alexa metrics

banner536

banner572

Ömer Hacısalihoğlu: “Anayasamızın ilk maddesi değiştirilemez”

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın Anayasa sözlerine sert çıktı.

Siyaset 05.10.2021, 11:51
Ömer Hacısalihoğlu: “Anayasamızın ilk maddesi değiştirilemez”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanvekili ve eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın "Değişmez maddeler anayasaya konmamalıdır. Milletin isteği halinde değiştirilebilir" sözlerine tepki gösterdi.

Hacısalihoğlu, "Anayasamızın ilk 4 maddesi Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluş ilkeleridir. Bunları değiştirmeyi teklif etmek dahi kimsenin haddine değildir" dedi.

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, toplumun temel taşlarıyla oynamaya çalışıldığını belirterek, "AKP yine algı yürütme çabalarına başladı. Önce konuyu tartışmaya açıyor, sonra gelen tepkilere göre biz bunu yapmayı düşünmüyoruz diyerek milletin aklıyla oynuyor. Unutulmasın ki bu devlet masa başında keyif yapanlar tarafından kurulmadı. Yokluk içerisinde 7 düvele karşı mücadele eden milletin inancı sayesinde kuruldu. Anayasamızın ilk maddesi değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez" şeklinde konuştu.


Yorumlar (2)
caner 4 ay önce
has güzel diyorsun da değişmez maddeler kaldırılsın diyen hdp ile ittifak yapıyorsun. çok acayip bir parti bu chp. git kemal kılışdaroğluna tepki göster baçkan bey
Hasan 4 ay önce
Millet aç akp gündem değiştirmeye çalışıyor. Millet sandık istiyor sandık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@