara haykırmak istiyorum ki, bir büyük yolculuk başlamıştır. Ayağa kalkan güçlü bir Türkiye arıyoruz. Demokrat Parti onun için Osmanlıdır, onun için Anadolu'dur. Bu coğrafyanın ta kendisidir. Bir büyük misyonun yeniden şahlanacağına inandık. Allah şahittir ki, Menderes'in yüzünü ak etmek için çalışıyoruz"

SOYLU: " TÜRKİYE'Yİ FETHEDECEĞİZ"
Türkiye'nin enerjisinin kavgalarla boşa harcandığını vurgulayan DP lideri, " Kırat, Türkiye'de dini, dili, ırkı ne olursa olsun hiç kimseyi ötelemeyen bir düşüncenin adıdır. Onun için yollardayız. Türkiye bir azınlık psikolojisi ile yönetilemez. Türkiye'nin güçsüzlüğe, adaletsizliğe, fukaralığa tahammülü yoktur. Bu ülkenin sünepe bir ülke gibi yalnız kalmaya tahammülü yok . Demokrat, sonuna kadar özgür bir Türkiye için çalışıyoruz" diye konuştu.
" Bu günü kaydedin. Bu gün Bursa'da Demokrat Parti'nin diriliş günüdür" diyen Süleyman Soylu, Bursa'nın ardından, tüm Türkiye'yi fethedeceklerini söyledi.

SOYLU, " DOĞRU ODUN TAŞIYAN HERKESE KAPIMIZ AÇIK"
Demokrat Parti'yi, Tapduk Emre Dergahı'na benzeten Süleyman Soylu, " Dergaha doğru odun taşıyan herkese kapımız açıktır" dedi. Kendisini hizmet eri olarak nitelendiren Soylu, " Hikmet Şahin ve diğer belediye başkan adaylarımızı yeniden belediye başkanlığı koltuğuna oturtmak için size talimat veriyorum.29 Mart'a kadar bir gün durmak yok" dedi.

HİKMET ŞAHİN, " DALDAN SARKMA DEĞİL, KÖKTEN SÜRME DP'LİYİM"
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin ise törende yaptığı konuşmada, kendisini Demokrat Parti'de evin misafiri olarak değil, evladı olarak gördüğünü vurgulayarak, şunları söyledi;
"Babam zamanında AP'de Meclis üyeliği yaptı onun için baba ocağındayım.Ancak öyle daldan sarkma değil, kökten sürme baba ocağındayım. Yeniden hem belediyeyi alacağız, hem de kıratı şahlandıracağız"

" ÜÇ AKP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI, " DP" DEDİ"
Binlerce kişinin katıldığı aday tanıtım töreninde, Demokrat Parti saflarına katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'in yanı sıra, AKP'den ayrılan Emek Belediye Başkanı Yakup Aktaş ve Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Hayri Öztetikler'de, DP lideri Soylu tarafından kamuoyuna tanıtıldı.

Yorumlar (1)
temel 12 yıl önce
Demokrat Parti kalelerini teker teker geri alıyor,alcakta. her gün katılımlar oluyor partiye. seçimin en süpriz partisi demokrat parti olacaktır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@