7m


7m

hyundai

"Sandık geldiği andan itibaren döviz de düşer"

Kılıçdaroğlu, “Daha güçlü bir Türkiye'nin yolu da milletin iradesine başvurmaktır. Milletten kimse korkmasın, millet bizim milletimiz, onun sağduyusuna da güvensin” dedi

Siyaset 18.12.2021, 14:19
"Sandık geldiği andan itibaren döviz de düşer"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Sanayi Odası'na (KAYSO) yaptığı ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yaptı 

KTO ve KAYSO ile ekonomideki gelişmeleri görüştüğünü dün de TÜSİAD başkanını aradığını aktararak ekonomik gidişin pek parlak olmadığını söyledi. Ciddi sorunlar olduğunu, dövizin, doların kontrol edilemediğini belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

Hükümet büyük bir kayıtsızlık içinde. Türkiye'nin yönetilmediğini, savrulduğunu görüyoruz. Dün gelişen olaylar toplumdaki kaygıyı had safhaya çıkardı. Ülkeyi yönetenler, ülkeyi seviyorlarsa insanlara, ticaret erbabına, sanayiciye, çiftçiye, esnafa kısacası 84 milyona saygı duyuyorlarsa bir an önce seçim sandığını milletin önüne getirsinler. Emin olun sandık geldiği andan itibaren döviz de düşer. Bunu bilmelerini isterim. Türkiye'nin daha büyük sıkıntılara girmeye zamanı da yoktur, tahammülü de yoktur, doğru değildir. İşsizliğin geldiği noktaya bakın. Dolayısıyla bu atmosfer Türkiye'yi daha kötüye götürür. Daha kırılgan bir ekonomi istemiyoruz, daha güçlü bir Türkiye istiyoruz. Daha güçlü bir Türkiye'nin yolu da milletin iradesine başvurmaktır. Milletten kimse korkmasın, millet bizim milletimiz, onun sağduyusuna da güvensin. Kendileri eğer çok güzel şeyler yaptıklarına inanıyorlarsa ki öyle söylüyorlar, o zaman neden korkuyorlar, neden çekiniyorlar, sandığı getirsinler, 5 yıl daha yetki alsınlar, ülkeyi yönetsinler. Eğer vatandaş güvenmiyorsa zaten değiştirecektir.

Kılıçdaroğlu, "Daha güzel bir Türkiye'ye ihtiyacımız var, daha huzurlu bir Türkiye'ye ihtiyacımız var. Bunun yapılması lazım ve önünün açılması lazım, bunun yolu demokrasidir. Baskıyla, terörle Türkiye'nin önünü kesmek, demokrasinin önünü kesmek doğru değildir. En büyük arzumuz budur, bir an önce seçim, bir an önce seçim. Sandığın milletin önüne getirilmesi lazım." diye konuştu.

Ziyaretlerden memnuniyet duyduklarını aktaran KTO Başkanı Ömer Gülsoy ve KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci de Kılıçdaroğlu'nun doğum gününü kutladı.


Yorumlar (13)
birisi 6 ay önce
dediğine kendinde inanmıyorsun ya...
Haktan şaşmaz 6 ay önce
Yorumcu denen şahıs, Evet benim ülkemi yöneten insan o dediklerini yapmalı,ben kadeh tokuşturan adam istemem.Bu beyni fındık kadar olan iki lafının biri değil ikiside yalan olan.Kendine hayrı olmayan bir adamı savunuyorsan,bırak yorum yapmayı.
Yorumcu 6 ay önce
Tabi sonuçta "ezan bayrak vatan din" kelimelerini kullanmadı değil mi? Kullansaydı senin gibiler hemen hipnoz olurdu
birisi 6 ay önce
ver gazı...
Haktan şaşmaz 6 ay önce
Ağa babalarının oyununu açık etti. Bu bile bunun zeka seviyesini gösteriyor. Bu keMAL e oy verecek kadar aciz,beyin yetmezliği yaşan insanlara gerçekten acıyorum.Evinin yolunu zor bulup gidebilen insanlar ancak buna oy verir.
Ers61 6 ay önce
Demekki sandığa zorlamak için döviz üzerinden operasyon çekiliyor. Bu bir itiraftır. Sonuna kadar devletimizin ve hükûmetimizin yanındayız.
Yorumcu 6 ay önce
Belli ki o gazı sen daha iyi almışsın ki hala baştakini savunuyorsun
Yorumcu 6 ay önce
Kesinlikle haklı. Ülkenin başında matematikle ve ekonomi bilimiyle kavga eden bir adam var. Bağımsız olması gereken merkez bankasını talimatla yönetiyor. Faizin hala bir SONUÇ olduğunu anlamıyor. Tüm dünya aptal bir sen akıllısın.
Kasım 6 ay önce
Demirel, Ecevit, Özal bu ülkeyi yönetirken faizler yüzde yüzlere kadar çıkmıştı. Ama dolar onlarla geçen 20 senede (1982-2002) 10.000 kat arttı. Erdoğan'la geçen 20 yılda ise (2002-2022) sadece 10 kat arttı.
O k u r 6 ay önce
Ekonominin başına kasetle genel başkan seçilen biri geçerse işler düzelir diyorsun. Pek zannetmem.
O k u r 6 ay önce
Bu döviz siyasete dadanmış gibi. Bazı Şarlo'lar da siyasi umudunu dövizden başlamış.
adam 6 ay önce
bu malı savunan başka mallar da var ya....
Cenk 6 ay önce
Gercekten cok komik
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@