banner539

banner526

banner533

banner513

Özak:Trabzon'un 5 yılı kayıp

Bakan Özak, Trabzon'da Ak Parti'nin düzenlediği aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, parti olarak ülkenin yüzde 75'ini yönettiklerini ifade etti. Özak, ''Biz halka hizmeti, hakka hizmet olarak bilen bir partinin mensuplarıyız'' dedi. Çok önemli o

Siyaset 25.02.2009, 17:33
Özak:Trabzon'un 5 yılı kayıp

Bakan Özak, Trabzon'da Ak Parti'nin düzenlediği aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, parti olarak ülkenin yüzde 75'ini yönettiklerini ifade etti.

Özak, ''Biz halka hizmeti, hakka hizmet olarak bilen bir partinin mensuplarıyız'' dedi.

Çok önemli olan yerel yönetimlerin bir ilin geleceğini belirlediğini ifade eden Bakan Özak, ''CHP zihniyeti Trabzon'da iktidar olmamalı. Diğer illerde yapılan icraatlar Trabzon'dan çok daha fazla. Denizli'ye Manisa'ya bak, bir de Trabzon'a bak. Trabzon'da gerçekten 5 yıl kayıp'' diye konuştu.

Özak, Trabzon'da belediyenin öğrencilere 5 yılda verdiği 60 bin TL bursun çok az olduğunu, kendilerinin 2 bin 500 öğrenciye burs vereceklerini ifade ederek, şunları söyledi:

''Trabzon Belediye Başkanı, bu kadar kişiye burs veremiyorsa orada oturmasın. Belediye başkan adayımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, iyi ve kararlı bir yöneticidir. Bu gerçekten bir şans, Trabzonluların belediye başkanı olmaya geldi. Türkiye'de parti olarak en iyi çalışan parti biziz. Buna rağmen daha da iyi çalışmalıyız. Allah hayırsız işe imza atmayı bize nasip etmesin. Bu da seçimi kazanmak, iktidar olmakla olur.''

AK Parti Trabzon Belediye Başkan adayı Gümrükçüoğlu ise belediye başkanlığına, Trabzon'a layık olmak için aday olduğunu söyledi.

Toplantı, yerel seçimlerde AK Parti'den merkez ilçe belediye meclis üyeliğine aday olan 28 kişi ile il genel meclis üyeliğine aday olan 7 partilinin tanıtılması ve birlikte fotoğraf çektirmeleri ile sona erdi.

BELEDİYE BAŞKAN ADAYI GÜMRÜKÇÜOĞLU: “BU İŞ BİR VİZYON VE MİSYON İŞİDİR”

AK Parti Trabzon Belediye Başkan adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 5 yıl sonra çehresi değişmiş bir Trabzon vaat etti. Belediye Başkanı Canalioğlu'nu 'ufuksuz' olarak tanımlayan Gümrükçüoğlu, “Eğer Trabzon Belediyesi çalışmış olsaydı, ortada hizmetleri olurdu. Ama yok. Bu iş bir vizyon ve misyon meselesidir. Önümüzdeki seçimde sadece Belediye Başkanı seçmeyeceğiz, aynı zamanda Trabzon'un geleceğini oylayacağız. Ya Trabzon'un gelecek 50 yılını kurtaracağız ya da şehrin önü kapanacaktır” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından AK Parti Trabzon Belediye Başkan adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Belediye Meclisi üyeliği ve İl Genel Meclisi üyeliği için aday olanlar sahneye çıkarak gövde gösterisi yaptı.
Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.


 

Yorumlar (8)
TSsamet 12 yıl önce
Bu isleri birakda AKYAZI PROJESINI hayata gecir...dolgu felanda demeyin cünkü kaziklar üstündeki projede dolgu yok ve bu projenin mimari 1-2 ay önce kanaltürke konustugunda toplam maliyeti 100 milion dollar dedi
OziloZ 12 yıl önce
Sayın Özak'ın Trabzonspor için yaptıklarına minnettarız. Yalnız 'CHP zihniyeti Trabzon'da iktidar olmamalı. Diğer illerde yapılan icraatlar Trabzon'dan çok daha fazla. Denizli'ye Manisa'ya bak, bir de Trabzon'a bak. Trabzon'da gerçekten 5 yıl kayıp' şeklinde kurduğu cümle gerçekten büyük ayıptır. Daha geçtiğimiz gün kendi bakanınız Akp'li olmayan belediyelerin yatırım, proje tekliflerinin Ankara'da bekletildiğini ağzından kaçırdı. Yani size Akp'li olmayan belediyeler teklif yapacak, proje getirecek. Siz ise o belediyeler sırf Akp'li değil diye projelerini onaylamayacaksınız. Sonra da medyaya "bir trabozn'a bir de manisa'ya bakın diyeceksiniz". Büyük cesaret doğrusu. Tabi bunlara sürekli inanan bir halkımız olduğu için siz de haklısınız. Ne diyelim.
ergen 12 yıl önce
Ak Parti'li olmayan, CHP'li Çayırbağı Belediye başkanının sayın bakana onlarca kişinin de bulunduğu bir toplantıda "Allah sizden razı olsun, hiç bir ayrım yapmadan ne istediysek yaptınız" dediğine şahit olmuşluğum var benim. Geçen yıl bu zamanlar Aksular Otel'de. Yığınla da şahit vardır. Sayın bakan bu tür yakıştırmaları cidden hiç hak etmiyor.Sayın TSsamet, siz Antalya ve Kayseri'de olduğu gibi bu işi eski stadı, üstelik yanındaki 19 Mayıs Salonu ile alıp bunun karşılığında yapmaya gönüllü bir firma ismi verin, yarın başlasın inşaat. Israrla anlamamaya çalışmanın anlamı yok. Proje mevcut hali ile yapılabilir değil, kimse yanaşmıyor yapmaya. Satürn ve Uranüs'ten de teklif veren firma çıkmadı. Ne günahı var sayınbakanın? Adamlar söz verdikleri için kanunu değiştirdiler, Trabzonspor'a ait olmayan stadı ve salonu gözden çıkardılar, proje yine maliyeti karşılayamadı.
ceyhunalemdag 12 yıl önce
biz anlamadık bu işleri anlayan bi anlatsın bize. belediye başkan adayı kim başbakanımızmı,sayın vekilimizmi yoksa sayın gümrükçüoğlumu. bas bas bağırıyorlar geleceğin 50 yılını kurtaracağız diye. iyi kurtarın o zaman bakalım . TRABZONU BÜYÜKŞEHİR YAPIN hadi gücünüz var vizyonunuz var paranız var. stad yapacaktınız nerde siz demedinizmi hayal görüyorsunuz trabzon büyük şehir olamaz. bu nasıl trabzonluluk . iş yapmayan belediye diyosunuz siz neler yaptınız 5 senedir. fındığımı abat ettiniz çayımı. yoksa sokakta gezen işsiz gençlere istihdam sağlayıp fabrikamı kurdunuz. siz hükümet değilmisiniz ben proje yaptım trabzonun büyük şehir olmasını istiyorum ama 16.000 trabzonlunun imzası nereye kayboldu. siz demedinizmi bizden değilseniz sizden olmayız. yazık. M.VOLKAN CANALİOĞLU TRABZONUN KALESİDİR YIKAMAYACAKSINIZ.
bestboy 12 yıl önce
sayın bakanım bu trabzon 5 senedir yol kaydedemedi de neden asım aykan döneminden bahsetmiyorsunuz trabzon halkı biliyor bunları kimin calışıp kimin calışmadıgını stad konusuna gelirse ozaman seçim meydanına asmıcaktı trabzon halkına akyazı projesi hayırlı olsun demiceklerdi
DOĞU 12 yıl önce
ne doları arkadaşlar yavuzselimle avniakerin bugünkü değeri 50.000.000EURO kaldıki akyazı projesi 300.000.000 EURO sadece dolgusu 80.000.000EURO varmı babayiğit.Gölçayırda arazi çok ama gelki rant yooooooook.
mezeko 12 yıl önce
trabzon un son 5 yılda kat etmiş olduğu yolu görmemek için kör olmak gerekir.
şayet canalioğlu "akp"nın belediye başkanı olsaydı yaptıklarını öve öve bitiremezlerdi.
tabi bu güçlü rakip karşısında ne diyeceklerini bilemiyorlar.
ama halk bunları görüyor.sandıkta da gereken cevabı verip bir şekilde teşekkürlerini sunmuş olacaklardır.
mezeko 12 yıl önce
CANALIOĞLUnu eleştirenler....

Nedense yapılan yüzlerce yatırımları görmeyip yapılamayanları görüyorsunuz.5 yılda o kadar olur. İnşallah kalanlarıda önümüzdeki 5 yılda yapacak.

lütfen bardağın dolu tarafını da görmeyi öğrenin.çünkü bu bakış açısı insana ömür boyu lazım olacaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@