'Oslo AKP- PKK seçim ittifakıdır'

   Balyoz davasıyla ilgili değerlendirmede de bulunan İnce, "Darbeye eksik teşebbüsten 18- 20 yıl hapis cezasının verildiği bu ülkede, Cumhuriyeti yıkmaya tam teşebbüs edenlere kaç yıl ceza verilecek göreceğiz" dedi. Muharrem İnce, CHP Yalova İl Başkanlığ

Siyaset 24.09.2012, 15:41
'Oslo AKP- PKK seçim ittifakıdır'

 

 
 
Balyoz davasıyla ilgili değerlendirmede de bulunan İnce, "Darbeye eksik teşebbüsten 18- 20 yıl hapis cezasının verildiği bu ülkede, Cumhuriyeti yıkmaya tam teşebbüs edenlere kaç yıl ceza verilecek göreceğiz" dedi.
 
Muharrem İnce, CHP Yalova İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, AK Parti Hükümeti’ni eleştirdi. Oslo görüşmelerinde ne konuşulduğunun halka anlatılmasını isteyen İnce şunları söyledi:
 
"Bir Oslo görüşmesidir gidiyor. Oslo’daki görüşmeler terörü bitirme görüşmeleri değildir. Oslo’daki görüşmeler bir seçim ittifakıdır. Yani, 'PKK temsilcisi ile hükümetin temsilcisi, 15 Haziran 2011 tarihine kadar, yani seçimlerden 3 gün sonrasına kadar taraflar her türlü operasyon ve eyleme son verirler' diyor. Açık açık da 'Türk ve Kürt tarafı' diye yazmışlar. Yani seçimlerden 3 gün sonrasına kadar eylem yapılmayacak. Bu bir ittifaktır bir koalisyondur. Hükümet temsilcisi, 'Sizin istemediğiniz valileri, kaymakamları görevden aldık' diyor. 'CHP olmasa istediğiniz her şeyi yapacağız. Ama CHP var yapamıyoruz' diyor. Sonra, 'Sayın Öcalan'la, Sayın Başbakan'ın bölgeye ilişkin vizyonu yüzde 90- 95 oranında örtüşüyor' deniyor. Görüşme olsun mu, olmasın mı. Bunları geçelim arkadaşlar. Milletimize orada ne konuşulmuştur, onu anlatalım. Mutabakat metninde yazılı olan ne. Başbakan ve Öcalan'ın örtüşen görüşleri ne. Seçimin bitimine kadar yapılan ittifak ne. AKP, PKK koalisyonudur bu."
 
BALYOZ DAVASI
 
'Darbe yapmaya eksik teşebbüsten' general ve subaylara 18- 20 yıl ceza verildiğini hatırlatan İnce, şöyle konuştu:
 
"Acaba zamanı geldiğinde darbe yapmaya eksik teşebbüsten generallere 18- 20 yıl ceza verilen bu ülkede, Cumhuriyeti yıkmaya tam teşebbüsten birileri kaç yıl ceza yiyecek? Ortada bir hukuksuzluk var. Ortada savunma hakkının ihlali var. TÜBİTAK'ı neden ele geçirmek istediklerini şimdi daha iyi anlıyoruz. Birçok bilim kuruluşu 'bu dijital veriler sahtedir' dedi, TÜBİTAK 'gerçektir' dedi. Ceza Muhakemeleri Kanunu’nun 64’üncü maddesine aykırıdır bu. TÜBİTAK 2008'e kadar özerk bir kurumdu, 2008'den sonra Başbakan'a bağlandı. Eğer bu ordu darbe yapacaksa kime karşı yapacak. Hükümete karşı, Başbakan'a karşı yapacak. Böyle bir durumda darbe sanıkları varsa, hükümete bağlı olan TÜBİTAK bilirkişi olamaz. Türkiye bunları aşacaktır." 
 
'TÜRKİYE BÖLÜNMEYE, PARÇALANMAYA DOĞRU GİDİYOR'
 
Türk ordusunun subaylarının bu şekilde hapse atılmasının arkasında Kürdistan olayı olduğunu öne süren İnce, şöyle devam etti:
 
"Bu Kürdistan'ın kurulma projesidir. Kimse kimseyi kandırmasın. Bir büyük projeye doğru gidiyor Türkiye. Saklamaya, gizlemeye, aman oy mu kaybederiz demeye gerek yok. Türkiye bölünmeye, parçalanmaya doğru gidiyor. PKK ile pazarlık yapacaksın, PKK ile görüşmeleri tutanak altına alacaksın, sonra çıkıp 'imza var mı' diyeceksin. O darbe planlarının altında imza var mı? Başbakan 'imza var mı' diye soracağına, 'Hakem devletin elinde mutabakat metni var mı diye sorsun' Hakem devlet İngiltere. PKK ile AKP arasındaki mutabakat metni hakem devletin elinde var mı yok mu?" 
 
Toplantının ardından İnce ve partililer esnaf ile okul ziyareti gerçekleştirdi.
Yorumlar (2)
hakan topcu 8 yıl önce
inanın bu chp den bir cacık olmaz.milletin yüzüne baka baka bu kadar yalan söylenmez .bunlar hayal ürünü .lütfen ciddi olun biraz..battıkça batarsınız..
gokhan beşbaş 8 yıl önce
hüseyin aygün gibi adamı partinde barındıracan gerilla akrabalarıyla kısa metrajlı film çektirecen sonrada kalkıp bu cümleleri kuracan vay koçum benim bizim millet pek akıllı değildir ama bu boyuttada değildir hükümet oslo görüşmeleri yapar ana muhalefetin durumu belli bu halk kime güvensin ....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@