Şahin: Şehitlik nasip işidir

 İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin: Şehitlik de, gazilik de, uzun yaşamak da, genç yaşta şehit olmak da nasip işidir. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, beraberinde Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ile geldiği Iğdır'da, Afyonkarahisar'da mühimmat deposu

Siyaset 17.09.2012, 22:50
Şahin: Şehitlik nasip işidir

 

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin: Şehitlik de, gazilik de, uzun yaşamak da, genç yaşta şehit olmak da nasip işidir.
 
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, beraberinde Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ile geldiği Iğdır'da, Afyonkarahisar'da mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan 25 askerden biri olan Mehmet Emin Çuğun'un ailesini ziyaret edip başsağlığı dileğinde bulundu.
 
Bugün öğlen saatlerinde özel bir uçakla Iğdır'a gelen Içişleri Bakanı İdis Naim Şahin ile Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Valilik, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret etti. 
 
Bakan Şahin ve beraberindeki heyet daha sonra Afyonkarahisar'da mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan askerlerden Mehmet Emin Çuğun'un ailesini ziyaret etti. Taziye çadırında gazetecilere açıklama yapan Bakan Şahin, bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen polislerin cenazesine katılmak için Malatya'ya gittiğini buradan da Iğdır'a gelerek hem şehit ailesini ziyaret etmek hem de incelemelerde bulunmak için geldiğini söyledi.
 
Bakan Şahin, "Her şey nasip işi. Bizim Iğdır'a gelmemiz de bir nasip işidir. Aniden karar verdik ve Iğdır'a geldik. Şehitlik de, gazilik de, uzun yaşamak da, genç yaşta şehit olmak da nasip işidir. Şehidimizin ailesine sabırlar diliyorum. Acılarını paylaşıyorum. Iğdır'ı yıllar öncesinden biliyorum gelişmiş, geleceği olan parlak bir il. Valilik, Emniyet ve jandarmadan gerekli bilgileri aldık. Eksikleri not ettik. Gidermek için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.
 
Daha sonra şehir merkezinde gezip esnafın sorunlarını dinleyen Şahin ve beraberindeki heyet uçakla Ankara'ya döndü.
Yorumlar (6)
muzaffer bıyık 8 yıl önce
Sayın bakan sizin çocuklar nerde askerlik yapıyo?? vatan bizim bi karış toğrağına canımızı veririz. sen hiç şehit olan siyasetçilerin ve zengin ailelerin çocuğu biliyon mu??
Hüseyin ATALAR 8 yıl önce
Bi tane de bakan veya milletvekili oğlu nasiplensın şehitlik mertebesinden siyasetçi çocukları ankarayı geçmiyorlar...
hakan yılmaz 8 yıl önce
sen hiçbir tedbir alma vatanı teröristlere peşkeş çek, sonra da şehitlik gazilik nasip işidir. böyle rezalet, böyle açıklama ancak bu dönemde, Türkiyede olur.
ali yıldız 8 yıl önce
biz bunları bilmiyorduk öğrettiğin için teşekkürler..
tolga bölükbaşı 8 yıl önce
cok bereketlisiniz bu konuda... milleti cennete gondermek icin elinizden geleni ardiniza koymuyorsunuz. o sehitlerimiz obur dunyada cikmayacak mi karsiniza
oktay atalı 8 yıl önce
oğullarınızı ya yurt dışına kaçırıp yada komutan kucağında askerlik yaptırıyorsunuz ahkam kesmeyin hangi siyasinin oğlu şehit olmuştur konuşun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@