Ortahisar bu teraslardan seyredilecek

Genç: "Trabzon seyri güzel bir şehir"

Siyaset 18.03.2019, 15:04 18.03.2019, 15:09
Ortahisar bu teraslardan seyredilecek

Cumhur İttifakı Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, yeni dönemde şehre gelen turist ve ziyaretçilerin şehrin güzelliklerini seyredebilecekleri tesisleri hayata geçireceğini söyledi.

Genç, bu amaçla şehrin en hakim noktasında bulunan Boztepe'de seyir terası, Mağmat'ta da seyir kulesi ile gözlem evini hayata geçireceklerini söyledi.

Ortahisar bu teraslardan seyredilecek

BOZTEPE'YE SEYİR TERASI  

Trabzon'un seyri güzel bir şehir olduğunu belirten Başkan Genç, "Şehrimizin panoramik olarak izlenebildiği Boztepe eteklerinde, Büyükşehir ile istişare ederek bir seyir terası kuracağız. Kızlar Manastırı’ndan kaya mezarlarına ve tarihi patikaların da ziyaret edilebileceği, yer yer kafeteryalar, seyir terasları, fotoğraf alanları, adrenalin parkurunu hayata geçireceğiz. Turizm açısından da önemsediğimiz bu proje ile şehrimizde gizli kalmış, harap olmaya yüz tutmuş tarihi mirasımızın da ortaya çıkarılmasını sağlayarak bunları bütün vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Trabzon, seyri güzel bir şehirdir. Diğer yandan Mağmat Boğazı'nın en yüksek noktalarına seyir kuleleri ve seyir terasları yaparak turistlerimizi bu bölgeye çekeceğiz." dedi.  

Ortahisar bu teraslardan seyredilecek

MAĞMAT'A SEYİR KULESİ

"Mağmat Boğazı'nda da kırsal mahallelerimizin güzelliklerini temaşa etmek için Hisar Seyir Kulesi projemizi hayata geçireceğiz" diyen Başkan Genç, "Şehrimizin 680 rakımından başlayan ve sıra dağlar üzerinde Osmanlı Rus Savaşından kalan mevzi kalıntıları var. Bu alanlar şehre bakan en yüksek ve açık yerlerdir. Mağmat Turizm ve Yaşam Alanı projesi içerisinde mevzilerin bulunduğu alanda “Yerel Kültür Mirası Müzesi”, müzenin üst kısmında da “Hisar Seyir Kulesi” yaparak, çok yönlü bir etkinlik alanı elde etmiş olacağız." ifadelerine yer verdi. 

Ortahisar bu teraslardan seyredilecek

TRABZON'UN İLK GÖZLEM EVİ “İSTAVRAMA”

Trabzon'un ilk gözlemevini Mağmat Projesi içinde hayata geçireceklerini belirten Başkan Genç, "Osmanlı Devleti döneminde İstanbul’dan sonra ikinci rasathanenin kurulduğu ve o günlerde Anadolu’nun astronomi merkezi olan şehrimizde bu tarihi hafızayı yaşatmak için gözlem evi inşa edeceğiz.  Çocuklar ve gençlerde astronomiye yönelik ilgi oluşturmak amacı ile “İstavrama Gözlem Evi” kuracağız. Mağmat Turizm ve Yaşam Merkezi Projesi içerisinde yer alan gözlem evini her yaştan ilgi duyan vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız. Ayrıca bölgeye gelen turistlerimiz için de mükemmel bir proje olacak. Yeşillikler içinde yapılacak bu gözlemeviyle gençlerimizi astronomiye meraklandırarak turistlerimiz için de cazip bir uğrak noktasını hayata geçireceğiz." diye konuştu.  

Ortahisar bu teraslardan seyredilecek
 

Yorumlar (5)
Serkan öztürk 2 yıl önce
Akparti ve Fabrika kurmak,eldekileri kapatıp satmasalar bari.
Ozgur ata 2 yıl önce
Guzel projeler fakat issizligi onlemeye yonelik projeler de lazim. Biraz fabrika kurmak lazim
trabzonlu 2 yıl önce
17 yıldır neredeydiniz? Şimdi mi projeler aklınıza geliyor? Bir de şu 61 proje vardı değil mi? Ver coşkuyu nasılsa kütüğü koysanız oy alacağınız garanti...
yakun 2 yıl önce
Sayın Genç, bu projelerini gerçekleştirirse milletin karnı doyar, insanlar; artık iş aramaktan da vazgeçerler. İşsizlikte önlenmiş olur. Sayın Genç aç insanın seyirle ilgisi olmayacağını nereden bilsin.
Ozan 2 yıl önce
teleferik nerede
tren nerede
hafif raylı sisten nerede

Sadece bilgisayar ekranlarında kalmış

Gelişmelerden Haberdar Olun

@