alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Sana Ne Lan Benim Hanımımdan

Balıkesir Sanayi Odası'nın cumartesi günü düzenlediği toplantıda "TBMM'de eşleri türbanlı milletvekilleri haberine tepki göstererek, "Sana ne lan benim hanımımdan" diyen AKP Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan, kendisini savunurken, bu sözleri kendisini

Siyaset 21.08.2007, 08:49
Sana Ne Lan Benim Hanımımdan

Balıkesir Sanayi Odası'nın cumartesi günü düzenlediği toplantıda "TBMM'de eşleri türbanlı milletvekilleri haberine tepki göstererek, "Sana ne lan benim hanımımdan" diyen AKP Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan, kendisini savunurken, bu sözleri kendisini arayan gazeteciye söylediğini öne sürdü.

AKP'li milletvekilleri, dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Genel Merkez'de bir araya geldi. Toplantı çıkışında dikkatlerin üzerinde toplandığı isim olan Öztaylan, birkaç gazeteci ve bazı AKP'lilerin bulunduğu yerde kendisini savunmaya çalıştı. Gazetecilere konuyla ilgili net bir yorum yapmayan Öztaylan, AKP Bursa Milletvekili Faruk Çelik'in de aralarında olduğu milletvekillerine, "Bana gazeteci, 'Eşinizin başı açık, AKP'ye seçildiniz, şimdi kapatacak mısınız' diye sordu. Ben de ona 'Sana ne lan' dedim. Olay bu. Dövmediğime şükretsin" diyerek savundu.

Öztaylan Milliyet'e de, kendisine yönelik haber ve yazıları eleştirerek, "Ne olacak, yazsınlar yazacakları kadar. Açıklamasını sonra yaparım kardeşim. O olay yazılan gibi değil aslında. Bu kadar insanları birbirine düşürmeye, 'lan' demeye hiç kimsenin hakkı yok. Atatürk ve Türk milliyetçisi olan laik bir insanım ben. 1-2 gün durulsun, sonra gerekli açıklamayı yaparız" dedi.

Öztaylan, üç gün önceki toplantıya katılan işadamlarının önünde "Efendim, Balıkesir milletvekillerinin hangisinin karısının başı açık? Sana ne lan, işiniz mi yok? Başka meseleniz mi yok? Benim karımın başı açık mı, kapalı mı? Sana ne lan açıksa, sana ne lan kapalıysa" demişti.

AKP Grup Başkanvekili Nihat Ergün, "Kendisiyle konuşur, duruma göre değerlendiririz" derken, AKP'li kadın milletvekillerinin Öztaylan'la ilgili yorum yapmaması dikkati çekti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, Öztaylan'ı, "Bu üslup ne yazık ki bir süredir siyasetçilerin kendileriyle ilgili haberleri yanıtlamak için başvurdukları bir yönteme dönüştü. Onaylamak mümkün değil" diyerek eleştirdi. Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi de üsluba tepki gösterdi.


Yorumlar (1)
kocaçinar 14 yıl önce
Onların başları eskiden de kapalıydı. Ama siz görmüyordunuz, çünkü göz önünde değillerdi. Evlerinde nakış işliyor, koca bekliyorlardı... Şimdi gözünüze batıyor. Çünkü artık onlar da, anneleriyle, babalarıyla

birlikte burnunuzun dibinde yaşıyor, sizinle aynı mahallede oturuyor, aynı mağazadan alışveriş ediyor, kızınızla aynı işyerinde aynı statüde çalışıyor, oğlunuzla aynı sınavda üniversite için yarışıyor ve okulda

sıra arkadaşı oluyorlar.

Söyleyin şimdi, bu gidiş ileriye mi doğrudur, geriye mi?

CHP'lilerin kuşağı, başı örtülü kadınları ya da sakallı amcaları hep evin baş köşesindeki nur yüzlü anneanne ya da hacı dede, köydeki uzak akraba, on beşte bir çamaşıra gelen çamaşırcı kadın, semt pazarındaki yumurtacı

amca, okullarda hademe, devlet dairelerinde müstahdem, hastanelerde hastabakıcı, mahkeme kapısında mübaşir olarak görerek büyüdü.

Ve öyle görmeye o kadar alıştı ki, şimdi onların okulda hademe olmakla yetinmeyip öğretmenlik de yapmaya kalkmasına, sadece hastabakıcı değil doktor da olmasına, mübaşir olmakla kalmayıp avukat cübbesiyle karşısına

çıkmasına; evde çeyiz hazırlamak yerine üniversitelere koşmasına bir türlü alışamıyor. Her gördüğünde irkiliyor ve "Eyvah, irtica mı kabarıyor!" diye paniğe kapılıyor.

Oysa gördüğü şey; büyüyen, gelişen Türkiye'nin yeni resminden başka bir şey değil ama anlayan KİM???

Gelişmelerden Haberdar Olun

@