kebir reklamı

Onlar bekledi TS kaybetsin de...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Trabzon'da.12 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler öncesi Türkiye genelindeki seçim turlarına devam eden Başbakan Erdoğan'on bugünkü durağı Trabzon.Atapark'ta bulunan Trabzon Belediyesi'nin yanın

Onlar bekledi TS kaybetsin de...

banner197

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Trabzon'da.

12 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler öncesi Türkiye genelindeki seçim turlarına devam eden Başbakan Erdoğan'on bugünkü durağı Trabzon.

Atapark'ta bulunan Trabzon Belediyesi'nin yanındaki boş alanda Trabzonlulara seslenecek olan Başbakan Erdoğan biraz sonra miting alanına geliyor.

Başbakan Erdoğan, şuanda büyük güvenlik önlemleri altında Trabzon Havalimanından miting alanına seyir halinde.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan şuan itibari ile miting alanına geldi...

Başbakan Konuştu

işte satırbaşları...

Tüm Trabzon’a selamlarımı sevgilerimi yolluyorum. Medeniyet şehri Trabzon’u selamlıyorum. Tarihte 3 büyük dönüm noktası. Anadolu fethi Trabzon’la tamamlandı. İstanbul’un fethi Trabzon’la anlam kazandı. Bu sene inşallah Trabzon’un fethinin 550. Yılını kutlayacağız. Şimdiden kutlu olsun. Bizi her zaman bağrına basan bu sıcaklığa yüreğini koymuş Trabzonlu kardeşlerimi selamlıyorum. Sizi fazla beklettim. Hakkınızı helal edin. Ben Hopa’ya eşkiyaların indiğini bilmiyordum. Ne yazık ki araçlara saldırdılar. Enteresan.

CHP’nin nelere göz yumduğunu Hakkari’de gördük. İçerde bir tane Türk bayrağı var mıydı. Defalarca izledim. Bu Kılıçdaroğlu ekibine 12 haziran’da hesap sormaya hazır mıyız. Kimler ne yapıyor görelim. Geliyorsun Anadolu’ya CHP-MHP-BDP el ele. Referandumda da el ele verdiler. Hedefte kim var AK Parti var. Bizim rotamızı çeteler değil millet çizdi. Trabzon’da acılar üzerinden konuşmak istemeyiz. Doğru, düz, gönül diliyle konuşuruz. Bu benim Trabzon’a 25. Gelişim. Sizin tabirinizle su yolu ettik. Bütün dünyaya ulaşmaya çalışırken Trabzon’a 25 kez geldik. Çünkü biz size sevdalıyız. Biz Trabzonluya aşığız, tutkuluyuz. Hep beraber yürüdük. Biz Trabzon’un sorunlarını çok iyi biliriz.

Biz en başta ne dedik. Tek Millet. Çünkü ülkeyi bölmeye çalışıyorlar. Yaradılanı severiz yaradandan ötürü anlayışıyla devam ediyoruz. Allah bizi farklı kavimler halinde yarattı. Neden kavuşalım diye. Hepimiz Türk vatandaşı olduk. Bayrağımızın rengi şehidimizin. Hilal bağımsızlığımız, yıldız şehidimizin simgesidir. Tek bayraktan sonra tek vatan dedik. Bu vatanda kimseye ameliyat yaptırmayız. 4.sü ne dedik. Tek devlet dedik. Türk Cumhuriyeti ortak devletimiz. 2001’de yola çıktık etnik milliyetçiliğine karşıyız dedik. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız.

[PAGE]

 

3,5 yılda kaçıp gittiniz. Acaba 3,5 yılda MHP Trabzon’a ne verdi. Şunu yaptık diyin ama yok. 2. Adım ne bölgesel milliyetçiliğe karşıyız. 780 bin km’yi komple ayağa kaldıracağız, kaldırıyoruz. Tanjant’ı kimler yaptı. Yatardık kalkardık sahil yolu. 15 yıl ne hale getirdiler. Ben size demiştim. Bir dönemde bitireceğiz ve bitirdik. Dağları deldik. 12 tünel açtık. Bu dağların dili olsa konuşsa. Biz ferhatız sizde şirinsiniz. Sevdalıyız size. Daha çok şeyler yapacağız. Bizde dinsel milliyetçilikte yok. Alevi Sünni hepsine eşit mesafedeyiz. Sevgili kardeşlerim bir dedikodudur gidiyor. Duydum rahatsız oldum. Bu dedikoduyu kim yapıyor biliyoruz. Trabzonspor’la ilgili bir dedikodu. Ve güya feneri ben şampiyon yapmışım.ve bazı gençleri sokaklarda yürütüyorlar. Şu parti dememe gerek yok. Bi pankart asmışlar. Biz fb’li başbakan istemeyiz. Biz çocukluktan böyle gelmişiz. Benim torunum damadım Trabzonsporlu. Eşim Beşiktaşlı. Eşimimi boşayayım. Böyle saçmalık yok. Ben Rizeliyim. Bu kadar kudretliydim çıkarırdım Rize’yi Süper Lige. Kasımpaşa’da büyüdüm. Karışsaydım Kasımpaşa düşmezdi. Bizimle Trabzon’un arasını açmaya çalışan bu gafillere gelin cevabı verelim. Günlerdir futbol üzerinden siyaset. Trabzon için ne yaptınız MHP’nin adayları. Trabzon’a 2 uluslar arası organizasyon düzenledik. Onlar Trabzonspor kaybetsinde ellerimizi ovuşturalım diye beklediler. Hiç kimse benimle Trabzon’un arasına giremez. Ben TS’ye 3 kez gittim. FB’ye bir kez gitmedim. Ben bu ülkenin başbakanıyım beni ziyarete geldiler kebul ettim. Biliyorsunuz Avni Aker UEFA standartlarına uygun değil. Bana geldiler tamam yaparız dedim. 6 trilyon  sözünü verdik. Yapılacak. Trabzon bir spor kenti haline geldi. Avrupa Gençlik Olimpiyatlarını kim kazandırdı. Biz. Bu ülkenin açılır kapanır yüzme havuzlarını, tenis kortlarını biz kazandırdık. Biz Trabzon’da her zaman destekçi olduk. Trabzon’u sporun başkenti yapmak için uğraştık. Gençler bizi Havaalanında karşıladı. Demekki bizi bilenler var. Yürekten alkışlıyorum.

Trabzon gereken cevabı verecektir. Hangi şehirde milletin tutunduğu ne varsa istismar ediyorlar. Biz bu ülkede iktidarı kimden aldık. MHP’den aldık yanında CHP’nin yavrusu DSP vardı. Biz geldiğimizde milli ilkelerimiz neydi. 230 nerde 740 nerde. Borcumuz Milli gelirin %61’i borçtu. Şimdi milli gelirin %262sı borç. Devlet borçlanıyordu. 100 liraya 67 faiz veriyordu. Bu faiz Trabzonlunun cebinden çıkıyordu.Bu yüzde 56 fark vatandaşımın cebinde kalıyor. %30 enflasyon vardı. Şimdi %4 oldu. Bitmedi IMF’ye yalvardılar. 30 milyar borç kaldı. Bize 23,5 milyar dolar borç kaldı. Ey bahçeli senin gidecek yerin var mı. Ödedik ödedik şuanda 4milyar dolar. Bunlar şimdi milliyetçiyiz diyor. Bunlar ırkçı. Milliyetçilik bu vatanı 4-4’lük sevmektir. Bizim milli bankamızda 27,5 milyar dolar vardı. Yarısı yurt dışındakilerindi. Şimdi 95 milyar dolar var kasamızda. Medya bunları yazmıyorsunuz. Nazar etmeyin çalışın sizinde olur. Bereaber hizmet edelim bu ülkeye. Türkiye krizde neden yıkılmadı. Amerika çöktü, Türkiyede 1 banka çöktü mü. Bunları MHP’ye CHP’ye  anlatalım. Sonuna kadar anlatacağız. Bunlar MHP-CHP diğer partiler hepsi işçilerden nemalar kestiler mi? Ne kadar kestiler biliyor musunuz. 13,5 katrilyon. Para yok ne var kağıt var. Devlet memuruna işçisine borçlu olamaz. Takır takır ödedik. Memura zulm ettiler. Aynı şey hepsi için geçerli. Bunu Ali Kemal de çok iyi bilir. Memurla işçiye aynı şeyi yaptılar. Onlar borçlandı biz ödedik. Onlar kirletti biz temizledi. Bunları bilip anlatalım. Anlatalım ki sandıktan 6-0 çıkalım. Bunlar fındığı çok istismar ediyor. Fındıkta biz her zaman sizlerin yanında olduk. 2000 yılında 1,7 dolar, 2001 1,5 2003 yılında 3,45 dolara çıkardık. 2005-6-7-8 aynı istikrarda devam ettik. 2009-10 3,2 dolar bunun üzerine dönüm başına eklediğimizde 4 doların üzerine çıkıyor. Üreticiyi güldürdük. FİSKOBİRLİK’in büyük bir borcunu biz sildik. Yine borçları var. Kalktık 2500 ton fındık veriyoruz. Ama bunlar proje bilmez. Sadece istismar eder. AK Parti döneminde altın çağ yaşanıyor. Emeklinin yanında hep biz oldk. 257 lira ssklı işçiye 782 lira veriyoruz. 2002de tarım emeklisinin eline 705 lira geçiyor. 2002 de bağkur emeklisine 66 lira veriyordu.şimdi 473 lira veriyoruz. % 617 artış gösterdik. Emekli sandığı 2002 270 lira alıyordu.şimdi 906 lira alıyor. İmkanlar yükseldikçe emekli maaşları artacaktır. Şüpheniz olmasın. Paranın turşunu kuracak değiliz. Size efendi olmaya değil. Sizin emektarınız olmaya geldik. Sözleşmeli personelle ilgili çalışma yaptırıyorum. Müjdeyi en kısa sürede vereceğiz. Karamsarlığa kapılmayın. Bize güvenin diğerleri gibi değiliz.

Çok yakında Trabzon’u büyükşehir yapacağız. Kılıçdaroğlu Çorum’da konuşurken Çorumspor’u küme düşüren hükümete itibar edilir mi diyor adama demezler mi Bay Kemal senden bir şey olmaz diye. Bu siyasetçi değil, bu olsa olsa CHP’nin içerisinde kalmaya çalışan bir yöneticidir. Biz bunların hepsine cevabı sandıkta vereceğiz. Trabzon’un tamamını imar planlarını büyük şehir yapacağız. Belde belediyesi kalmayacak. Kimsenin açıkta kalması diye bir şey yoktur. Şimdi Büyükşehir olunca Trabzon su ve kanalizasyon idaresi olacaktır. Gürcistan’a da artık nüfus kağıdınızla gireceksiniz.çCHP-MHP siz bunları neden yapamadınız. Trabzon’da yeni bir adım atıyoruz. Trabzon’da 3 kasım seçimlerinin ardından TOKİ olarak bir hedef koyduk. 500 bin konut sözü verdik ve bitti. 2. 500 bine 2023 hedefine başlıyoruz. En önemli adımlardan biri hızlı tren. Hızlı Treni Trabzon’a getireceğiz. Trabzon’da Akyazı’da bir adım attık. Akyazı’da Trabzon’a yakışan bir stadı Trabzon’umuza kazandırıyoruz.sadece stat değil. Seçimden sonra teşekküre geldiğimde oranın açılışını yapacağız. Trabzon’da 6-0 a var mıyız. Trabzon’a 12 bin adet bilgisayar gönderdik. Bizden önce var mıydı. Bunu CHP’ye MHP’ye anlatın. Kitapsız verdik diye mi AK Partiye karşı geleceğiz. Bunları anlatın. Şimdi size bir müjde. Artık okullardan kara tahtayı kaldırıyoruz. İnternet ağıyla dünyaya bağlı olacağız. Bütün dersler bunun içerisine girecek. Zengin fakir ayrımı yapmaksızın dağıtacağız. 4 yılda bunlar tamamlanacak. Amerika’da hans’ın helga’nınuşaklari buni alacaklar, Trabzon’da Ayşe’nin Mehmetin uşakları bunu niye alamasın. Alacak. Seçimden sonra her şey devam edecek. Biz size sevdalıyız. Sağlık alanında Trabzon’da aile hekimliğine geçtik. Hepinizin aile hekimi oldu. Bundan önce yoktu. Aç telefonu doktoru konuş. Doktor eve gelebiliyor. Trabzon’a 297 trilyon sağlık yatırımı yaptık. Ey kılıçdaroğlu parayı hastane kapılarında bize az mı sıkıntı çektirdiler. 70’li yıllarda toz şekeri, benzini nelerle alıyorduk. Şimdi kardeşlerim Trabzon’da doğalgaz var mı? Soralım Bahçeli, kılıçdaroğlu 69 ile getirdik, siz niye getiremediniz. Hastaneleri birleştireceğim, karşımıza çıktılar. 50bin öğrenciye burs vereceğim anayasa mahkemesine getiriyorlar. Trabzon’a konut uygulaması başlattık. 1300 konut kaldı. Çömlekçi’de, Tabakhanede, çağlayanda kentsel dönüşüme uğrayacaktır. Şüphesiz en önemlisi ulaştırmada Trabzon’a bizden önce yapılan 79 km idi. 85 km yol yaptık. Trabzon’un iç hatlar terminal binasını hizmete açtık. 2002 396 bin yolcu vardı. 2011’de 1 milyon yolcu oldu. KÖYDES’le su ve yol sorunları çözülecek. Tarımı da 2002’de ürünler desteği 7 trilyondu biz 135 trilyon destekledik. Ziraat bankası Bahçeli döneminde %59 faizle veriyordu. Biz %5’le veriyoruz. Halkbankası esnaf sanatkara o zaman %49 kredi veriyordu. Biz %5’le veriyoruz. Şimdi bahçeli diyor TOKİ’yi yüce divana verecğim. Bizden önce TOKİ Bahçeliye bağlıydı. Sorun siz kaç toplu konut yaptınız. Erdoğan Bayraktar’ın dönemine bakın. Şimdi yeni dönem başlıyor. Yoksullara 50- 60 metrekare arası peşinatsız ev yapacağız. 20 yıl vadeli, 100- 120 lira taksitle ev vereceğiz. Bunu evlenen çiftimiz için yapacağız. Teşvik edeceğiz. Boşuna 3 çocuk demiyoruz. DSİ Trabzon’a 467 trilyon yatırım yaptı. Aslında açılışını yapacaktım ama seçim sonrasına bıraktım. Atasu barajının açılışını yapacağız. Trabzon’a su sıkıntısı olmayacak. İşin finaline gelelim. Bugün saymazsak 11 günümüz var. Hep beraber şarkımızı söyleyeceğiz."

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sultanmor - 6 yıl önce
Elinizden aldığım şampiyonluğu geri mi verecem diyecek. Yoksa şerefli ikincilik yeter deyip FB nin aldığı milyon dolarları mı anlatacak. Hani insan merak etmiyor değil
Avatar
buzcam - 6 yıl önce
ak parti logolu bordo mavi tişörtleri giyenler Trabzonsporluyum demesin.
Avatar
galyanmacka - 6 yıl önce
Trabzonsporun ak parti yüzünden şampiyon olamadı demek kendini kandırmaktan başka bişey değildir. Dokuz puan öndeyken o kadar puanı harcayan takımındır bütün suç. Bizim insanımız anlamak güç başarısızlığı kesinlikle üstüne almama gibi bir özelliğimiz var.. Ak partini günah keçisi ilan edilmesi kadar saçma,basit bişey olacağını düşünmüyorum bu şekilde güldürmeyelim kendimizi insanlara atalım at gözlüklerimizi..imza has partili..
Avatar
penalti - 6 yıl önce
ben anlamıyorum güzelim takımımızı siyasete alet ediyoruz isteyen oy verir isteyen vermez ama trabzonsporun adını bu işlere kimse karıştırıp bu işlerden nemalanmasın bu rakip partilerin bayağı işine gelmiş anlaşılan
Avatar
sultanmor - 6 yıl önce
AKP logolu bordo mavi tişort giyenlere zaten TS li diyemezsiniz. Onlar Trabzonun gizli fenerlileridir.
Avatar
ibrahimsener - 6 yıl önce
ya şu an trt haberde kılıçdaroğlu konuşuyor hala trabzona gelemedimi ya ne deyecek bakalım çok merak ediyorum
Avatar
gogali - 6 yıl önce
Sanki herkes muhalefet ağzıyla konuşuyor sanki başbakan hep maçları aldı bırakın bunları bide trabzonsporluyuz biz sizin çekirdek yiyerek izlediğiniz maçlardan daha çok evimizde bağırdık keşke bütün maçlarını burda istanbulda oynasaydı hiç olmazsa dünya taraftar görürdü çekirdek yiyerek değil bağırarak ondan sonra başbakab suçlu önce suçu kendinde aramak lazım 9 puanı başbakan mı eritti geçin bunları chp ağzıyla konuşmayın adam gibi adamdır TAYYİP ERDOĞAN DURMAK YOK YOLA DEVAM
Avatar
northstarrr - 6 yıl önce
anlamak mümkün değil şampiyonluğu 9 puan önden kaçırıyoruz kimse oyunculara laf etmiyor devre arasında adam gibi bir golcü alamadık kimse yönetime laf etmiyor şampiyonlua giderken bile stadı doldurmayan bir taraftarımız var iç sahada yarar yerine zarar veren bir taraftar var şimdide suçu hükümete atıyorlar o zaman 2 sene sonra bitecek olan hükümetin yaptıracağı yeni stadada gelmesinlerde onurlu bir protesto olsun..