alexa metrics

banner536

Soylu: "Bundan sonra olacaklara bakın"

Yunanistan'ın göçmenlere yaptığı müdahaleler hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, "21. yüzyılda böyle bir tabloyla karşılaşacağımızı ize söyleselerdi şaka yapıyorsunuz derdik ama bu olay bir meselenin de anlaşılmasına vesile oldu; maskeler düştü." dedi.

Siyaset 07.03.2020, 12:07
Soylu: "Bundan sonra olacaklara bakın"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yunanistan'ın göçmenlere yaptığı müdahaleler hakkında açıklamalarda bulundu.

Soylu'nun açıklamaları şöyle:

YUNANİSTAN'IN GÖÇMEN MÜDAHALESİ

21. yüzyılda hele kendilerine 'Avrupalı' diyenlerle, böyle bir tabloyla karşılaşacağımızı bize söyleselerdi, herhalde 'şaka yapıyorsunuz' derdik.

Bu olay bir meselenin de anlaşılmasına vesile oldu; maskeler düştü. Sözde insanlık nutukları atanların aslında ne kadar acımasız oldukları ortaya koydu.

Kendi insanları istemese de nasıl haşin davrandıkları nasıl acımasız davrandıklarını hep beraber görmüş olduk.

Miçotakis'in ülkesinde kaç yabancı var biliyor musunuz? Paralarını 10 kat aldığı toplam 115 bin yabancı var. Bunların 40 küsür bini adalarda, 70 küsür bini Yunanistan ana karasında. Bizde 4 milyon sığınmacı var. Bir insan bir söz söylerken önce boyuna bakar. Nasıl bir yük altında olduğuna bakar. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin, AB'nin göç ve mülteci konusunda ortaya koyduğu süreçlerin, Cenevre Sözleşmesi'nin tamamını ihlal ettiler. Defalarca ihlal ettiler, hâlâ ihlal etmeye devam ediyorlar.

Dün Polis Özel Harekat'ımız gece itibariyle göreve başladı. Bu tarafa itme yapacaklardı. Hepsini tıkadılar. Biz ona güvenlik literatüründe 'tıkama' deriz. Onların itmelerine aldığımız tedbirlerle müsade etmediler. En temel hak sığınma hakkıdır. Bu insan haklarının 1. kuralıdır. Bunu ortadan kaldırmaya hiçbir devletin hakkı söz konusu değildir. Onun için eğer 115 bin rakamı büyüktür 4 milyon rakamı ise haklıdır belki. Ama zannediyorum ki suçluluğun vermiş olduğu bir değerlendirmedir. Suçlular da hiçbir zaman suçunu kabul etmezler zaten. 

Son rakam 143 bini aştı. 

Ben şunu söyleyeyim... Bu daha başlangıç. Şimdi havalar sıcak, gittikçe sıcaklaşıyor. 200 kilometrenin üzerinde bizim Meriç'i kendine çizgi tutan Yunanistan'la bir sınırımız var. Maalesef bu sene Balkanlarda hava kurak gitti. Su 40-45 santimetreye düştü. Bu ayağınızla geçebilirsiniz. Miçotakis'in sınırları tutmak gibi bir kabiliyeti yok.

Siz bundan sonraki olacaklara bakın. Bundan öncekiler bir şey değil.


Yorumlar (2)
doğan yıldız 2 yıl önce
askerlerimizi şehit eden adamın ayağına gittiniz.hedef şaşıtmayın. kuzucuklarımız yok artık.
Zeki Nebi Elbeyli 2 yıl önce
Moskova Antlaşması Barış Pınarı ve Bahar harekatının masada kaybedilişidir Tıpkı Osmanlı son dönemi gibi sahada kazanıp masada kaybedilmiştir bundan sonra olacak olan ve olması gereken tek şey bakanın dahil olduğu hükümetin istifa edip erken seçime gitmesidir Tabii Osmanlı'nın son döneminde Saltanat vardı şimdi yoktur inşAllah. Gerçi o zaman Bile padişahlar tahttan indirilip meclis falan feshediliyordu Kanuni dan sonraki en güçlü ikinci iktidar. Kanuni, Mustafa Kemal ve Tayyip Erdoğan...
vatandaş konu mankeni

Gelişmelerden Haberdar Olun

@