Özak, haber61'e konuştu

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun kendini tanıttığında kalitesinin belli olacağını ifade etti. Özak, “Gerek akademik kariyeri ile bilgisiyle hepimizin desteklediği, başbakanımızın da desteklediği bir arkadaşımız. Trabzon

Siyaset 17.01.2009, 13:03
Özak, haber61'e konuştu

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun kendini tanıttığında kalitesinin belli olacağını ifade etti. Özak, “Gerek akademik kariyeri ile bilgisiyle hepimizin desteklediği, başbakanımızın da desteklediği bir arkadaşımız. Trabzon'un yetiştirdiği bir kardeşimiz. 2 tane üniversite bitirmiş. 250 bin personeli yönetmiş. Şunu da söyleyeyim Sağlık Bakanı Recep Akdağ hiç memnun değil, Gümrükçüoğlu'nun ayrıldığından. Çok zor günlerde çok başarılı işlere imza atan bir kardeşimiz. Trabzon'da bir yarış olacak. Biz bu yarışı seviyeli bir şekilde yapacağız.

 

Trabzon'da diğer partilerin de adayları belli oldu. Onlara da başarı diliyoruz. Önemli olan Trabzon'a hizmet etmektir. Trabzon'da güzel projeler açıklayacağız, anlatacağız.

Kızılcahamam'da kim olabilir diye düşündüğümüz de, bürokratlardan Orhan Bey, öne çıktı. İnşallah kendisini bu 70 gün içinde tanımayanlara tanıtacak. Tanıttığı zaman da kalitesi ortaya çıkacak. Trabzon'u almaya çalışacağız” dedi.

 

Akçaabat'ta yaşanan karışıklık hakkında ise Bakan Özak şu açıklamayı yaptı, “Mahmut Ustaoğlu aday olarak tanıtılmış. Biz bir toplantı yapmıştık. O toplantı da Mustafa Cumur yoktu. Trabzon'daydı. Toplantı sonrası Mustafa Beyle bir toplantı yapacaktık. O akşam da Başbakanımız bizi çağırdı. Tabi aday olarak söylenmiş. Ama adayın biraz daha tartışılması, biraz daha irdelenmesi ve sorulması istendi. Aynı şey Çaykara için de oldu.

Başbakan Erdoğan, Sürmene için Mustafa Ataç beye talimat verildi ki sen kendi yönteminle bunu belirle. Fikri Usta'nın olduğunu ben bugün öğrendim. Düzköy'de var iki arkadaşımız. Birisi olacak. Tek adayımız Beşikdüzü'nde vardı. Onu da biraz bekleyelim dedik.

Akçaabat teşkilatı çok başarılı bir teşkilat. Bu tip şeyler aşılır.

 

Şefik Türkmen, artık bizim adayımız değil. Şefik Türkmen ANAVATAN Partisi'nin adayıdır. İyi bir arkadaşımızdır. O da hep konuşuluyor. Bana hep şöyle talepler gelir, 'kabiliyetli kapasiteli arkadaşları partiye kazandır' talebi. Onun için böyle bir girişim olabilir. Ama bu dönemde inşallah alacağız Akçaabat'ı” dedi.

Yorumlar (15)
tmltpc 12 yıl önce
trazon dışında yaşayan trabzonluyum.zaman zaman trabzona geliyorum.son 7-8 yılda trabzona yapılanlara baktığımımda tam bir hayal kırıklığı içerisindeyim.trabzona birşey yapılmamamış.ya toki konutları yada eskiden başlayan sahil yolu projesi ile hemşerilerimiz avutulmaya çalışılıyor. işsizlik hat safhada.kahvehalar doptolu.ts üzerinden trabzonun milletvekillikleri ve belediye başkanlığı kazanılıyor.bu üzüntü verici bir durum.buna trabzonlu hemşerilerimizin kanacağını sanmıyorum.
mataracisigorta 12 yıl önce
arkadışımız 7-8 yılda yapılanlara bakmamış heralde. 7-8 yıl öncesine bakmış sanırım. ben kendisine en yakın zamanda trabzona gitmesini öneriyorum. herkeside V(volkan)İC(canalioğlu)DANA davet ediyorum.
maniun 12 yıl önce
ne yaptın volkan açıklayın trabzona öle maçlara gidip taraftar arasına kokteyllere yemeklere vs. bundan başka ne yaptın senin zamanında yapılan projeler eski akp zamanından kalma projelerdi zaten senin icraatın değildi..belediye başkanlığı şovmenlikle yönetilemez kendini sempatik göstererek oy topluyorsun ama yemezler bu seçimde akp diyorum saygılar,,,,,,,.
ergen 12 yıl önce
Volkan Canalioğlu iyi adam, muhabbet, samimi. Ama bunlar yetmiyor. Bomboş geçen bir 5 sene sonunda aynı hatayı yapmayacağım, oyumu Gümrükçüoğlu'na vereceğim. Başbakan durup durup tuhaf yanlışlar yapıyor. Geçen seçimde Trabzonspor yüzünden kaybetmişti. Şimdi de seçimden sonra kabinede revizyona gider de Faruk Özak'ı bakan yapmazsa o zaman gelecek seçim yine tehlikeye girer diye düşünüyorum. Açık konuşmak gerekirse Faruk Özak Trabzon için lokomotif ve kabinede kalması, moralli ve güçlü olması lazım.
Gossipman 12 yıl önce
arkadaşlar orhan gumrukçuoğlunu tanırım buyuklerimden çok iyidir faruk özakta keza öyle çok iyi insan ama şunuda unutmayalımki bizim başbakanda bu rizelilik varken trabzona ve trabzonspora bir fayda gelmez... çok hırslı adamdır başbakan kesinlikle geçen dönemin intikamı için uğraşıyor malesef...
casa 12 yıl önce
Sahil yolu,Tanjant yolu,Zağnos Vadisi,Çöp Tesisleri,TIP Fakültesi ilave Tesisleri,Havaalanı Hizmet binası,Köydes projeleri v.s. İktidarın altıbuçuk yılda yaptığı yatırımlardır.Trabzon daha fazlasına layıktır.Seçimlerde siyasi partiler yapaçaklarıyle birbirleriyle yarışsınlar kavga gürültü istemiyoruz.Bilgi çağında yaşadığımıza göre önçülüğümüz bilgi olmalıdır.Gerisi boş
Laz_Kemal 12 yıl önce
oyunuzu trabzona en çok faydali olacak kisiye vermeniz gerekir. akp-chp kavgasi trabzona hiç yaramaz. bize yakismaz da zaten. bir trabzonluya yakisan hiç olmayacak gibi görünen ama aslinda olmasi gerekeni yapmaktir.. saadetin adayi Mahmut beyi seçmek gibi..sizde biliyosunuz ki en yararli olacak aday mahmut beydir. birakin bos konusmalari da oyunuzu ona verin. insallah trabzonu kazanip trabzonu bundan sonra milli görüsün kalesi yapacaktir. çünkü vatandaslarimizin hepsinin milli görüsü var ama anlamiyorlar
bülent 12 yıl önce
sayın bakanım akyazı projesini hayata geçiremeyen ve destek vermeyen ,kişiler ve partiler sandıkta ağızlarının payını alırlar ,konuşmaya gerek yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@