'Öcalan'a ev hapsi uygun olabilir'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Abdullah Öcalan'a verilen müebbet hapsin ev hapsine çevrilebileciğini söyledi. Arınç, şartını da açıkladı.Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Öcalan'a ev hapsinin, terör örgütünün tamamen silah bırakması halinde düşünülebil

Siyaset 15.06.2012, 14:22
'Öcalan'a ev hapsi uygun olabilir'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Abdullah Öcalan'a verilen müebbet hapsin ev hapsine çevrilebileciğini söyledi. Arınç, şartını da açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Öcalan'a ev hapsinin, terör örgütünün tamamen silah bırakması halinde düşünülebileceğini açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Leyla Zana’nın da dile getirdiği Öcalan’a ev hapsi konusunda “terör örgütünün tamamen silah bırakması halinde konuşulabilir” dedi.  

Arınç şöyle konuştu:

"Bunları Leyla Zana da başka arkadaşlar da dile getiriyor. Bu tek başına dikkate alınacak bir konu değil. belki bir yol haritasıyla ya da yapılması gerekenler sırlamasında terörün terör örgütünün silah bırakmasıyla başlayacak bir sürecin içerisinde dikkate alınacak bir konu olabilir. Yoksa bugün için bunun bir geçerliliği yok.

İmralı’daki kendi günlük hayatına devam ediyor. Çünkü eğer bu örgütün bir talebi olarak geliyorsa, bunu yapmamız halinde bile örgüt bu günkü şiddetten vazgeçmeyecektir. Öncelikle sayın başbakanımızın ve Kuzey Irak’taki otonom yönetimin de onlara hatırlattığı gibi koşulsuz olarak silah bırakmaları eylemlere son vermeleri bundan sonrasını da birlikte düşünmeleri gerekiyor.

Bu tek başına sadece bir taleptir. Bunun üzerinden siyaset yapacaklarını düşünüyorum. Bu çok samimi değil. Şunlar, şunlar, şunlar ile birlikte ama başında da örgütün tamamen silah bırakması ve eylem yapmaması durumunun kabullenmesine bağlı olarak konuşulabilir."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
teyfik 9 yıl önce
kimin adına siz böyle konuşuyorsunuz eğer islam hakkıyla yaşansa kısasa kısas olacaktı ev hapsi ne demek ! adam imralıda beslene beslene kapılardan girmez olmuştur ona evde olmaz saray felan gerekli oldu olacak böyle olsun çok yazık oluyor masum şehitlerime çok saygısızlık oluyor LÜTFEN BİZDEKİ İTİBARINIZI dahada düşürmeyin yanlış yapıyorsunuz !
labotech 9 yıl önce
ev hapsi çok yaw çıkarın hapisten,hatta milletvekili de yapın. size de o yakışır
ADIL 9 yıl önce
Bunu söyleyebilmek Türkiyenin ne duruma geldiğinin işaretidir.Ak parti sayesinde daha neler göreceğiz duyacağız.Terörü yaptıran yabancı güçler öcalan sadece maşa.Fakat bunlar öcalanı ev hapsi verilirse kurtuluruz sanıyorlar.Bu nekadar saçma ve onursuz bir davranıştır böyle.Ozaman bütün mahkumlara ev hapsi hakkı doğar.Onlar öcalandan dahamı çok suçlu.
bülent 9 yıl önce
NE GÜZEL;500 Katrilyon zarar 40 bin şehit Ev hapsi. Ulu Önder ATATÜRK olsa hepsini asardı
çin 9 yıl önce
oyunu iyi oynuyorlar

bizler ise uyuyalım uyanık olduğumuz zamanlarda ise trabzonspor izleyelim

biz uyuduk ça 24milyon km2 küçücük bir kara parçası olur tabi
aayazoglu 9 yıl önce
şehitleimiz ölüp ölüp diriliyor mezarda.siz yakında devlete kurşun sıkanları siyaset yapsınlar diye meclise de koyarsınız.
raconi 9 yıl önce
hahahahahah ne gülüyorum yaaaaaaa
garahamza 9 yıl önce
sayenızde bebek katılı ev hapsıne alınacak sayın arınç sokağa nasıl çikacaksın A K P ver kurtul partısımıdır bu ülkenın 40 bın vatandaşinın canına kasteden bu vatan hayınlerını nasıl kollarsınızyakında p k k lıları hepsını salarsınız buda sıze yakışir sayın arınç
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@